Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Iva Bittová rozezní v úterý Palác Akropolis

V úterý 21. června rozezní Palác Akropolis nezaměnitelný hlas vynikající zpěvačky a houslistky Ivy Bittové.
Přidat na Facebook
Jedna z nejvýraznějších osobností české alternativní hudební scény vystoupí na společném koncertu se sardinským kytarovým mágem Paolem Angelim, jenž se v Praze s velkým úspěchem představil již na loňském festivalu Respect. Vstupenky na koncert Ivy Bittové a Paola Angeliho jsou v předprodeji za 400 Kč na stání a 450 Kč na sezení v sítích GoOut, Ticketpro a Ticketportal.

Závěr letní části Respect festivalu bude patřit koncertu legendárních Orchestre Les Mangelepa (Kongo/Keňa), kteří se u příležitosti vydání alba poprvé představí evropskému publiku. Koncert se uskuteční  29. června od 19.30 na Nákladovém nádraží Žižkov. V případě příznivého počasí koncert proběhne jako open-air, za špatného počasí se program přesune dovnitř.

Více informací o koncertech na www.rachot.cz

Iva Bittová začínala jako filmová a divadelní herečka, spojená zejména s legendárním brněnským divadlem Husa na provázku. Později se začala intenzivně věnovat hře na housle a zpěvu a záhy se etablovala na alternativní, jazzové a world music scéně jako jedna z nejoriginálnějších a také nejrespektovanějších umělkyň. Vedle skvělých sólových projektů Iva Bittová spolupracovala s plejádou špičkových hudebníků a těles, mezi jinými s Billem Frisellem, Bobbym McFerrinem, Marcem Ribotem, George Mrazem, Barbarou Marií Willi, Škampovým kvartetem, Calder Quartetem či předním americkým experimentálním souborem Bang on a Can All-Stars. Pražskému publiku se 21. června představí po boku excelentního sólisty na preparovanou kytaru Paola Angeliho, jenž svou hudební inspiraci nachází především v tradiční hudbě Sardinie i soudobých experimentech.

Paolo Angeli je excelentní sólista, jehož tvorba spočívá v propojení tří rovin: hráčské, kompoziční i nástrojářské. Jeho inspirační zdroje se nachází v tradiční hudbě Sardinie a soudobých experimentech. Preparovaná kytara vlastní výroby s 18 strunami, přídavnými pružinami a pedály připomíná malý orchestr. Stavbu nástroje si u něj objednal mimo jiné i Pat Metheny. Paolo Angeli v minulosti spolupracoval s umělci jako jsou Fred Frith, Evan Parker, Butch Moris a další.

Dodala: Lucie Čunderlíková
Missquire
(Michaela Chovancová)
pondělí 20. 6. 2016 08:00
Chovancová, Michaela. 2016. Iva Bittová rozezní v úterý Palác Akropolis. Vychytané.cz. [Online] 20. 6. 2016. [Citace: 3. 12. 2022.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=10433. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Iva-Bittova-rozezni-v-utery-Palac-Akropolis
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.036s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2022
Vaše IP: 44.192.52.167
Serverový čas: sobota 3. prosince 2022 21:07