Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Kniha: Velký knižní čtvrtek má 10. pokračování. Oslavte ho s námi.

I letošní podzim se čtenáři dočkají oblíbené akce Velký knižní čtvtek. Začne 13. října a tradičně přinese patnáct novinek napříč žánry, tedy doporučující výběr toho nejzajímavějšího z předvánočního knižního trhu.
Přidat na Facebook
Velký knižní čtvrtek je jednou z akcí, kterou si příznivci knih pravidelně nenechávají ujít. O velké oblíbenosti svědčí i fakt, že se 13. října bude konat již podesáté. Z původní myšlenky – v době ekonomické krize podpořit prodej knih, propojit knihkupce a nakladatele a přilákat čtenáře do knihkupectví – se stala postupem času populární akce.

„Na začátku jsme si nebyli jisti, jak to všechno dopadne, ale dnes jsme rádi, že díky všem zúčastněným žije Velký knižní čtvrtek svým „pravidelným knižním“ životem. Původní nápad se osvědčil a my se při každém pokračování snažíme do našeho výběru zařazovat knížky, ze kterých budou mít čtenáři doopravdy radost,“ říká zástupce pořadatele Ctirad Fuchs.

Postupně se Velký knižní čtvrtek rozrostl na dvě opakování za rok. Před třemi lety byly zařazeny do nabídky e-knihy a vloni se přidaly i audioknihy v podobě Velkého audioknižního čtvrtku. Akce pravidelně doprovází setkání čtenářů s autory, autogramiády a další aktivity nejen v Praze, ale i v jednotlivých regionech.

„Snažíme se Knižní čtvrtek neustále vylepšovat, protože uplynulých deset pokračování nás zavazuje držet vytýčenou cestu a kvalitu. A tak bych rád pozval čtenáře na ten podzimní desátý, aby ho oslavili s námi. Věřím, že bude stát za to,“ doplňuje ještě Fuchs.

Letošní jubilejní desáté pokračování opět nabízí knihy zajímavých a významných osobností literárního světa a pamatuje – jak se stalo dobrým zvykem – na velké i malé čtenáře. Ve vybrané patnáctce knih se objeví jména jako je Jiří Padevět, Václav Cílek, Jiří Hájíček, Zbigniew Czendlik, Michel Faber, Simon Tolkien, Eleonor Cattonová a další. Stejně jako v minulých pokračováních se i tentokrát mohou čtenáři těšit na setkání s autory, která proběhnou 13. října v Městské knihovně v Praze a 20. října v Knihovně Jiřího Mahena v Brně.

Seznam titulů 10. Velkého knižního čtvrtku a více informací naleznete v přiložené tiskové zprávě a press kitu, včetně rozhovoru se zástupci pořadatele Jiřím Michkem a Ctiradem Fuchsem.

Sledujte FB: http://www.facebook.com/velkyctvrtek/

Pavel turner
Missquire
(Michaela Chovancová)
neděle 11. 9. 2016 08:00
Chovancová, Michaela. 2016. Kniha: Velký knižní čtvrtek má 10. pokračování. Oslavte ho s námi.. Vychytané.cz. [Online] 11. 9. 2016. [Citace: 2. 12. 2022.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=10610. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Kniha:-Velky-knizni-ctvrtek-ma-10.-pokracovani.-Oslavte-ho-s-nami.
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.093s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2022
Vaše IP: 44.210.77.106
Serverový čas: pátek 2. prosince 2022 16:22