Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Je libo kávu? Tak jedině na Kávafestu 2016

Dáte si ji ráno, protože jinak se vám oči prostě neotevřou? Dopřejete si ji dopoledne na pracovní schůzce, pak po obědě a většinou i odpoledne, když se vrátíte domů z práce? Pokud ano, tak si určitě nenechte ujít Kávafest. Akci, na které se o své milované kávě dozvíte spoustu zajímavých věcí.
Přidat na Facebook
Článek se týká akce
Den kávy
sobota 8. října 2016 09:00
(konec +- sobota 8. října 2016 18:00)
Zámek Zlín
Zlín (CZ)
Festival Kávafest 2016 je určen nejen lidem, kteří tento mok milují, ale i těm, jež se s jeho rafinovanou chutí teprve seznamují. Bude se konat v kavárnách ve Zlínském kraji ve dnech 1. až 7. října. Do kávového festivalu se zapojily kavárny ze Zlínska, Kroměříže, Uherského Hradiště i Uherského Brodu. Většina z nich připravila pro své hosty ochutnávky speciálních káv, kávových dezertů, zvýhodněná menu a někde to bude i kulturní program…

Kavárenskou týdenní oslavu pak završí 8. října Den kávy ve Zlíně na zámku. „Také tento rok nás čeká spousta zajímavých přednášek. Těšit se můžete například na povídání o italské kávě, o tradičním způsobu jejího pražení i servisu. Zajímavá bude určitě přednáška na téma jak vybrat domácí kávovar, jak z něho udělat dobrou kávu a neposledně, jak se o něj správně starat a udržovat ho. Zástupce České barmanské asociace z kávové sekce Adam Troubil nám prozradí mnohé ze svého profesního života a o své zkušenosti se podělí i pražič z regionální pražírny. To a ještě mnohem více zažijete na letošním ročníku Kávafestu,“ lákají k návštěvě pořadatelé akce.Kromě přednášek se můžete těšit i na stánky lokálních pražíren, u nichž budete moci ochutnávat nejen espresso či cappuccino, ale také třeba filtrovanou kávu připravenou různými způsoby. Zájemci si pochutnají na míchaných kávových drincích nebo si pořídí novou kávovou keramiku. Zajímaný bude určitě i program spolku Calma z Luhačovic. Jeho náplní je ochutnávka dvanácti druhů náhražkových káv i přednášky o kávě. Atmosféru zpestří obsluha v historických kostýmech i imitace historické kavárničky.

Celodenní vstupné na akci je 50 Kč. V ceně je bezplatná účast na přednáškách (do vyčerpání kapacity míst) a pitný režim zajištěný z nápojových automatů.

Více informací najdete na www.kavafest.cz a na www.facebook.com/kavafestDodal: Jaroslav Střecha
Missquire
(Michaela Chovancová)
pátek 30. 9. 2016 13:00
Chovancová, Michaela. 2016. Je libo kávu? Tak jedině na Kávafestu 2016. Vychytané.cz. [Online] 30. 9. 2016. [Citace: 5. 2. 2023.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=10680. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Je-libo-kavu?-Tak-jedine-na-Kavafestu-2016
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.217s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2023
Vaše IP: 3.236.70.233
Serverový čas: neděle 5. února 2023 02:22