Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Blue Style Majáles 2008 - Očima Městské policie Zlín

V úterý 15. dubna 2008 se ve Zlíně uskutečnila studentská slavnost Blue Style Majáles 2008. Program začal krátce po pravém poledni průvodem účastníků akce středem města až na náměstí Míru, které bylo centrem letošního Majálesu.
Přidat na Facebook
Článek se týká akce
Blue Style Majáles 2008
úterý 15. dubna 2008 21:00
(konec +- středa 16. dubna 2008 04:00)
náměstí Míru
Zlín (CZ)
Městská policie Zlín po rozpačitých loňských zkušenostech tentokrát nejen intenzivně komunikovala s pořadateli slavnosti, ale na večerní hodiny připravila zvláštní bezpečnostní opatření, jehož cílem bylo zajistit veřejný pořádek v širším centru města.

Přes den se tak hlídky MP Zlín v souvislosti s Majálesem potýkaly pouze s neukázněnými řidiči, kteří i přes výzvy ze strany pořadatelů parkovali svá vozidla přímo na náměstí, ač pro ně byl vyhrazen dostatek parkovacích míst na blízké Bartošově ulici.

Počasí pořadatelům i účastníkům přálo až do podvečerních hodin, kdy se na Zlín snesly chladné kapky jarní přeháňky. Ani tato skutečnost však nedokázala značnému počtu mládeže zabránit, aby si svůj svátek užila plnými doušky. Někteří však přecenili vlastní schopnosti s konzumací alkoholu, což se projevovalo jak motorickými obtížemi, tak i jejich vztahem ke svému okolí. Před devátou hodinou večerní vyjížděla hlídka MP Zlín do provozovny fast foodu nedaleko náměstí, kde si 26-ti letý podnapilý muž z Napajedel nejen objednal globalizovaný pokrm, ale navíc svými „oduševnělými“ výkřiky obtěžoval ostatní hosty i personál. Po domluvě strážníků se uklidnil a věnoval se dále pouze konzumaci jídla.

Účastníci Majálesu se po setmění bavili i ve zlínských parcích a k jejich cti je třeba podotknout, že zábava se letos obešla bez loňských výtržností a poškozování veřejného majetku. Za zamyšlení sice stojí skutečnost, co že brání určité části dnešní mládeže, aby po sobě uklidila odpadky z trávníku, kde se předtím účastnila pikniku, ovšem našli se i tací, kteří uklidili nejen po sobě samotném, ale i po svých nepořádných „sousedech“.

Zbytečný incident se odehrál v trolejbusu DSZO po půl čtvrté ráno v Prštném, kde se trojice rozdováděných mládenců odmítala prokázat řidiči platným jízdním dokladem – ač jej všichni měli při sobě.

Nejvážnější konflikt se odehrál přibližně o hodinu později před zábavním podnikem v centru města, kde došlo ke rvačce mezi několika osobami. Účastníci střetu strážníkům sdělili, že příčina má jmenovatele v podobě jisté lepé mladé dámy, na níž pomysleli zřejmě všichni současně. Jelikož se jeden z přítomných začal dožadovat řešení údajné krádeže, kdy mu měla být v jiném podniku odcizena finanční hotovost a fotoaparát v celkové hodnotě téměř 30 tis. Kč, převzala si šetření věci republiková policie.

K letošnímu ročníku zlínského Majálesu tak zbývá vyjádřit poděkování spolupracujícím pořadatelům i všem účastníkům, kteří se přišli pobavit a akci si užít bez toho, aby narušili veřejný pořádek či obtěžovali své okolí.

TZ MP Zlín
www.MPZlin.cz
majkl
(Michal Gaja)
čtvrtek 17. 4. 2008 08:00
Gaja, Michal. 2008. Blue Style Majáles 2008 - Očima Městské policie Zlín. Vychytané.cz. [Online] 17. 4. 2008. [Citace: 27. 9. 2023.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=1042. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Blue-Style-Majales-2008---Ocima-Mestske-policie-Zlin
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.101s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2023
Vaše IP: 3.235.188.113
Serverový čas: středa 27. září 2023 00:33