Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Rozhovor s Raggamuffin Whitemanem

Raggamuffin Whiteman aka Ragga Sound International je belgický DJ světového formátu, který mixuje reggae, dancehall, soca, hiphop, r´n´b a (ragga)jungle. Zásadní pro něj byla roční návštěva Jamajky v ´94 roce. Po návratu domů, do Belgie, se věnoval hraní, mc-ingu i organizování parties.
Přidat na Facebook
Článek se týká akce
Jungle Mash-Up
středa 7. května 2008 21:00
(konec +- čtvrtek 8. května 2008 04:00)
Zlaté jablko - nákupní centrum
Zlín (CZ)
Po 5 letech se opět vrací na Jamajku a kromě dalších zkušeností a prního vlastního dubplatu si domů odváží i dvě trofeje z vyhraných clashů na jamajském radiu Irie FM.

Co tě přivedlo do České Republiky?
Poprvé sem přijel v únoru 2005 na pozvání Madman Merjina. Je to belgický partyboy žijící v Praze. Tehdy sem se taky poprvé setkal s Badman Babylon Rockerem. Na cestě z tohoto výletu zpět do Belgie mi už asi hodinu předtím než sem přijel domů volali, abych přijel znovu zahrát další měsíc. Od té doby mi z Česka chodí non-stop nabídky na hraní, což se mi líbí, protože mám rád Českou Republiku a lidi co tam žijou.


Jak dlouho hraješ nebo posloucháš Reggae a produkuješ vlastní věci?
Mixuji reggae, dancehall, socu a hiphop od roku 1994, zpívám své vlastní reggae songy od roku 1995 a teď to jsou tři roky co produkuji raggajungle a dancehall.

Jaké bylo nejzajímavější místo kde si kdy hrál?
Takové to speciální místo uprostřed pódia před publikem, ale to si tím nejspíš nemyslel, takže..
Kdekoliv kde je pivo hodně, hodně studené, holky hodně, hodně rozpálené a zvuk je hodně, hodně dobrý, tam je to pro mě vždycky zajímavé místo. Ale to si taky nejspíš nemyslel, takže..

Je těžké říct, co bylo nejzajímavější. Kterékoliv místo kde sem hrál ve mně zanechalo specifickou vzpomínku. V Brazílii to bylo fajn, taky na Jamajce, v Norsku, České Republice, Francii, Slovensku, Německu, Holandsku, Makedonii, Polsku, Rakousku, Španělsku a Velké Británii a taky pokaždé v Belgii. Ale to si nejspíš nemyslel, takže…

Jsem rezident v klubu Decadance v Belgii a tam je to taky hodně zajímavé. Teď je to 7 let co tam hraji minimálně jednou týdně a pořád z toho nejsem unavený. Stále tam plánuji nové projekty. Doufám že tohle je to co si myslel.

Co může publikum očekávat od tvojí show? Víme, že hraješ hlavně dubplates podložené tvou vlastní hudbou.
Dancehallová část show bude kombinovat všechno to nejnovější šílenství s oldskoolovým dancehallem, foundation reggae a new roots.

Junglová část bude obsahovat z 60 procent moje věci, z 39 procent nevydané exkluzivity a z 1 procenta junglové klasiky.

Jaký je tvůj osobní rekord ve vypitých pivech? Víme totiž , že ho máš rád. Hlavně to české.
Tak to bude nejspíš 51 litrů za jeden týden během Jungle Mash-Up Tour 2005 s Digital Pervert, který za ten týden vypil 53 litrů a tak vyhrál sázku. Vyhrál pivo zdarma. Ale ne, neplánuji tohle číslo tento rok opakovat. Tohle je Jungle Mash-Up Tour 2008 a ne Guinessova kniha rekordů. Muhehehehhe.

Chceš něco vzkázat zlínským sondbwoys a soundgals?
Pojďte se mnou 7.května na party a nebudete litovat. Pohoda zajištěna.
.Štěpán
(Štěpán Prachař)
pondělí 5. 5. 2008 08:00
Prachař, Štěpán. 2008. Rozhovor s Raggamuffin Whitemanem. Vychytané.cz. [Online] 5. 5. 2008. [Citace: 27. 11. 2022.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=1067. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Rozhovor-s-Raggamuffin-Whitemanem
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

Reklama. Chcete ji také?
o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.097s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2022
Vaše IP: 3.239.75.52
Serverový čas: neděle 27. listopadu 2022 12:42