Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Vyšlo To samo

Nové album pokřtí Jananas v Malostranské besedě
Přidat na Facebook
V pátek 9. září se to konečně stalo. Samo. Vyšlo očekávané druhé řadové album Jananas, které kapela o den dříve představila na exkluzivním in-store koncertě v prodejně Supraphon musicpoint, kde si novinku To samo fanoušci mohli s předstihem zakoupit a nechat podepsat. Třináctce nových písní, jíž doprovází unikátně pojatý booklet, aktuálně patří druhé místo v žebříčku nejprodávanějších alb na Suprahonline.cz a Jananas ji oficiálně pokřtí 5. a 6. října v pražské Malostranské Besedě.

"To samo je album, na které čekáte celý život. Ono se To samo hlavně musí samo napsat, samo nahrát a samo vydat," komentuje čtyřčlenná skupina vydání nového alba, které nahrávala ve studio SONO společně s producentem Viliamem Bérešem, a na němž se coby hosté podíleli například kytarista Peter Binder, kontrabasista Rasťo Uhrík, Bennewitzovo kvarteto a Vojta Nýdl z Clarinet Factory.

Další důležitou osobou, kterou je třeba v souvislosti s To samo zmínit, je pak grafik Matěj Matouš, jenž stojí společně s kapelou za vizuálním konceptem alba. Ten byl - na rozdíl od obecných zvyklostí - nejprve během tří dnů namalován Balakrylem na dveře garáží v plzeňském DEPU2015, a až poté vyfocen a realizovaném coby klasický papírový booklet. Jak to celé probíhalo, můžete zhlédnout zde:"Měli jsme nějak dost všech těch počítačových grafik a moderních technologií, tak jsme se rozhodli vytvořit obal, na který si můžeme sáhnout a navíc po nás i nějakou dobu zůstane. Hrozně nás lákalo jít do veřejného prostoru a něco tam provést. Nevěděli jsme ale, kam to všechno namalovat. Když v tom jsme objevili, že v plzeňském DEPU2015 je přesně 13 garáží, tedy tolik kolik je písní na desce. Samo si to řeklo! Je to určitě jeden z největších bookletů na světě, proto zvažujeme jeho přihlášení do Guinnessovy knihy rekordů. V budoucnu bychom z toho taky rádi udělali poutní místo všech fanoušků," vysvětlují Jananas.

Vhodnou příležitostí k návštěvě DEPA2015 může být například čtvrtek 22. září, kdy Jananas zahrají v plzeňském Zach's Pubu. Ale vzhledem k tomu, že existence kreseb není nikterak časově omezená, nejedná se o příležitost zdaleka jedinou. Rozhodně pak v porovnání s tím, kdy a kde budou moci fanoušci Jananas vidět během letošního podzimu naživo (kompletní výčet dosud potvrzených koncertních najdete v přiložené tiskové zprávě). Větší turné k albu je totiž v plánu až na jaro příštího roku, a tak je nasnadě, že by rozhodně nebylo od věci nenechat si ujít jeden ze dvou plánovaných křtů 5. a 6. října v Malostranské besedě.

"V Malostranské besedě se nám dobře hraje, máme k lidem tak nějak blízko a už jsme tam prováděli různé kusy. Například jsme nechali fanoušky, aby po nás v rámci narozeninové oslavy házeli šlehačkovými dorty. Protipožární opona nebyla ráda a šlehačkou 'voněla' ještě několik měsíců. Na křest připravíme určitě taky něco hutného a výživného," lákají Jananas na slavnostní událost.

Kromě dalších nových písní se jistě můžete těšit i na song Já nejsem naštvaná, k němuž vznikl minimalistický videoklip, který v sobě snoubí pro Jananas tolik typický chytrý humor, nadhled a ironii. Podívejte se zde:Dodal: Lukáš Kadeřábek
Missquire
(Michaela Chovancová)
pátek 16. 9. 2016 08:00
Chovancová, Michaela. 2016. Vyšlo To samo. Vychytané.cz. [Online] 16. 9. 2016. [Citace: 3. 2. 2023.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=10641. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Vyslo-To-samo
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.08s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2023
Vaše IP: 44.211.239.1
Serverový čas: pátek 3. února 2023 15:08