Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Rozhovor: Petr Musil aka Dj Twin

V červencovém rozhovoru pro časopis Help Music, který vychází jako příloha Deníku již 7.7.2016, jsme vyzpovídali dalšího člena Vychytane.cz Djs crew, kterým je mnoha směry nadaný a pilný Dj Twin. V následujícím rozhovoru se dozvíte co ho na naší scéně štve, co ho baví, co poslouchá když nehraje, koho by pozval na svou párty snů, jak se to má s jeho produkcí a hlavně co je nového u jeho live projektu PMT. Přejeme příjemné počtení.
Přidat na Facebook
Mám stále větší zálibu, ve vyhledávání neobvyklých hudebních artiklů naší domácí elektronické scény. A protože velmi početná Vychytane.cz Djs Crew je jimi prosycená, oslovil jsem pro červencový rozhovor dalšího člena této crew, kterým je Dj Twin. Jako promotér, více jak 20 let fungující Dj a producent nám jistě na sebe prozradí zajímavé věci, které byste se jinde nedočetli.

Ahoj Peťo, předně díky za čas, který sis na náš časopis udělal a jak je již na první otázku naší nekončící série zvykem, představ se nám trochu? Kde se vzal Twin, jak ses dostal ke hraní, zavzpomínej trochu a představ se nám. Co od Tebe můžou návštěvníci na akci, kde jsi napsaný v lineupu čekat?

Ahoj Péťo, děkuji za pozvání k rozhovoru a doufám, že mé odpovědi budou čtenáře zajímat a inspirovat. Jmenuji se Petr Musil a elektronická hudba mě fascinovala už odmala, hlavně vinyly a gramofony. Třeba když mi bylo 10 let, u kamaráda jsem viděl video DJe, který scratchoval a hned jsem to doma taky zkoušel a od té doby se zajímal o vše, kolem hudby. Na přelomu 14ti-15ti let jsem si s nejlepším kamarádem (kterému bylo naštěstí 18let) vzal půjčku a koupil první gramofony, mix atd. Zhruba o rok později jsem nahrál své první CD a vyhrál demo měsíce v časopisech X-MAG a BASSLINE, což mě nakoplo k tomu, abych na sobě začal pracovat. Po té jsme s kámošema rozjeli hudební server www.freek.net, který funguje do dnes. Začali jsme pořádat první párty a seznamovat se s naší hudební scénou. Další zlom nastal, když jsem se v 19ti letech, kvůli hudbě, přestěhoval do Prahy a začal si opět budovat jméno. Naštěstí jsem měl pár známých, kteří se na scéně pohybovali už delší dobu a tak trochu mi pomohly k mému snu hrát na velkých a kvalitních partys. Lidi, kteří mě neznají, mohou očekávat vždy veselou a energickou hudbu, ať je to techno z vinylů, tech-house obohacený o live sampling, až po vystoupení s live muzikanty, se kterými vystupuji nejen v projektu PMT. Mám rád hutné beaty s prvky funky, groove, latiny a vokálů.

http://www.facebook.com/inex.interieryexteriery
http://www.mixcloud.com/inex-ineriery-exteriery/
Vím o Tobě, že si velmi vytrvalý v pořádání tanečních akcí, a pokud se nepletu, hlavně v Praze. Děláš akce již léta, jak vidíš pořádání akcí dnes a třeba před, dejme tomu deseti lety?

Přesně tak. I skoro po 20ti letech stále rád hraju a pořád mě to baví (řekl bych, že čím dál víc). Stejně tak i pořádám spoustu pártys po celé ČR, jak s českými, tak zahraničními DJs. Prostě mě to naplňuje. Rozdíl mezi dneškem a třeba 10ti lety zpátky, vidím hlavně v jedné věci, dnes je všeho moc a lidi mají problém si vybrat. Je těžké vymyslet něco nového a neokoukaného. Dřív stačilo pronajmout kulturák, dovézt aparát a stroboskop, pustit mezi lidi pár letáků a byl super mejdan s nezaměnitelnou atmosférou..Je na naší hudební scéně někdo, koho opravdu uznáváš, naopak koho ne a s kým rád spolupracuješ?

Lidí, které na naší scéně uznávám, je spousta. Producenti třeba jako Elektrabel, Andre Lesu a Makarov, tak DJs, kteří stáli u zrodu naší scény a jsou tu doteď - Pavel Krejdl, Chris Sadler, Pavel Bidlo, Daho, tak i různé crew a pořadatele opravdu dobrých partys jako Beats for Love, Climax, Let it roll, Code, Techno House Lovers, Polygon. Naopak ty které moc rád nemám, jsou lidi, kteří si tu jen na něco hrají a mají to spíše zaplacený než vydřený a těch tu taky pár je "Nekki Martin", Nuff atd. Jen můj názor :-D... Rád spolupracuji a pomáhám komukoliv, kdo to dělá srdcem a s dobrým úmyslem, ne pro slávu a obohacení. Ať s kluby, jako je Storm, Fabrik, Pekelnej Bar a spousta crew jako Vychytané.cz, Freek.net, Old School Techno Classic.Poslední dobou mě baví ptát se hostů na otázku, co si myslí, že naší domácí scénu ničí a co jí naopak velmi prospívá. A zeptám se i Tebe. Jak to vidíš Ty?

Dobrá otázka. Jako DJ si myslím, že dnes ničí scénu spousta klubů, které dělají akce a neví, že základ dobrého klubu je hlavně dobrý zvuk a vybavení pro DJe a né, zlaté kohoutky a křišťálové skleničky. Spousta párty nemá žádný koncept a kolikrát to pořádají lidi, kteří si myslí, že stačí jeden plakát a přijde 1000 lidí. A jako promotéra mě štve to, že hodně lidí chodí na párty především kvůli hlavní hvězdě a pak jdou domů nebo že jdou na párty zaměřenou na určitý styl, třeba na techno a pak se nebaví, protože mají rádi EDM. Dle mého hlavní scéně prospívají pravidelné akce zaměřené na nějaký koncept, kde se promotéři snaží prezentovat určitý žánr ve všech jeho odvětvích a představují i nová a neokoukaná jména. Naštěstí je zde spousta klubů a crew, které to tak dělají a posouvají naší scénu dopředu.Vím, že skládáš hodně vlastní produkci. Jak si aktuálně v tomto směru vedeš? Máš nějaké zajímavé novinky, nebo chystáš něco zásadního pro Tvou producentskou kariéru? Jak si vede Tvá produkce na trhu s elektronickou hudbou?

Momentálně skládám spíše do šuplíku a hledám ten správný zvuk pro náš projekt. Jinak hodně času teď věnuju tvoření vlastních samplů a zvuků, které používám do mých setů, když hraji jako DJ.

Jsi aktuálně také členem Vychytane.cz Djs Crew, která jako jediná v ČR sdružuje live projekty a protože Ty sám si založil velmi zajímavý projekt Prague Music Therapy, jsi plnohodnotným členem. Představ nám tento projekt, o co jde, kdo ho tvoří s Tebou, jaké máte plány s celou bandou?

Projekt PMT je mé dítě. Od doby, kdy jsem začal hrát a spolupracovat s různými muzikanty samostatně, mě před pár lety napadlo, spojit se a hrát se všemi naráz. Docela dlouho trvalo najít ty pravé, kteří by si hudebně rozuměli a tvořili celek. Aktuálně jsme čtyři, saxofonista Rich.FD, bongoman Rafael a vokalistka Mother@work. Plus si zveme různé hosty (konga - Dunsta Drummed, trumpetista - Chris Vern). Všichni jsou opravdoví muzikanti a nemají problém zahrát do jakéhokoliv stylu. Spolupracují s kapelami jako Skyline, USB, HI5LIVE, United Heads, Chief!Mama atd. Hudebně jsme něco mezi house, progressive a technem. Momentálně je plán vytvořit vlastní album, které osloví publikum napříč žánry.
Máš nějaké svoje pravidelné akce, kde Tě můžeme potkávat pravidelně a kde budeš v nejbližší době k vidění?

Pravidelně mě můžete slyšet na většině pártys, které pořádám pod Music Therapy Prague promotion jako třeba párty Techno Tribal a nebo párty Old School Techno classic, kde hraji hlavně techno z vinylů, nebo s projektem PMT. Dále jsem rezidentem Pekelného baru, párty THL a akcí Vychytané.cz
Co poslouchá Twin, když má chuť na nějakou hudbu? Co u Tebe aktuálně vede? A co bys nám doporučil, abychom si sto procentně poslechli?

Nemám vyhraněný žánr, takže si rád poslechnu vše od hip-hopu, drum@bass, techna, housu až po Korn, Rage The Against Machine nebo jazz a blues. Momentálně u mě vede nové CD Jungle od Skyline a od projektu Moderate track Bad Kingdom (Marcel Dettman RMX)

Máš neomezený rozpočet a možnosti místa konání. Kde by Tvoje životní party byla a kdo by na ní hrál?

To je sen každého promotéra. Určitě párty někde u vody a třeba na nějakém ostrově nebo velké zaoceánské lodi. Line-up by byl asi hodně rozmanitý. Od Prodigy, Umeka, Dub FX, DJ Fly, Underworld, David Moleon, Fatima Hajji, Jeffa Millse až po Rudimental.

Máš nějaké hodně peprné zážitky z hraní za ta léta? Stalo se ti něco, co by s klidem dostalo přívlastek „ To nevymyslíš“ ?

Mám jich celkem dost. Od párty, kde si pozvali 5 DJs a z toho 3 jsme hráli z gramofonů a na akci ani v širokém okolí žádné nebyly, až po ten nejhorší. V plném klubu, kde jsem hrál, na pultě 14 dní staré Technics s mixem a opilej kluk mi padl přímo do stolu, který otočil vzhůru nohama a zlomil obě ramínka gramofonů..."chtělo se mi brečet".

Děkujeme za rozhovor.
Ptal se: 
Petr Wacko /Help Music/Vychytane.cz
Missquire
(Michaela Chovancová)
pátek 1. 7. 2016 08:00
Chovancová, Michaela. 2016. Rozhovor: Petr Musil aka Dj Twin. Vychytané.cz. [Online] 1. 7. 2016. [Citace: 1. 10. 2023.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=10460. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Rozhovor:-Petr-Musil-aka-Dj-Twin
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.097s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2023
Vaše IP: 3.236.46.172
Serverový čas: neděle 1. října 2023 00:18