Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Dnes začíná největší slovenský festival Pohoda

Dnes vypukne v Trenčíně dvacátý ročník největšího slovenského hudebního festivalu Pohoda. Láká na hvězdná jména v čele s PJ Harvey, které bude patřit čtvrteční zahájení, a dále na The Prodigy, Roisín Murphy, James Blake ale také DJ Shadow, Parov Stelar, Gogol Bordello, Nina Kraviz nebo The Vaccines.
Přidat na Facebook
Článek se týká akce
Pohoda 2016
čtvrtek 7. července 2016 21:00
(konec +- pátek 8. července 2016 04:00)
Letisko Trenčín
Trenčín (SK)
. V programu nechybí ani řada talentů z česko-slovenského hudebního prostoru. Na Pohodu od nás míří Lenka Dusilová či David Koller, vystoupí i kapela Zrní společně s Janáčkovou filharmonií Ostrava. Festival nabízí samozřejmě i průřez současnou slovenskou hudební scénou, vystoupí například Jana Kirschner, DJ Vec, Longital posílení smyčcovým kvartetem či trio Walter Schnitzelsson. Festival je tradičně oceňován jako jeden z největších a také dramaturgicky nejzajímavějších evropských festivalů, což stvrzuje i americký časopis Business Insider, který jej zařadil mezi sedm nejlepších světových festivalů, vedle Lollapaloozy, Sonaru, Roskilde nebo Montreux Jazz Festivalu.

Jubilejní Pohoda potrvá na trenčínském letišti až do soboty 9. července a její program patří k nejsilnějším v historii. I proto se těší nebývalému zájmu návštěvníků a v současnou chvíli zbývá v prodeji posledních 300 vstupenek. V době konání na místě již vstupenky nebudou v prodeji. Aktuální ceny vstupenek jsou 99 EUR a je možné je zakoupit v síti Ticketportal. Více informací je k dispozici na www.pohodafestival.sk.

Letošní line-up láká na špičková a osvědčená jména společně s nejvýraznějšími mladými kapelami, vystoupí například Flying Lotus, The Vaccines, Savages, Odesza, Ernest Ranglin & Friends, Spor, Poliça, Easy Star All Stars, Monsieur Periné, Saul Williams, Dub Pistols, Thundercat, Public Service Broadcasting, Lola Marsh, Astronautalis, Vaults, Hollie Cook, Digital 21 + Stefan Olsdal, Ester Rada, Chicks on Speed, Anna Meredith, Eagulls, Bjarki, My Baby, Mbongwana Star, Alex Vargas, Bazookas, H09909, Honeyblood, Moonlandingz, Xenia Rubinos, Max Jury, Ash Koosha, Have You Ever Seen The Jane Fonda Aerobic VHS?, Sonido Gallo Negro, K-X-P, Hańba, Oratnitza, Kiran Leonard nebo It's everyone else. Pohoda zve i na legendární taneční soubor Nederland Dance Theater 2.

Z české a slovenské scény zaujmou jistě Jana Kirschner, David Koller, Milan Lasica & Bratislava Hot Serenaders, The Tap Tap, Billy Barman, RozpoR, Saténové ruky, Núkú, Rafo & Pure, Max Bazowski, Bulp, Landless nebo The Ills. V rámci Red Bull Music Academy vystoupí na Pohodě zajímaví interpreti, například Josey Rebelle, basový virtuóz Thundercat, producent Koreless ze známého labelu Young Turks, R&B hvězda původem z Iránu Sevdaliza, naše Never Sol či mysteriózní projekt Katarzie a Martina Valihory. Zde budou čekat návštěvníky také četné workshopy, věnující se DJingu, produkci a novým technologiím.

V areálu festivalu bude bohatě postaráno o takřka všechny potřeby těla i ducha. Nový “pivní” partner Urpiner představí také portfolio piv z produkce malých řemeslných pivovarů. Široká bude gastronomická nabídka, od typicky slovenské grilovačky s cigánskou, grilovanými kuřaty a pološtiepkom z Liptova, přes rybí speciality, mezinárodní a orientální kuchyni až po speciální stánky pro vegany. Návštěvníci najdou v areálu četné kavárny a čajovny, postaráno bude i o osvěžení a odpočinek v relaxační zóně s vodním rozprašovačem. Bude možnost vyzkoušet si různé atypické pohybové aktivity i projet se na kolečkových bruslích. Samozřejmostí jsou četné stánky neziskových organizací a několik míst s programem besed a diskuzí na různá témata.

Vstupenky je možné zakoupit v síti Ticketportal nebo na webu festivalu www.pohodafestival.sk. V prodeji jsou rovněž lístky na parkování pro osobní auta či karavany. Více informací na www.pohodafestival.sk či www.facebook.com/pohoda.festival.
Fred
(Fred Durst)
čtvrtek 7. 7. 2016 12:10
Durst, Fred. 2016. Dnes začíná největší slovenský festival Pohoda. Vychytané.cz. [Online] 7. 7. 2016. [Citace: 30. 11. 2023.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=10475. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Dnes-zacina-nejvetsi-slovensky-festival-Pohoda
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.088s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2023
Vaše IP: 44.197.101.251
Serverový čas: čtvrtek 30. listopadu 2023 18:55