Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Rozhovor Help Music: Své první gramce mám doma dodnes!

S naším dalším rozhovorem se přeneseme do krásného znojemského kraje, kde jsme vyzpovídali výraznou postavu naší elektronické scény Dje, producenta, promotéra a věčně usměvavého Vráťu alias VK Studio, člena projektu Gat Electra. Vráťa na sebe prozradil něco málo z historie, díky komu se rozhodl věnovat hudbě na plno, o mejdanech které pořádají, či něco málo o plánech do budoucna. Velmi příjemné čtení! Rozhovor vyjde také v říjnovém čísle Help Music magazínu, jako příloha Deníku první čtvrtek v měsíci.
Přidat na Facebook
Máme tu říjen, festivalová sezóna 2016 daleko za námi a klubová sezóna v plném proudu, kdy nás to nejlepší teprve čeká. A protože člověk, kterého jsem pozval k našemu pravidelnému rozhovoru, naší klubové scéně znatelně přispívá ne jen jako promotér tanečních akcí v Moravském kraji, ale i jako velmi nadaný producent, vydávající svoje tracky na věhlasných labelech, věřím, že vás jeho zpověď naladí na tu správnou klubovou vlnu!

Q: Ahoj Vráťo, jsem moc rád, že si spolu popovídáme o Tvých mnohých aktivitách a Ty se nám rovnou prosím trochu představ, kdo je VK Studio, co od Tebe můžou návštěvníci tanečních akcí na podiu čekat, zkrátka, představ se nám trochu.

Ahoj, jmenuji se Vraťa K. aka VK Studio nebo taky Gat Electra, takhle mě znají moji fanoušci po celém česku :). Je mi skoro 38 a představ si, že tento rok je tomu už 20 let co hraju. Před 9 lety jsme s bráchou a kámošem, skvělým producentem Iary D., založili projekt Gat Electra. A od té doby hrajeme prostě kvalitní elektronickou hudbu napříč celou ČR a v posledních 3 letech i v Rakousku.

Q: Jsi již dlouhá léta velmi slušně obsazovaný Dj napříč celou naší republikou, zavzpomínej trošku, proč ses rozhodl být Dj a následně producent vlastní hudby, co Tě k tomu vedlo? Jaké byli Tvoje začátky na naší taneční scéně?

Můj první kontakt s elektronickou hudbou nastal koncem 80. a začátkem 90. let. V té době jsem už ale také kromě Depeche Mode poslouchal docela masakry, jako byl Rave a Hardcore. Později jsem pak pravidelně jezdil na různé taneční festivaly a tam mě začala zajímat elektronická hudba, která byla v Česku teprve ve stádiu vývinu. Pamatuju si na Dje Loutku, Trávu, Josefa Sedloně a další jména na naší scéně, kteří pro mě byli bohové. A já si tehdy říkal, že to je přesně to, jakým směrem bych chtěl jít dál. Jezdil jsem na různé akce, viděl mnoho djs a producentů ze zahraničí, kteří už v té době pro mě byli se svojí hudbou naprosto nadčasoví a to mě tak ovlivnilo, že jsem si pořídil svoje gramce, které mám jen tak mimo řečí dodnes. No a hned na to jsem doma začal zkoušet mixovat Techno a House. Pane jo, to byla doba ☺. Ale víš co, všichni se v té době chodili bavit na muziku, to bylo důležitý, všechno mělo hlavu a patu! V roce 1995 jsem vystoupil poprvé jako DJ a zhruba za rok jsem měl svoji první rezidentní noc v místím klubu, no a už to jelo. V letech 1996-2000 jsem pravidelně hrával ve znojemských klubech a barech. Fakt velký zlom nastal v roce 2007, kdy jsme s bráchou a kámošem založili náš projekt Gat Electra a stali jsme se tak regulérní součástí naší české elektronické scény.Q: O Tobě se všeobecné ví, že si byl u zrodu Naked Rec., kde vydáváš tracky a jsi ve své podstatě hledač nových talentů. Řekni nám, jak to vše vzniklo a jak si vedete nyní? Co vše obnáší dělat takovéto věci?

Naked Records je moje srdcovka! Naked je první nezávislý label u nás na kterém dnes vydává mnoho známých producentů nejen z Česka, ale také ze zahraničí. V roce 1996 jsem se seznámil s djem Luisem, který to vlastně všechno rozjel a dnes, jak jsi zmiňoval, působím jako tzv. hledač talentů pro tento label. Moje práce je v hledání nových mladých, ještě nedotčených producentů s velkým talentem, nebo objevů elektronické hudby nejen z Česka ale také ze zahraničí. V dnešní době na labelu Naked Records vydává přes 40 producentů z celého světa. Mezi nejznámější české producenty kteří vydávají na našem labelu patří například Elektrabel, Chief!Mama, The Mushroom, Spiriakos, Ian Kita, Subgate, Reznyk, Mindhole, Kaul Termit a mnoho dalších. Ze zahraničních producentů jsou to například bulharští Deep Laid, německý Ecco Rox nebo slovenský producent Marosh.

Q: Vydáváš aktuálně nějaký nový track? A spolupracuješ s nějakými dalšími producenty, ať u nás, či v zahraničí? Jak třeba nějaký Tvůj track vzniká? A je těžké dostat svůj track do prodeje?

Teď o prázdninách nám vyšlo zatím naše poslední EPečko Gat Electra - Get United na labelu OneWay Records a momentálně chystáme další dvě nové EP a remixy, které vyjdou na Naked Records a remixy na OneWay Records. Spolupracujeme hlavně na remixech se spousty českých djs a nadaných producentů jako jsou např. Subgate, Ian Kita, Mindhole, SouthDip, Luis Lamborghini, Loudspeaker, Peter Pea a další. Momentálně naše tracky vznikají v novém, menším studiu u našeho třetího člena projektu Gat Electra Jardy aka Iary D, který rovněž vystupuje jako Dj a spolu s bratrem vytvořili oblíbenou dvojici Kepy & Iary D. Do prodeje pak jdou v dnešní době naše tracky jen v elektronické podobě, přes asi všechny distribuční servery jako jsou například Beatport nebo Junodownload a další. 

Gat Electra – Get United - http://www.beatport.com/release/get-united/1785220

Q: To je hezké! Pověz nám tedy něco více o Vašem legendárním projektu Gat Electra, když už ho zmiňuješ v každé odpovědi? Pořádáte i vlastní eventy, je to tak?

Gat Electra je naše dítě. Jak už jsem říkal, vzniklo to všechno před 9 lety jak jinak než z čisté lásky k hudbě! Gat Electra je také naše pravidelná klubová noc, která jednou za 2 měsíce, téměř pravidelně zaplní náš domovský GOGO klub s kapacitou a kam jsme dovezli za tu dobu už přes 80 DJs, včetně celé české špičky ale i mnoho zahraničních hostů. Všichni co hráli v našem domovském GOGO klubu se k nám rádi vracejí, máme totiž snad poslední undergroundový klub široko daleko a naše párty jsou v tomto kraji díky tomu nenahraditelné. Lidi jsou už naučení poslouchat tuhle muziku, ví, že pokaždé bookujeme jednoho nebo dva hlavní hosty a tancuje se dlouho do rána, takže jednou za dva měsíce mají po té muzice opravdu hlad. Přes léto ale také pořádáme Gat Electra On Boat, eventy na lodích na nedaleké Vranovské přehradě a další venkovní taneční akce. Fanoušci nám přibývají a dnes se už pojem Gat Electra stává čím dál víc známější nejen u nás ale také v zahraničí! Příští rok to bude už 10 let Gat Electra, takže se dočkáte nějakého zajímavého jména také v našem GOGO klubu, ale na to je ještě času dost.Q: No, vidím, že se pěkně snažíte, to je dobře. Zmiňoval si spolupráci s rakouským rádiem „fm4“. O co se jedná, na co se máme těšit?

Spolupracujeme s rádiem zhruba 3 roky. Od té doby k nám pravidelně jezdí hrát rakouští Djs a moderátoři rádia FM4, kteří nás pravidelně zvou do rádia, kde můžete slyšet naše tracky a sety. Takže je to vlastně taková opravdová podpora zvenčí. Například jedete v autě na vystoupení a najednou zjistíte, že je pátek půlnoc a na FM4 hrají naší hudbu. V tuhle hodinu to poslouchá opravdu strašně moc lidí. Takhle to funguje, máme v Rakousku už hodně kamarádů a jejich scéna je trochu jiná než ta naše, myslím, že se ale více podobá té západní, jako je v Německu. Do budoucna bychom rádi v našem městě znovu oživili taneční festival s elektronickou hudbou, který na jihu Moravy opravdu nejen dle mě chybí. Ve spolupráci s městem bychom tak v budoucnu mohli během letních dnů uspořádat menší taneční festival, kde by určitě byla FM4 stage a dovezli bychom nějaká ta atraktivní jména k nám na Moravu. Uvidíme, jak to celé dopadne.

Q: Dokázal bys porovnat taneční akce, které pořádáte ve vašem kraji s akcemi např. v Praze? Jsi také toho názoru, že lidi v menších městech si akcí, které jim místní promotéři servírují, mnohem více váží a každá akce je opěvována a dopředu vyprodána? Jaké akce vlastně pro lidi pořádáte?

Myslím si, že ano. Není těch akcí tolik, v Praze je každý den kam jít, každý den hraje někde Dj nebo kapela, zatím co u nás se lidi opravdu těší, už jen proto, že třeba náš event bývá jednou za dva měsíce. Třeba na lodě, které pořádáme v létě, si naši fanoušci berou půl roku po zveřejnění termínu dovolenou a zamlouvají si dopředu vstupenky. Krásný pocit. Lodě bývají vždy totálně vyprodané. V Praze je to prostě všechno víc Mainstream, ale to bys měl vědět víc Ty. Víc lidí, víc peněz, víc možností takže všechno úplně jinak. Můžeš bookovat velký jména a lákat větší masu lidí. My raději víc underground a dáváme do toho všichni nejen hodně času ale hlavně naše srdce, jinak by to asi nešlo.

Q: No nemyslím si, že Praha je Mainstream, to opravdu ne, ale je zde tak nějak vše, včetně toho undergroundu. Ty ale vystupuješ často i v zahraničí, vidíš v tomto případě nějaké zásadní rozdíly v hraní u nás a jinde?

Mám oblíbené eventy u nás, na které jezdím hrát a myslím, že zásadní rozdíly hledat moc nejde. Když se lidi baví a tančí tak vytvoří neskutečnou atmosféru a energii úplně všude na světě. A o to přece jde. To je to hlavní. Nejdůležitější jsou party people bez nich by to nešlo a nemělo smysl. Baví mě poznávat lidi, jejich kulturu, nová místa a také jídlo, člověk je zkrátka společenský tvor a hudba nás všechny spojuje!

Q: Jak máte vyřešené bookingy zahraničních hostů? Je to jednoduché, nebo s tím máte občas pěkný lítání?

Bookingy našich zahraničních hostů jsou vždy oříšek. Nemáme velké rozpočty na eventy, které pořádáme. Dje platí GOGO klub ze vstupného takže se snažíme naše hosty nalákat na opravdovou nekomerční zábavu, která ale i tak stojí peníze. Bez srdce, celoživotního zapálení a kamarádů okolo nás by to ale také nešlo, takže některé bookingy se domlouvají podle možností a času třeba i rok dopředu. Pokaždé to ale stojí za to a díky tomu jsme za ty roky poznali spoustu opravdových přátel a kamarádů, zkrátka takových nadšenců do hudby jako jsme my. Vytvořili jsme zde komunitu lidí, kteří rádi chodí nejen na naše eventy a poslouchají elektronickou hudbu, ale i se s námi rádi setkají mimo klub.

Q: Máš nějaké pravidelné akce, kde Tě můžou fanoušci pravidelně zastihnout a kde v nejbližší době vystupuješ?

Můžete se určitě těšit na plno hraní u nás v Česku, na další eventy Gat Electra, zajímavá česká a zahraniční jména, která k nám chystáme postupně dovézt. Na 9. sezonu v našem domovském GOGO klubu, kterou jsme před nedávnem odstartovali s berlínským Djem a producentem Marvin Hey. Podzimní listopadový event bude po delší době ve znamení kvalitního Techna, pozvání k nám přijal rakouský dj Cedsh a brněnský Mechanik. Zima bude tradičně patřit oslavám 9 let našeho projektu Gat Electra. Příští rok v létě budou zase o něco lepší lodě na Vranovské přehradě a třeba se nám podaří obnovit taneční festival s elektronickou hudbou v našem krásném městě Znojmě, takže plánů by bylo dost.

No a my se budeme jen těšit. Díky za rozhovor Vráťo!!

Ptal se: Petr Wacko / Help Music / Vychytane.cz v Září 2016
Missquire
(Michaela Chovancová)
středa 28. 9. 2016 08:00
Chovancová, Michaela. 2016. Rozhovor Help Music: Své první gramce mám doma dodnes!. Vychytané.cz. [Online] 28. 9. 2016. [Citace: 30. 11. 2022.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=10668. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Rozhovor-Help-Music:-Sve-prvni-gramce-mam-doma-dodnes!
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.081s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2022
Vaše IP: 18.232.127.73
Serverový čas: středa 30. listopadu 2022 15:30