Reklama. Chcete ji také?
Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!
Reklama. Chcete ji také?

Liveurope festival nabídne mladé úspěšné kapely z Evropy.

Přidat na Facebook
Článek se týká akce
LIVEUROPE FESTIVAL / ŽIŽKOV SOBĚ
čtvrtek 15. září 2016 18:00
(konec +- pátek 16. září 2016 01:00)
Zahrádky Žižkov
Praha (CZ)
Mladé špičkové kapely z Evropy přiveze Liveurope festival, který proběhne 15. září na venkovní scéně Zahrádky Žižkov. Z Belgie dorazí energický kvartet BRNS míchající indie rock a bláznivé groove, lucemburští Say Yes Dog naservírují chytlavý synthpop, polsko-anglická zpěvačka Kari dostane posluchače písničkářským popem severského střihu a maďarská kapela Passed představí svůj netradiční mix klasické harfy s elektronickou hudbou.

Pokračováním programu na venkovním pódiu bude Liveurope festival Afterparty na Malé Scéně a Divadelním Baru Paláce Akropolis, kde zahraje několik dalších zajímavých zahraničních producentů a DJů.

Vstup na Festival je zdarma!

Palác Akropolis se jako jediný český klub stal součástí mezinárodní hudební platformy Liveurope. Ta se zaměřuje na nové talentované evropské umělce a jejím hlavním cílem je umožnit těmto hudebníkům představit svou tvorbu i v Evropě – mimo svou domovskou zemi. Koordinátorem platformy je klub Ancienne Belgique (Belgie). Jejími dalšími členy jsou vedle Paláce Akropolis hudební kluby: Blå (Norsko), FZW (Německo), Melkweg (Nizozemsko), A38 (Maďarsko), ROCKHAL (Lucembursko), Sala Apolo (Španělsko), Stodoła (Polsko), VEGA (Dánsko), Village Underground (Velká Británie), Musicbox (Portugalsko) a L´Aéronef (Francie).

BRNS
Píše se o nich jako o belgické odpovědi na ALT-J, Battles či Foals, oni sami ale nedají dopustit na Morphine či Nirvanu. Bruselští BRNS (číst: Brains) vtrhli na místní scénu na začátku dekády a po jejich debutu Wounded z roku 2012 už nebylo nic stejné. Kvartet míchá postpunkové groove s elektronikou a špinavými riffy devadesátkového alternativního rocku. „Tohle je výjimečná belgická kapela s naprosto originálním zvukem,“ napsal o nich portál For Folks Sale. Dva roky staré druhé album Platine je vyslalo na turné po celé Evropě, v Praze si BRNS odbydou díky Liveurope svoji premiéru.

Say Yes Dog
Nakažlivý synthpop lucemburských Say Yes Dog připomíná estetiku bláznivých televizních animáků a žánroví znalci si vzpomenou na Hot Chip či Metronomy. Trio se potkalo na konzervatoři v Haagu, skupina ale vznikla až ve chvíli, kdy se před dvěma lety chtěli dostat na vyprodaný německý festival Fusion a napadlo je, že by to mohli zkusit jako kapela na talentovou stage. Když uspěli, rychle napsali písničky, které následně vyšly na EPčku A Friend. Debutové album Plastic Love je přesně tou hudbou, která posluchače přenese do páteční klubové horečky, i když sedí v kanceláři a venku prší. Portál Noisey o Say Yes Dog prohlásil, že jsou „nejlepší neobjevenou evropskou electro-popovou kapelou.“

Kari
Polsko-anglický projekt Kari stojí na talentované polské rodačce Kari Amirian. Ta se po vydání úspěšného a kritikou chváleného debutu Daddy Says I’m Special z roku 2011 odstěhovala do anglického Leedsu . Od písničkářské křehkosti se Kari díky producentovi Chris Headley posunula na druhém albu Wounds & Bruises k eklektičtějšímu alt-popovému soundu, v němž lze slyšet ozvěny electra, osmdesátek i folk-rocku. Fascinace současnou skandinávskou scénou ale zůstala, ostatně díky ní tisk srovnává Kari s Lykke Li, Stinou Nordenstam či Björk.

Passed
Jedno z nejžhavějších jmen na současné maďarské klubové scéně patří kapele, jejíž jádro tvoří zpěvačka Dorottya a harfenistka Fanni Nizalowski. Poznávacím znamením této mladé formace je mix současné elektronické hudby s klasickým zvukem harfy. V Maďarsku jsou velmi známí i díky účasti na soutěži A Dal 2015, která předchází Eurovision. Passed si vyzkoušeli hraní před Bonobo nebo Parov Stelar v Maďarsku a 15. září si poprvé zahrají poprvé i v Praze. Vidět je můžete hned dvakrát – jako živou kapelu na venkovním pódiu, ale také s DJským setem v rámci afterparty.

Napsali o vystupujících:
„Výjimečná belgická kapela s naprosto originálním zvukem.“ Fork Folk’s Sake o BRNS
„Nejlepší neobjevená evropská electro-popovová kapela.“ Noisey o Say Yes Dog
„Kari má hlas, talent i charisma. Všechno, co potřebuje skutečná hvězda.“ ELLE o Kari

Více informací a audio ukázky:
www.palacakropolis.cz
www. liveurope.eu
www.brns.be
www.sayyesdog.net
www.karimusic.bandcamp.com
http://www.facebook.com/teampassed/?fref=ts

Dodala: Eva Kociánová
Missquire
(Michaela Chovancová)
pondělí 25. 7. 2016 08:00
Chovancová, Michaela. 2016. Liveurope festival nabídne mladé úspěšné kapely z Evropy.. Vychytané.cz. [Online] 25. 7. 2016. [Citace: 2. 7. 2022.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=10516. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Liveurope-festival-nabidne-mlade-uspesne-kapely-z-Evropy.
Reklama. Chcete ji také?
Reklama. Chcete ji také?
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

Reklama. Chcete ji také?
o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.105s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2022
Vaše IP: 18.232.59.38
Serverový čas: sobota 2. července 2022 19:53