Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Mydy Rabycad vystoupí zítra na legendárním festivalu v Glastonbury

„Holinky jsou ready!” hlásí Mydy Rabycad před zítřejším vystoupením na legendárním festivalu v Glastonbury.
Přidat na Facebook
Tento pátek dosáhne česká kapela Mydy Rabycad na jeden z vrcholů své dosavadní cesty za snem: přesně v 15.30 hod. vpadnou její členové, vedení rusovlasou frontwoman Žofií Dařbujánovou na The Gully Stage v Silver Hayes Area na legendárním Glastonbury Festivalu. Na jedné z nejprestižnějších událostí hudebního světa  se v hodinovém setu se chystají dokázat, že jejich radostná hudba si našla univerzální klíč k uším a srdcím fanoušků. „Nervózní jsem už dvacátý osmý den, ale těším se moc! Myslím, že nám pořádně ještě nedošlo, kam to zítra vlastně jedem a jaký to bude pro Mydy zlom,” říká Žofie s respektem, ale záhy se smíchem dodává (s narážkou na nezbytnou součást výstroje účinkujících i návštěvníků v Glastonbury): „Ale holinky už jsou ready!”. V Silver Hayes Area se Mydy Rabycad ocitnou vedle prověřených veličin i nadějných talentů, jmenujme Lee Scratch Perryho, Craiga Davida a jeho TS5, Ms Dynamite, NAO, Vault nebo stále respektovanější holandskou kapelou Kovacs.

Kapela slibuje, že pokud budou příznivé technické podmínky, bude na svém facebooku pravidelně streamovat zážitky z cesty a z dějiště festivalu v Glastonbury. Tamtéž se dnes objeví třetí číslo filmového občasníku AHUUUJ! mapující nedávný úspěšný výjezd do Koreje.

Pozvání na elitní festival, na kterém Mydy Rabycad vystoupí po devíti letech jako teprve druhá česká kapela, nepřišlo samo sebou. Talent a charisma, profesionalita a entuziasmus celé kapely, jejího manažera, zvukaře a občasného vokalisty Petra Blažka i širšího podpůrného týmu napomohly k tomu, že Mydy Rabycad jsou dnes již v povědomí evropské hudební scény a před několika týdny úspěšně vykročili i na asijský kontinent. Díky podpoře Ministerstva kultury ČR skupina mohla vyjet začátkem května na showcasový festival Jazz in Seoul a sesterský festival Jazz in Daegu. O famózním úspěchu hovoří očití svědci: „Mydy Rabycad uchvátili publikum v Seoulu i v Daegu, jsou to nejen skvělí muzikanti, ale mají obrovské charisma,” říká Jung Hun Lee, umělecký ředitel obou akcí a jedna z klíčových postav korejské jazzové, etno a alternativní hudební scény. Podobně vidí vystoupení kapely ředitelka Českého centra v Seoulu Michaela Lee: „O úspěchu Mydy Rabycad na dvou jazzových festivalech v Koreji vypovídá skutečnost, že se jim pokaždé podařilo naprosto spontánně zvednout ze židlí jinak velmi pasivní korejské publikum…“ (Dodejme ještě pro pořádek, že shoda příjmení u obou laskavých podporovatelů souboru je zcela náhodná, v Koreji však naprosto pochopitelná.)

Aktuální a také stále průběžně aktualizovaný kalendář koncertů Mydy Rabycad je online zde. Informace, vlastní komentáře členů kapely, zábavné i dobrodružné momentky z cest a zákulisí najdete také na kapelním facebooku a twitteru. Videa ze studií i pódií naleznete samozřejmě na youtube.

Kapela i po Glastonbury nebude zahálet, po půlroce se vrací také do velšského Narberthu, těší se na festival la Fête de l’Europe ve městě Amilly jižně od Paříže, či na německý Trebur Open Air. Zajímavou zkušeností bude premiéra Mydy Rabycad ve Středozemí na srpnovém festivalu Porto Latino v Saint-Lorent na Korsice. Vedle zahraničních cest čeká Mydy Rabycad řada koncertů pro vděčné domácí publikum. Zcela mimořádnou důvěru kapela dostala od pořadatelů letošního ročníku Rock for People: Nedělní program na scéně ve festivalovém stanu bude pojat plně v její dramaturgii a režii jako elektroswingový večírek Mydy Rabycad a jejich přátel. Vystoupí také na pražském festivalu Metronome, zahrají na Colours of Ostrava či Rock for Churchill. Objeví se také na festivalu Swing Me Prague, který se chystá v srpnu.

Loňský rok definitivně odstartoval skvělou kariéru Mydy Rabycad na evropské scéně, od počátku roku 2015 dosud odehráli více třetinu koncertů v zahraničí a projeli již celkem 10 evropských zemí. Legendární Glastonbury i první korejský krok na asijský kontinent potvrzují, že sen čtyř mladých kamarádů muzikantů, kteří před čtyřmi roky založili elektroswingovou kapelu s trochu zvláštním názvem, se dále naplňuje. Mydy Rabycad před čtyřmi lety založili suverénně swingující saxofonista Mikuláš Pejcha, výtečný basista Jan Drábek, klávesový a elektronický mág Nèro Scartch. Krátce na to začaly vznikat první písničky, jako například electroswingový remake Djanga Reinhardta s názvem Belleville. Hned v úvodu přizvali ke spolupráci dlouholetou kamarádku a především unikátní zpěvačku, rusovlasou divu Žofii Dařbujánovou. Od té doby tato čtveřice tvoří základní autorskou i interpretační sestavu, jejíž současný věkový průměr je 22 let. Nezanedbatelný podíl na skvělém soundu maji i stálí hosté: bubeník Tomáš Konůpka, kytarista Ondřej Slánský a také zpívající zvukař a manažer Petr “Kuzhell” Blažek. V loňském roce vydali své druhé album Glamtronic.

Dodala: Silvie Marková
Missquire
(Michaela Chovancová)
čtvrtek 23. 6. 2016 08:00
Chovancová, Michaela. 2016. Mydy Rabycad vystoupí zítra na legendárním festivalu v Glastonbury. Vychytané.cz. [Online] 23. 6. 2016. [Citace: 22. 9. 2023.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=10443. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Mydy-Rabycad-vystoupi-zitra-na-legendarnim-festivalu-v-Glastonbury
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.17s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2023
Vaše IP: 44.192.254.173
Serverový čas: pátek 22. září 2023 07:29