Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Kniha: Jaké to je být ženou pedofilního vraha?

A nebylo to všechno trochu jinak? Temný psychologický thriller VDOVA vám řekne pravdu.
Přidat na Facebook
„Glenova smrt pro vás musela být strašná rána,“ osloví mě novinářka.
Přikývnu a zatvářím se raněně. Nemůžu jí říct, že se mýlí. Že mi ve skutečnosti spadl kámen ze srdce.
„Jak jste se s tím vyrovnávala, Jean?“
„Byla to hrůza,“ zajíknu se a vrátím se do role Jeanie. Ženy, která se ze mě stala po svatbě ….

Co odstartovalo spisovatelskou kariéru Fiony Barton, původní profesí novinářky? „ Moje kariéra měla překvapující zvraty. Bylo to jako na houpačce, nahoru – dolů. Měla jsem skvěle rozjetou kariéru – pracovala jsem jako novinářka v The Daily Mail, editorka v The Daily Telegraph a vedoucí redaktorka pro The Mail on Sunday (za práci zde jsem také získala prestižní ocenění Reportérka roku). Pak jsem se všeho vzdala a odjela pracovat jako dobrovolnice na Srí Lanku. Celou tu dobu mi v hlavě dozrával ten příběh…“ říká britská spisovatelka.

Bezpočtukrát psala o různých kriminálních případech a přemýšlela nad tím, jak se cítí manželky obžalovaných mužů, jak moc toho o spáchaném zločinu vědí, a jak se s celou situací vyrovnávají. Jako novinářka o těchto úvahách psát nemohla. Jako spisovatelka si to mohla konečně dovolit. A tak v její prvotině najdeme vyprávění o muži obviněném z pedofilního zločinu a o jeho ostrakizované ženě, o zdrcené matce pohřešovaného děvčátka, o novinářce, která o hrůzném případu píše, a o detektivovi, který případ už dlouhá léta vyšetřuje.

Už nezbývá než si otevřít knihu VDOVA, o které Stephen King řekl: „ Jestli máte rádi dobrý psychologický thriller, pak si určitě chcete přečíst Vdovu. Strhne vás. A vyděsí.“

VDOVA Fiony Barton vychází v edici Napětí nakladatelství DOMINO 21. 9. 2016, z originálu The Widow ji přeložil Michael Havlen.

VDOVA, Fiona Barton
Jeho tvář byla všeobecně známá z titulních stránek novin: opovrhované monstrum, které podle všeobecného mínění spáchalo hrůzný zločin. Nebyl však za něj nikdy odsouzen. A Jean Taylorová byla ženou toho monstra.

Většinu svého života strávila v roli dokonalé manželky. Neochvějně stála po boku svému muži i poté, co byl obviněn z vraždy dítěte, přestože kvůli tomu musela snášet zlostné pohledy, přišla o přátele i o práci. Teď je ale její muž mrtvý a lidé chtějí vědět, jaké to bylo žít po jeho boku. Co se vlastně tenkrát stalo. Jean může konečně vyzradit všechna tajemství.

Pravda – to je to, co po ní všichni chtějí. Zajímá se o ni novinářka, pro kterou je exkluzivní rozhovor s ženou pedofilního vraha vrcholem kariéry. A ještě intenzivněji se snaží pravdu odhalit inspektor Sparkes, pro něhož je tento případ letitou noční můrou. Policajtský instinkt mu napovídá, že se Jeanina maska mlčenlivosti bortí, že se brzy stane něco zásadního…

Další skvělou knihou edice Napětí nakladatelství DOMINO je soubor pečlivě vybraných žánrových povídek NEJLEPŠÍ AMERICKÉ KRIMIPOVÍDKY (James Patterson, editor, a další autoři – přesný seznam naleznete v přiložené tiskové zprávě), jejichž jmenný seznam je výčtem toho nejlepšího, co současná americká tvorba v daném žánru nabízí. Zapomeňte na to, že detektivky a thrillery jsou ještě stále některými považovány za lehký žánr. Nemusí to tak být. A právě tato kniha dokazuje, že krimi povídka může být výtečným literárním dílem.

Karin Lednická z nakladatelství DOMINO říká: „ NEJLEPŠÍ AMERICKÉ KRIMIPOVÍDKY vydáváme v návaznosti na obrovský úspěch Světových krimipovídek, kterých se prodalo už téměř třicet tisíc výtisků. Čtenářský zájem se ze severských zemí vrací ke kořenům: tedy do anglo-americké tvorby, kde se celý žánr zrodil, prosperoval a nadále prosperovat bude. A my samozřejmě nezůstáváme opodál.“

Zářijové novinky z nakladatelství DOMINO:

NEJLEPŠÍ AMERICKÉ KRIMIPOVÍDKY, James Patterson (editor) a další autoři, edice Napětí

Dvacítka pečlivě vybraných povídek od dvaceti autorů, jejichž jmenný seznam je ekvivalentem výčtu toho nejlepšího, co současná americká tvorba v daném žánru nabízí.

VDOVA, Fiona Barton, edice Napět
Temný psychologický thriller pro čtenáře, které uhranula Zmizelá nebo Dívka ve vlaku.

SRDEČNÍ ZÁLEŽITOST, Gilles Legardinier
Středoškolská léta nás formují pro celý život: v dobrém, ve zlém, ve všem.

RODINA ZE DNE NA DEN, Rowan Coleman, edice Inteligentní romány pro inteligentní ženy
Někdy zažíváme tolik štěstí, že se tomu zdráháme uvěřit.Dodala: Johana Turner
Missquire
(Michaela Chovancová)
pátek 16. 9. 2016 08:00
Chovancová, Michaela. 2016. Kniha: Jaké to je být ženou pedofilního vraha? . Vychytané.cz. [Online] 16. 9. 2016. [Citace: 3. 2. 2023.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=10639. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Kniha:-Jake-to-je-byt-zenou-pedofilniho-vraha?-
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.093s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2023
Vaše IP: 44.211.239.1
Serverový čas: pátek 3. února 2023 14:59