Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Slovácké léto rozhýbalo Uherské Hradiště

Zapojil se do něj rekordní počet sportovců
Přidat na Facebook
11 sportovních disciplín, 38 hodin hudby, 10 dnů, 250 tun písku, 2 dětské dny. 30 000 návštěvníků, 50 organizátorů a rekordních registrovaných 1 000 sportovců. Takový byl 9. ročník Slováckého léta, které se od 1. do 10. července konalo v Uherském Hradišti.

V prvních deseti prázdninových dnech patřilo Uherské Hradiště opět svátku sportu, hudby a zábavy. Letošnímu ročníku přálo počasí, ale také návštěvníci a registrovaní sportovci. „Deset dnů bez deště nám mnohé podobné akce můžou jen závidět. Všechno se povedlo, nic vážného se nestalo, a tak můžu hodnotit jen kladně,“ pochvaluje si hlavní organizátor Slováckého léta Marek Pochylý.

V programu došlo jen ke drobným změnám. Místo kapely Kontrafakt vystoupil se svou samostatnou show její frontman Rytmus. A organizátor fotbalu v bublinách se rozhodl tento turnaj zrušit kvůli nízkému počtu přihlášených týmů. Jinak si ale Slovácké léto na přízeň fanoušků a sportovců nemůžeme stěžovat.

Počty sportovců byly letos rekordní

Jedním z hlavních poslání Slováckého léta je přivést nejen mladé lidi ke sportu. A letošní ročník byl co do počtu registrovaných sportovců rekordní. Přihlásilo se jich tisíc. „Mimo jiné je to tím, že jsme pod svá křídla vzali Velkomoravský běh nebo Refresh Skate Cup. I tak je ale o sportovní disciplíny Slováckého léta velký zájem, ať už o klasiku, jako je bachvolejbal, nebo třeba novinku posledních let, vyjížďku na in-line bruslích. S velkým zájmem se setkat například i fitness day nejen pro ženy na Kolejním nádvoří,“ prozrazuje Marek Pochylý.

Výsledky všech turnajů průběžně aktualizujeme zde: http://www.slovackeleto.cz/sport/

Benefice ještě nekončí

Už od 2. ročníku je pravidelnou součástí Slováckého léta i benefice. Letos si mohli návštěvníci opět zakoupit plyšáka, využít za symbolický poplatek skákací hrad nebo se přihlásit do facebookové události Slovácké léto 2016. Nově spojila akce své síly se Sběrnými surovinami UH a za každý odevzdaný plastový kelímek od nápoje věnují organizátoři do benefice jednu korunu. „Stejně jako vloni ještě nebudeme vyhlašovat konečnou částku. V příštích týdnech zkusíme najít ještě další možnosti, jak ji navýšit, třeba prodejem plyšáků na spřátelených akcích,“ prozrazuje Marek Pochylý.

V minulých letech si výtěžek 111 111 korun rozdělili Diakonie ČCE – středisko CESTA Uherské Hradiště a Domov pro osoby se zdravotním postižením Medlovice. I letošní výtěžek poputuje do těchto zařízení.

Podrobnosti o veškerých benefičních aktivitách jsou tady: http://www.slovackeleto.cz/podporte-nas/

Soutěž TOP FOTO zná svého vítěze
Fotografickou soutěž TOP FOTO o dva lety balónem od společnosti Balony.eu vyhrála se svou fotografií nočního Masarykova náměstí Tereza Zambalová. Její fotka získala 281 označení „to se mi líbí“. Druhé a třetí místo patří jedné autorce dvou fotografií, Zuzaně Bábovské. Soutěžící posílali své fotografie na Instagram a označovali je hashtagy #slovackeleto a #topfoto.

Podrobnosti o soutěži TOP FOTO 2016 najdete tady: http://www.slovackeleto.cz/top-foto-slovackeho-leta-2016/Dodala: Petra Kučerová
Missquire
(Michaela Chovancová)
středa 13. 7. 2016 08:00
Chovancová, Michaela. 2016. Slovácké léto rozhýbalo Uherské Hradiště. Vychytané.cz. [Online] 13. 7. 2016. [Citace: 28. 9. 2023.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=10488. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Slovacke-leto-rozhybalo-Uherske-Hradiste
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.066s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2023
Vaše IP: 34.239.148.127
Serverový čas: čtvrtek 28. září 2023 03:11