Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Fanfara Transilvania na Moravia Music Festu

Balkánská turbodechovka FANFARA TRANSILVANIA rozparádí 12.října návštěvníky Moravia Music Festu
Přidat na Facebook
I když je programovou star 9. ročníku mezinárodního jazzového festivalu bezesporu britské vokální trio The Puppini Sisters, pozornosti diváků by neměl uniknout extravagantní skoro-otvírák festivalu - rumunská turbodechovka Fanfara Transilvania, která vystoupí již 12. října v brněnském Metro Music Baru.

Desetičlenné uskupení, které zdobí ocenění „Oscar Folklor Award“ z italského festivalu Mondiale del Folklore Gorizia, tvoří bratři, bratranci, kmotři, strýcové a synovci z městečka Cugir v podhůří Dealul Cetatii v Karpatech. V jejich repertoáru převažuje dávná cikánská hudba v neuvěřitelně rychlém tempu (až 200 beatů/min.), která by probudila i hraběte Drákulu!
Celý festival si hudební nadšenci užijí opět po dobu dvou měsíců (říjen a listopad 2016), koncertními pódii bude již zmiňvaný rezidenční klub Metro Music Bar v centru jihomoravské metropole a multifunkční sál SONO centrum.

Mezinárodní hudební festival MORAVIA MUSIC FEST každoročně představuje návštěvníkům široké spektrum špičkových hudebních interpretů z oblasti jazzové hudby a příbuzných žánrů. Festival má velice silnou mezinárodní účast. Z minulých ročníků můžeme jmenovat například Victora Baileyho (kytara, 2 ocenění Grammy), Ernie Watts (saxofon, ocenění Grammy), Kurt Elling (zpěvák označovaný za nejlepšího jazzového zpěváka v současné době na světě, držitel Grammy), bubeník Brian Blade, Scott Colley, Fred Wesley (držitel Grammy a dlouholetý trombonista Jamese Browna), Antonio Sanchez (čtyřnásobný držitel Grammy), Maceo Parker (americký saxofonista se svou kapelou – dle jeho slov nejštíhlejším orchestrem na světě), The King´s singers, kteří představili své netradičně jazzové album, polskou hvězdu Annu Mariu Jopek (PL), New York Voices (USA, držitele Grammy s 27mi letém působení na hudební scéně), kteří vystoupili s B-SIDE BANDem a v rámci koncertu pokřtili novou jazzovou instrumentální desku B-SIDE BANDu s názvem Meeting point, světově proslulí TAKE 6 (USA, 10 cen Grammy a kritikami považováni za nejlepší vokální skupinu na planetě) a další.

Vstupenky na jednotlivé festivalové koncerty jsou v předprodeji na GoOut.cz i v obvyklém kamenném předprodeji Indies (Poštovská 2). Více informací na www.moraviamusicfest.cz a sociální síti Facebook.Dodala: Alice Titzová
Missquire
(Michaela Chovancová)
pondělí 3. 10. 2016 08:00
Chovancová, Michaela. 2016. Fanfara Transilvania na Moravia Music Festu. Vychytané.cz. [Online] 3. 10. 2016. [Citace: 4. 2. 2023.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=10685. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Fanfara-Transilvania-na-Moravia-Music-Festu
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.111s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2023
Vaše IP: 3.236.138.35
Serverový čas: sobota 4. února 2023 06:17