Reklama. Chcete ji také?
Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

V neděli začíná Rock for People

Představí legendy, žhavá jména i hudební objevy
Přidat na Facebook
Článek se týká akce
Rock for People 2016
neděle 3. července 2016 21:00
(konec +- pondělí 4. července 2016 04:00)
Festival Park / Letiště
Hradec Králové (CZ)
Už tuto neděli 3. července se otevřou brány Festivalparku v Hradci Králové a odstartuje 22. ročník festivalu Rock for People. Jeden z největších českých hudebních festivalů láká během tří dnů na bezmála 200 koncertů, vystoupení, představení a DJ setů. Program nabídne zahraniční hvězdy v čele s Massive Attack, The Offspring, Bullet for My Valentine nebo Five Finger Death Punch. Chybět nebudou nejžhavější jména světové hudební scény, jako jsou Chvrches, The 1975 či Nero a návštěvníky čekají i festivalové premiéry a hudební objevy. Zcela poprvé se v České republice představí mimo jiných ikona slam poetry Saul Williams nebo hororové duo Ho99o9.Bude se tančit na Silent parties, všem na přání zahrají muzikanti v Live Jukeboxu a Čistý festival stage dá kromě klasických koncertů prostor i buskingu. Ve Street zone se budou konat fire show, exhibice yoyerů i turnaje v Pukci. Na Kofola stage to se svou show mezi nebem a zemí rozbalí Cirk La Putyka a nejen milovníkům adrenalinu jsou určeny exhibice a závody na U rampě. Každý se může zapojit do koncertů na Symbio+ stage, stačí nasednout na připravená kola a přidat svou trošku energie. Za odměnu mu budou do rytmu hrát třeba Mardi a Pítrs, Thom Artway, Poletíme?, The Chancers, Jiří Schmitzer nebo Travis O’Neill.
22. ročník Rock for People se koná mezi 3. a 5. červencem 2016 v hradeckém Festivalparku. Aktuální edice celofestivalových pasů je v prodeji za cenu 1650 Kč do pátku 1. července, na místě budou za 1800 Kč. Podrobné informace na www.rockforpeople.cz Juniorské vstupenky (15 – 17 let) jsou v předprodeji v ceně 900 Kč, na místě pak za 1100 Kč.

První festivalový den, v neděli 3. července, se návštěvníci mohou těšit na memphiské rockery Skillet či švédské tvrďáky Royal Republic. Neděle bude zároveň ve znamení domácí scény, premiérově na Rock for People vystoupí Richard Müller, naopak jako doma jsou ve Festivalparku pánové z Vypsané fiXy. Programy na obou hlavních stageích pak završí obrovská taneční party, o kterou se postará výrazná osobnost elektronické hudby Roni Size s Dynamite MC a po nich přijde na řadu jedna z nejžhavějších britských formací: Nero se svým DJ setem.

Tančit se však bude již od brzkých odpoledních hodin. Na Šapitó stage odstartuje už ve 14 hodin electroswingový večírek, jehož dramaturgie se na přání organizátorů ujala úspěšná česká kapela Mydy Rybycad. Jako první zahraje k tanci i poslechu Taneční orchestr Ježkovy stopy, po nich představí svou energickou fúzi jazzu, swingu a glitch hopu rakouská formace Eugene the Cat a s francouzskými písněmi v americkém stylu vyrukuje francouzsko-americké duo Ginkgoa. Poté již vtančí na podium Mydy Rabycad a posilnění svým úspěšným koncertem na festivalu v Glastobury rozjedou v Hradci tu pravou electroswingovou party.V pondělí 4. července budou Festivalparkem znít říznější tóny. Podia ovládnou kalifornští pop punkeři The Offspring, britská metalová kapela Bullet for My Valentine, heavymetalový uragán z LA Five Finger Death Punch. Silný refrén, Malá Žužu, A ja sprostá, Brďokoky a další známé hity si pak můžou všichni zazpívat společně s divočáky Horkýže Slíže. Po letech se se svým hospodským punkem vrátí na Rock for People Tři sestry a sado disco rozjedou Cocotte Minute. Závěrečný koktejl pak umíchají The Qemists.

Poslední den, úterý 5. července, pak bude na Rock for People patřit ostrovní indie formaci The 1975, oheň do kotle přilejí ANTI-FLAG a Enter Shikari a pravé peklo pak rozpoutají Ho99o9. Pověstnou tečku za celým letošním festivalem udělají se svou kolosální show headlineři Massive Attack. Všechny fanoušky domácí scény pak potěší Monkey Business, Jelen, Lake Malawi nebo stále populárnější Thom Artway.

Dodala: Lucie Čunderlíková
Missquire
(Michaela Chovancová)
úterý 28. 6. 2016 08:00
Chovancová, Michaela. 2016. V neděli začíná Rock for People. Vychytané.cz. [Online] 28. 6. 2016. [Citace: 24. 2. 2024.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=10461. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/V-nedeli-zacina-Rock-for-People
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.097s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2024
Vaše IP: 44.192.20.240
Serverový čas: sobota 24. února 2024 10:35