Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Letní shakespearovské slavnosti startují

Letní shakespearovské slavnosti dnes slavnostně zahájí komedie VEČER TŘÍKRÁLOVÝ ANEB COKOLI CHCETE
Přidat na Facebook
Dnes začínají Letní shakespearovské slavnosti. Pražským divákům přinesou celkem osm her Williama Shakespeara a dva speciální komponované večery připravené u příležitosti 400. výročí od úmrtí tohoto anglického dramatika.

V Praze se bude opět hrát na dvou letních scénách. Nejvyšší purkrabství Pražského hradu bude od dnešního večera patřit zmiňované novince v režii Jany Kališové VEČER TŘÍKRÁLOVÝ ANEB COKOLI CHCETE, která se podobně jako další uváděné hry může pochlubit mimořádně atraktivním hereckým obsazením v čele s Marií Doležalovou, Nelou Boudovou, Václavem Koptou, Milanem Šteindlerem nebo Petrem Stachem.

Letní scéna Hudební a taneční fakulty AMU na Malostranském náměstí přivítá první diváky 2. srpna. V kulisách evokujících italskou Veronu se až do 20. srpna bude odehrávat tragický příběh mladých milenců ROMEO A JULIE. Loňská velmi úspěšná premiéra vznikla pod taktovkou renomované režisérské dvojice SKUTR a pyšní se nejen výtečnými hereckými výkony Terezy Voříškové, Jana Sklenáře, Nadi Konvalinkové, Saši Rašilova, Lenky Krobotové či Jiřího Vyorálka, ale také skvělou hudbou, prostorově nápaditou scénou a nadšenými diváckými ohlasy. „Romeo a Julie se ideálně hodí pro Shakespearovské slavnosti. Ta hra přináší výjimečné herecké příležitosti pro celou skupinu herců a také je to text, který si přímo říká o zpracování pomocí pohybu, hudby a obrazu. A to je trochu naše parketa,“ říká o hře polovina režisérské dvojice Lukáš Trpišovský.I letos se mohou diváci těšit na zajímavé hosty, kteří v průběhu léta navštíví obě pražské scény. 23. července vysekne poklonu britskému dramatikovi v jeho rodném jazyce soubor Prague Shakespeare Company inscenací RICHARD III., kde se v roli královny Alžběty představí velvyslankyně Britského království paní Jan Thompson. Na tři večery (25. – 27. července) pak na Nejvyšší purkrabství zavítá letošní premiéra ostravské produkce Slavností tragédie HAMLET s Tomášem Savkou či Miroslavem Etzlerem v hlavních rolích. Na dva srpnové večery (30. – 31. 8.) se z Bratislavy do Prahy podívá inscenace Michala Vajdičky OTHELLO, v níž se mimo jiných představuje i oblíbená česká herečka Veronika Kubařová v roli Desdemony. Představení zaujme i unikátním umístěním dekorace doprostřed hlediště mezi diváky, což umožňuje pouze jedinečná scéna v Lichtenštejnském paláci.

Více informací naleznete v přiložené tiskové zprávě a na www.shakespeare.cz

Dodal: Pavel Turner
Missquire
(Michaela Chovancová)
úterý 28. 6. 2016 08:00
Chovancová, Michaela. 2016. Letní shakespearovské slavnosti startují. Vychytané.cz. [Online] 28. 6. 2016. [Citace: 28. 9. 2023.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=10455. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Letni-shakespearovske-slavnosti-startuji
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.089s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2023
Vaše IP: 34.239.148.127
Serverový čas: čtvrtek 28. září 2023 02:13