Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Stop hladovce!

Tak už je to tady.. svět má plný zuby anorektických slečen. Copak je něco sexy na kostře potažené kůži? Začala nová revoluce?
Přidat na Facebook
Exkluzivním příkladem je momentálně šestnáctiletá Chloe, která byla zvolena nedávno za Miss Surrey. Teď má možnost ukázat všem, že i dívka která nemá předpisové křivky, může něco dokázat. Chloe pochází z Guildfordu. Měří 177 cm a váží 79 kilo. Na přehlídkovém mole přímo vyčnívá. Do soutěže ji přihlásila modelingová agentura, pod kterou vystupuje.

V červenci může zvítězit v národním kole o anglickou královnu krásy Miss England. Bohužel musí na svých bedrech nést i pomlouvání bulváru. V jednom nejmenovaném deníku ji nařknuli za propagaci obezity. Chloe se ospravedlnila tím, že nepotřebuje své tělo drancovat surovými dietami. Cítí se jako zdravá dívka, ráda plave a pohybuje se. Holt šťouralové budou vždycky.

A další novinka? Francouzský módní průmysl sepsal chartu. Započal boj proti anorektickým modelkám. Znamená to, že se na titulních stránkách magazínů a do reklamních kampaní budou prosazovat dívky se zdravými proporcemi. Kostřičky nebudou pouštět na mola!

Po roční debatě se na tom dohodli jak obchodní zástupci módních domů, tak i reklamní agentury a místní média. Dohoda je dobrovolná a není ze zákona dána. Takže její dodržování nemůže být vymáháno. Přesto je to důležitý směr v boji proti „hladové“ nemoci. Například Španělsko má určený body mass index (BMI). Modelky musí vážit nejméně 56 kilo na 175 centimetrů výšky. Jakmile ne, mají smůlu. V Itálii se zas musí holky prezentovat zdravotním certifikátem, který dokazuje, že netrpí žádnou poruchou příjmu potravy...

Inu doufejme tedy, že to bude prospěšné. Co jsem slyšela nebo vyčetla, tak se anorektičky živí jednou okurkou za den, jabkem, pijí jen vodu a některé pojídají namočenou vatu v pomerančovém džusu, aby umlčely svůj kručící žaludek. Uff, tohle doma nezkoušejte!

zdroj: magazin.cz
joslin
(Petra Hrabalová)
sobota 12. 4. 2008 08:00
Hrabalová, Petra. 2008. Stop hladovce!. Vychytané.cz. [Online] 12. 4. 2008. [Citace: 24. 9. 2023.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=1037. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Stop-hladovce!
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Všechno nejlepší!!
Dnes slaví narozeniny člen redakce! Redakce Blahopřeje! ;) 
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.068s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2023
Vaše IP: 3.235.188.113
Serverový čas: neděle 24. září 2023 04:55