Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

To nejlepší ze světového skateboardingu již tento víkend na Štvanici

Přidat na Facebook
Článek se týká akce
Excelent Mystic Sk8 Cup 2016
pátek 1. července 2016 10:00
(konec +- pátek 1. července 2016 22:00)
Skate Park Štvanice
Praha (CZ)
Mezinárodní skateboardové závody konané pod patronací Association of International Skateboarderds se uskuteční od pátku 1. – do neděle 3. 7. v Mystic skateparku na ostrově Štvanice. Excelent Mystic Sk8 Cup 2016, největší sportovně – hudební open-air festival přímo v centru města, proběhne letos už po dvaadvacáté.

Top skaters z celého světa, konkrétně 150 profesionálních jezdců z cca 25 zemí, se potkají s domácí skateboardovou špičkou v disciplínách streetstyle, bowl (bazén) a best trick. Dívky závodí v disciplíně streetstyle. Mezi potvrzenými jezdci jsou například Max Habanec, Martin Pek, Jirka Hronek, Austen Seaholm (USA), Alex Sorgente (USA), Ryo Sejiri (JAP), Roger Silva (BRA) nebo Danny Leon (SP), z žen hvězda světového skateboardingu a několikanásobná vítězka Mystic Sk8 Cupu Leticia Bufoni (BRA). Vítězové si rozdělí prize money, které letos vyšplhaly na 800.000 korun.Pátek startuje předkvalifikací streetstyle pro evropské jezdce. V sobotu se jede kvalifikace streetstyle, z té postupuje 29 jezdců do nedělního semifinále. Loňský vítěz Max Habanec a vítěz letošní kvalifikace jdou přímo do finále. V sobotu se také jede kvalifikace v disciplíně bowl. Finále v obou disciplínách bude v neděli odpoledne. Závody zakončí disciplína best trick, ve které si jezdci ve skateparku vyberou překážku, na které zkouší ty nejnáročnější triky. Předání originálních pohárů a prize money bude po 20:00 hodině. Závod bude hodnotit Association of International Skateboarders, která zajišťuje rozhodčí a zpracovává výsledky.

K Mystic skateparku přiléhá travnatá plocha se stromy a břehem Vltavy, kde se tradičně otevře takzvaná Relax zóna. Ta nabídne skvěle ozvučenou Excelent Sound Stage, na níž v pátek vystoupí britská kytarová formace The Subways, v sobotu zvuk přitvrdí s americkým hardcorem v podání Walls of Jericho a Norma Jean, v neděli po ukončení závodů uslyšíte unikátní rapové seskupení DJ VEC + Midi + Hafner + Zverina + Vladimír 518. Živou stage vystřídá po desáté hodině večerní DJ stage. Během dne se pak představí belgický tattoo hardcore projekt Tat2NoiseAct, který bude u svého tourbusu zaparkovaném v Relax Zóně tetovat a koncertovat. Kromě hudebního programu mohou návštěvníci vyzkoušet obratnost prstů ve fingerboardingu, sklouznout se na skimboardu nebo jen ležet v trávě a sledovat na velkoplošné obrazovce živý přenos závodu. Závod bude v sobotu a v neděli přenášen živě na stránkách www.prima-cool.cz včetně komentáře určeného pouze pro živý přenos, který divákům z celého světa zprostředkuje v angličtině detaily o jezdcích a jejich tricích. Přímý přenos bude probíhat i přímo na stránkách Mystic Sk8 Cupu: http://www.mysticsk8cup.cz/2016/en/live-broadcast.html.

Festivalovou náladu doplní restaurace, stánky s občerstvením a bary. Samozřejmostí jsou obchody se skateboardovým vybavením a oblečením. A chybět nebude ani dětský koutek a charita, konkrétně projekty Pink Bubble a Suicide Angels.Vstupenky na akci lze zakoupit do čtvrtka za zvýhodněnou cenu na www.goout.cz a pak přímo na místě. Areál bude otevřen v pátek od 13 hodin, v sobotu a nedeli pak od 12:00. Děti do deseti let mají vstup zdarma.

VSTUPENKY NA MÍSTĚ:
3 denní vstupenka: 950kč
jednotlivé dny: pátek 550kč / sobota 400kč / neděle 600Kč

večerní vstupenka:
pátek 500kč vstup do areálu od 18:00 hodin

sobota 400kč vstup do areálu od 18:00 hodin 

neděle 300Kč vstup do areálu od 19:00 hodin

Děti do 10 let vstup zdarma.

Hudební program:

PÁTEK 1. ČERVENCE
live:
19:30 DIRTY BLONDES (CZ)
20:45 THE SUBWAYS (UK)
+ afterparty s DJs
 
SOBOTA 2. ČERVENCE
live:
19:30 NORMA JEAN (USA)
20:50 WALLS OF JERICHO (USA)
+ afterparty s DJs
 
NEDĚLE 3. ČERVENCE
live:
20:30 VEC / MIDI / HAFNER / VLADIMÍR 518
+ afterparty s DJs
 
THE SUBWAYS (UK)
Na kontě mají v ČR už několik vyprodaných klubových koncertů a vděčný dav fanoušků, který rád strpí stage diving frontmana Billyho Lunna. Britská trojice, která má energii na rozdávání a zaplňuje pravidelně programy největších rockových festivalů světa, nám skladbami jako Rock & Roll Queen, Oh Yeah, Kiss Kiss Bang Bang nebo We Don't Need Money To Have A Good Time připomene, že kapely, kterým tepe rock'n'roll nejen v nástrojích, ale také v srdci, stále existují.

WALLS OF JERICHO (USA)
Kapela se dala dohromady v roce 1998 v Detroitu spojením dvou jiných kapel. V jedné z nich působila i charismatická zpěvačka Candace Kucsulain, bez které by byl úspěch jedné z nejlepších metalcorových kapel současnosti minimálně poloviční. Dříve jste je mohli kromě samostatných koncertů zastihnout také na tour se Suicidal Tendencies nebo Biohazard. Po krátké pauze ohlásili nové album s názvem No One Can Save You From Yourself, které vyšlo letos v březnu na Napalm Records.

NORMA JEAN (USA)
Matadoři z Atlanty toho od roku 1997 prožili na světových pódiích opravdu mnoho. Tahle metalcorová mašina vyprodukovala šest velmi kvalitních studiových alb a nominace Grammy byla v roce 2006 už jen formalitou. Českou republiku navštíví před vydáním sedmého alba, jehož zveřejnění je plánováno na 9. září 2016. Je však 100% jisté, že některé novinky utrousí už 2. července na pražské Štvanici.

DIRTY BLONDES (CZ)
Pražská punk-rocková parta a jejich dirty rock"n"roll. Výrazná kytara a melodické linky odkazují na kapely jako The Hives nebo The Subways, jednoho z headlinerů letošního Mystic Skate Cupu. A právě těm budou Dirty Blondes symbolicky předskakovat! Kapela hraje od roku 2010, zúčastnila se všech velkých tuzemských festivalů a často koncertuje i v zahraničí. Vydala dvě alba - Don't be a Pussy a We live only once. Od roku 2015 pozměnila sestavu. Tou nejvýraznější změnou je asi to, že zpěvačku Beego nahradila Danča.

TAT2NOISEACT (BE)
Belgičtí Tat2NoiseAct se dali dohromady někdy v roce 2005, když si v Česku už legendární tatér Kostek, otevřel studio v Bruselu. Příležitostně tehdy jammoval s Fylem a protože mají oba rádi kérky, řekli si, proč tyhle subkultury nespojit. A kapela byla na světě. I po deseti letech mají rádi spíš intimní prostředí klubu a menší publikum, hudebně už ale nejde jen o čistý noise, ale koktejl punkrocku, hardcoru i afrobeatu. Na Mystic dorazí Tat2NoiseAct v rámci svého letního turné autobusem, v němž budou mezi svými live shows tetovat. Zájemci se mohou dopředu hlásit a objednat na mailu michal@tribo.cz nebo telefonicky na čísle +420 257 219 042.

Dodal: Marek Teyssler
Missquire
(Michaela Chovancová)
úterý 28. 6. 2016 14:00
Chovancová, Michaela. 2016. To nejlepší ze světového skateboardingu již tento víkend na Štvanici. Vychytané.cz. [Online] 28. 6. 2016. [Citace: 30. 11. 2023.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=10462. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/To-nejlepsi-ze-svetoveho-skateboardingu-jiz-tento-vikend-na-Stvanici
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.078s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2023
Vaše IP: 44.197.101.251
Serverový čas: čtvrtek 30. listopadu 2023 19:19