Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Kniha: SKLÁDAČKA. Sériový vrah v ní vidí smysl. Velký a velmi morbidní

Více v novém příběhu od Johna Lutze.
Přidat na Facebook
Sériový vrah, který ze svých obětí vytváří skládačky. A známý detektiv Frank Quinn, který se snaží a musí poskládat celý případ dřív, než šílený pachatel udeří znovu.

Americkému spisovateli Johnu Lutzovi právě vychází další kriminální příběh z oblíbené série – v hlavní roli se soukromým očkem Frankem Quinnem. Jeho případy jsou českému čtenáři dobře známé a vždy také netrpělivě očekávané.

John Lutz začínal svoji spisovatelskou kariéru psaním povídek, následovaly romány. Opakovaně získal všechna možna prestižní ocenění – Edgar, Shamus... Jeho kniha Spolubydlící byla předlohou kultovního thrilleru v hlavní roli s Bridget Fonda.

John Lutz má na kontě již více než 250 povídek a 40 románů. Na otázku, kde bere nápady na knihy a kolik času psaním tráví, odpovídá: „Nápady dostávají mne – když se něco stane nebo něco vidím a zůstane to ve mně jako základ pro novelu... Myslím, že to nejde přesně definovat, kolik hodin denně trávím psaním. Být spisovatelem je něco jako být policistou, prostě 24 hodin ve službě.“

Jeho nejúspěšnější sérií je ta s detektivem Frankem Quinnem. Další nový příběh tohoto soukromého detektiva vychází pod názvem SKLÁDAČKA v edici Napětí nakladatelství DOMINO ve středu 8. června.

Z originálu Slaughter přeložil knihu do češtiny Martin Verner.SKLÁDAČKA, John Lutz
I ve svém nejnovějším románu přivádí klasik žánru na scénu soukromého detektiva Franka Quinna, který se proslavil jako neomylný lovec sériových vrahů.

Tentokrát proti Quinnovi stojí drobný mužík s podivně odstávajícím uchem, který od médií dostal příznačnou přezdívku Skřet. Mysl sériového vraha je vždy, jaksi už z podstaty, značně odlišná od mysli běžného člověka, ale v tomto případě to platí dvojnásob. Zvrácenost tohoto pachatele děsí i samotného Quinna. Skřet má totiž velmi podivnou zálibu. Už od dětství nesmírně rád rozebírá všemožné předměty a pak je zase úhledně skládá. Dokud tuto svou nutkavou potřebu uspokojoval prostřednictvím domácích spotřebičů, nikomu to nevadilo, ale teď je situace jiná. Skřet totiž zjistil, že ještě více ho těší vytvářet skládačky z těl zavražděných mladých žen… Ano, v jeho očích je to téměř rovno umění – a je odhodlán tvořit dál. Dokud ho Quinn nezastaví.

Další červnový titul z nakladatelství DOMINO:
C. L. Taylor, LEŽ
„Tato kniha mi připomíná Pláž. Jen je temnější a napínavější. Na člověka až padne klaustrofobie.“ Čtenářská recenze z Británie

Dodala: Johana Turner
Missquire
(Michaela Chovancová)
úterý 7. 6. 2016 08:00
Chovancová, Michaela. 2016. Kniha: SKLÁDAČKA. Sériový vrah v ní vidí smysl. Velký a velmi morbidní. Vychytané.cz. [Online] 7. 6. 2016. [Citace: 29. 11. 2022.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=10364. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Kniha:-SKLÁDACKA.-Seriovy-vrah-v-ni-vidi-smysl.-Velky-a-velmi-morbidni
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.063s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2022
Vaše IP: 44.192.38.248
Serverový čas: úterý 29. listopadu 2022 08:12