Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

KNIHA: Agent století Jason Bourne opět na scéně

Nejslavnější trilogie kultovní špionážní série v knižní podobě vychází v nakladatelství DOMINO.
Přidat na Facebook
V časech vrcholící studené války se zrodil kult jménem Jason Bourne. Na neuvěřitelně úspěšný první příběh BOURNEOVA TOTOŽNOST navázaly další romány BOURNEŮV MÝTUS a BOURNEOVO ULTIMÁTUM.

ROBERT LUDLUM, Bourneův stvořitel, původním povoláním herec, byl dlouhou dobu podezříván CIA z práce pro nějakou tajnou službu. Důvod? Zřejmý. Příběhy propracované do nejmenších podrobností, konspirační, hrozivé, s hlubokou a udivující znalostí problematiky.

V socialistickém Československu se americký agent pochopitelně ocitl na černé listině. Českým čtenářům se tak Jason Bourne poprvé představil teprve v roce 1999 díky nakladatelství DOMINO, které postupně vydalo celou Ludlumovu tvorbu (více ZDE).

Legenda formátu Jasona Bournea pochopitelně nemohla ujít zájmu filmařů. Podle bourneovské trilogie byl roku 2002 natočen film s Mattem Damonem v hlavní roli, který česká kina uváděla pod názvem Agent bez minulosti.

Damon hrál také ve dvou dalších pokračováních a ztvárňuje hlavní roli i v nejnovějším filmu nazvaném prostě Jason Bourne, který má českou premiéru 28. 7. 2016.

Nakladatelství DOMINO při této příležitosti vydalo celou bourneovskou trilogii ve zrevidovaném překladu, s novými obálkami, v pevné i brožované vazbě, a v elektronické podobě.

Anotace jednotlivých dílů trilogie:

BOURNEOVA TOTOŽNOST
Ten muž má paměť úplně prázdnou. Ví jen to, že se probral z bezvědomí v ordinaci lékaře na francouzském pobřeží, že má tělo proděravělé kulkami a tvář změněnou plastickou operací. Jedinou mlhavou stopou vedoucí k jeho identitě jsou číslice na filmovém negativu, které patří k tučnému bankovnímu kontu v Curychu. Majitelem konta je nejhledanější světový zabiják. Jmenuje se Jason Bourne. Vzápětí se Bourne stává objektem zájmu profesionálních vrahů. Tváří v tvář smrti a navzdory nánosům dávno pohřbené minulosti se vydává na zoufalý běh o život. A pomoci mu může pouze žena, která ho kdysi chtěla zradit. Jason Bourne je zkrátka muž bez minulosti – a možná i bez budoucnosti.BOURNEŮV MÝTUS
V kaluži lidské krve na podlaze hongkongského kabaretu bylo vepsáno jméno, které chtěl celý svět zapomenout: Jason Bourne. Legendární zabiják zavraždil čínského vicepremiéra. Šéfové světových velmocí si nyní v hrůze kladou tytéž otázky: Proč se Bourne vrátil? Kdo ho platí? Kdo bude jeho příští obětí? Pouze oficiální americká místa však vědí, že žádný Jason Bourne neexistuje – bylo to jen krycí jméno pro Davida Webba, použité při poátrání po nechvalně známém teroristovi. Je zřejmé, že Bourneovu totožnost na sebe tentokrát vzal někdo jiný, a pokud se jeho krvavému řádění neučiní přítrž, svět zaplatí strašlivou cenu. Jediný, kdo tomu může zabránit, je právě David Webb, jenž vede poklidný život univerzitního profesora a nehodlá na tom nic měnit. Když mu však už podruhé vyrvou z náruče jeho ženu, Webb pochopí, že musí oprášit dávno zapomenutou minulost a vydat se znovu do kalných vod mezinárodní špionáže, v jejichž hlubinách se skrývá nebezpečný, přísně tajný plán.BOURNEOVO ULTIMÁTUM
Během slavnosti v malém městečku, kam byli pozváni záhadným telegramem, se dva muži stávají svědky brutální vraždy. Telegram byl podepsán jménem Jason Bourne, a protože oba muži znají pravou Bourneovu totožnost, uvědomí si, že vraždil jeho zapřisáhlý nepřítel Carlos zvaný Šakal. Je zřejmé, že nejhledanější terorista světa vyzývá svého soka k závěrečnému zúčtování. Univerzitní professor David Webb musí znovu udělat to, co už nikdy udělat nechtěl – převtělit se do nenáviděné postavy zabijáka a stát se Bournem. Hodlá se infiltrovat do ekonomicky a politicky všemocné organizace zvané Medusa a stát se vnadidlem, které přiláká Šakala do smrtelné pasti. Z nastražené léčky ovšem může vyváznout živý pouze jeden z nich…Dodala: Johana Turner
Missquire
(Michaela Chovancová)
čtvrtek 14. 7. 2016 08:00
Chovancová, Michaela. 2016. KNIHA: Agent století Jason Bourne opět na scéně. Vychytané.cz. [Online] 14. 7. 2016. [Citace: 28. 9. 2023.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=10494. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/KNIHA:-Agent-stoleti-Jason-Bourne-opet-na-scene
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.076s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2023
Vaše IP: 34.239.148.127
Serverový čas: čtvrtek 28. září 2023 04:16