Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Sweeney Todd: Ďábelský holič z Fleet Street

Tim Burton a jeho další pochmurně stylový příběh je tady. Nečekaně se hlavní role dostala do rukou Johnnyho Deppa, který v Burtonových filmech nemůže chybět. (Stříhoruký Edvard, Ospalá díra, Mrtvá nevěsta, Karlík a továrna na čokoládu).
Přidat na Facebook

Benjamin Barker je odsouzen do vězení na druhém konci světa. Soudce, který Benjamina zavrhl, totiž horoucně zatoužil zprznit jeho překrásnou ženušku. Po dlouhých patnácti letech se vrací do mlžného Londýna, aby se vrátil ke své lásce a dcerušce. Ale ouha. Manželka si vzala jed, aby nemusela snášet soudce Turpina a dceru si ten ničema nechal.

Barker si ze vzteku a chuti po pomstě změní identitu na Sweenneyho Todda a přeformuje se v krvelačnou bestii. Jeho společnicí a věrnou posluchačkou se stane paní Lovettová, jeho bývalá sousedka. Ve starém bytě si zařídí holičství a začne se bezhlavě zbavovat všech, kteří mu stojí i nestojí v cestě. Lovettová najde skvělý způsob, jak se zbavovat těl, začne péct poněkud netradiční masové bochánky, které se proslaví celým Londýnem. Geniální, že ano..

Režisér Tim Burton se nechal slyšet, že má docela rád muzikály a byl by hřích, kdyby nezfilmoval tak dokonale temný děj. Takže ve filmu uslyšíte chytlavé melodie, jemné duety i strašidelné tóny. Role zlého pana soudce se ujal Alan Rickman, který si tak trochu medí na profesorovi lektvarů v Harrym Potterovi. Lovettovou hraje Burtonova manželka Helen Bonham Carter, ta má také pletky s brýlatým klukem, co má jizvu na čele. (že by to byl Herry???)Režie: Tim Burton
Hrají: Johnny Depp, Helena Bonham Carter, Alan Rickman, Timothy Spall, Sacha Baron Cohen
Scénář: John Logan, Stephen Sondheim, Hugh Wheeler
Kamera: Dariusz Wolski
Hudba: Stephen Sondheim
Distribuce: Warner Bros, 116 min., od 15 let

zdroj: www.cinema.cz
joslin
(Petra Hrabalová)
pondělí 21. 4. 2008 08:00
Hrabalová, Petra. 2008. Sweeney Todd: Ďábelský holič z Fleet Street. Vychytané.cz. [Online] 21. 4. 2008. [Citace: 24. 9. 2023.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=1050. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Sweeney-Todd:-Ďabelsky-holic-z-Fleet-Street
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Všechno nejlepší!!
Dnes slaví narozeniny člen redakce! Redakce Blahopřeje! ;) 
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.08s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2023
Vaše IP: 3.235.188.113
Serverový čas: neděle 24. září 2023 05:25