Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Šest nejlepších skokanů letošního High Jumpu

V termínu 5. a 6. srpna se v lomu v Hřiměždicích u Příbrami uskuteční již sedmnáctý ročník cliffdivingových závodů Desperados High Jump.
Přidat na Facebook
Článek se týká akce
Desperados High Jump
pátek 5. srpna 2016 15:00
(konec +- neděle 7. srpna 2016 00:00)
Lom
Hříměždice (CZ)
Závodníci a závodníce se v žulovém lomu vrhají do vody z výšky až třiceti metrů. Na High Jumpu se pravidelně představují přední světoví skokané a stejně tomu tak bude i letos. Zde je pět nejzásadnějších jmen.

Michal Navrátil
Michal Navrátil je bezkonkurenční českou skokanskou špičkou. Svou skokanskou kariéru začal před mnoha lety právě na hřiměždickém závodě High Jump. Od té doby jeho hvězda na skokanském nebi jenom stoupala. V současné době je Michal součástí top 10 nejlepších skokanů světa. Je pravidelným účastníkem nejprestižnějších závodů Red Bull Cliffdiving Serie, kde se umísťuje na předních příčkách. Na loňském mistrovství světa Michal Navrátil obsadil pěkné osmé místě. Jeho skokanský styl je nezaměnitelný, je to showman a tak se v Hřiměždicích dají očekávat velké věci.

Laso Schaller
Švýcar Laso Shaller je pravidelným účastníkem Desperados High Jump. Letos poprvé sympaťák Laso přijede do Hřiměždic jako držitel světového rekordu ve výšce skoku do vody. Nedávno totiž skočil do vody z výšky 59 metrů, což je ještě o několik metrů výše, než skok ze slavné šikmé věže v Pise. Laso během rekordu narazil na vodní hladinu v rychlosti přesahující stodvacet kilometrů za hodinu, nad čímž zůstává rozum stát. Na High Jumpu se mladý Švýcar představí v disciplíně skoku z 12 a 16 metrů. Pravidelně se také nenechává dlouho přemlouvat k exhibičním skokům z plošiny vysoké třicet metrů.Andreas Hulliger

Andy Hulliger ovládl závod High Jump ve dvou minulých letech. Vrací se tedy zpět do Hřimeždic aby zkompletoval vítězný hattrick, což se zatím nikomu jinému nepodařilo. Tento reprezentant helvétského kříže je mistrem Evropy v cliffdivingu. Andy do svého repertoáru začleňuje ty nejtěžší skoky, které jsou pro diváky velmi atraktivní.

Christian Guth
Elvis, jak se německému Christianovi přezdívá, je absolutní guru světového splashdivingu, tedy ve skocích stylových "placáků". V Německu Christian vede vlastní skokanskou skupinu, kterou pravidelně vozí i do Hřiměždic. Borci se vždy postarají o největší show celého skokanského programu. Navíc je Elvis světový rekordman ve skoku splashe z výšky 43 metrů.

Jacqueline Valente
Dnešnímu high divingu se věnují také ženy. Své místo mají nejen v Red Bull Cliffdiving Serii, ale také na Desperados High Jump. Brazilská kráska Jacqueline Valente se pravidelně zúčastňuje prestižních světových závodů. Mimo sezónu se věnuje účinkování ve skokanské exhibiční show. Jacqueline bude na High Jumpu skákat závody z 12 a 16 metrů. Vzhledem ke své účasti na Red Bull Cliffdiving Serii se určitě představí i na skoku z plošiny ve výšce 20 metrů.

Aidan Heslop
Teprve čtrnáctiletý mladík z Anglie, Aidan Heslop je budoucností světového cliffdivingu. Je neuvěřitelné, jaké kousky tento několikanásobný juniorský mistr Anglie předvádí. Na minulém High Jumpu se pasoval do role miláčka publika, a to díky neohroženému stylu a velmi obtížným skokům, které bezchybně předváděl. Aidan získal obdiv těch nějvětších skokanů světa a o jeho jménu určitě ještě uslyšíme. Je skvělé, že takový talent přijede do České republiky.

Dodal: Martin Zvoníček
Missquire
(Michaela Chovancová)
úterý 14. 6. 2016 08:00
Chovancová, Michaela. 2016. Šest nejlepších skokanů letošního High Jumpu. Vychytané.cz. [Online] 14. 6. 2016. [Citace: 4. 12. 2022.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=10407. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Sest-nejlepsich-skokanu-letosniho-High-Jumpu
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Všechno nejlepší!!
Dnes slaví narozeniny člen redakce! Redakce Blahopřeje! ;) 
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.093s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2022
Vaše IP: 18.232.56.9
Serverový čas: neděle 4. prosince 2022 23:54