Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Kašpárkohraní už v neděli!

Největší rodinný festival v ČR Kašpárkohraní rozezní pražské Letenské sady již v neděli 12. června ve 12 hodin
Přidat na Facebook
Článek se týká akce
Kašpárkohraní
neděle 12. června 2016 21:00
(konec +- pondělí 13. června 2016 04:00)
Letenské sady
Praha (CZ)
Pražské Letenské sady budou v neděli 12. června od 12 do 19 hodin patřit dětem. Největší rodinný festival Kašpárkohraní již poosmé otevře své brány zdarma všem malým milovníkům hudby, divadla, umění a sportu. Na Kašpárkohraní zahraje k poslechu i k tanci Kašpárek v rohlíku, nejslavnější šlágry zazpívá Jaroslav Uhlíř a Jóžina z Bažin zahrají na Kašpárkohraní historicky poprvé Ivan Mládek a Banjo Band. O nevídanou podívanou se postarají akrobatické průvody na chůdách Long Vehicle Circus. Chybět nebudou klaunská představení pod taktovkou Circusu Sacra a Divadla Mimos. Jak pejsek s kočičkou hospodařili zahraje v novém podání Divadlo Tondy Novotného a bubliny všemožných tvarů a barev vyčaruje Václav Strasser, který letos pro fanoušky připojí i bublinový workshop.

Kašpárkohraní nabídne spoustu uměleckého vyžití od výroby kašpárkovských čepic přes korálkové, plackovací a mozaikovací dílny, až po architektonické, rukodělné a hudební workshopy. Samozřejmostí na Kašpárkohraní je široké zastoupení sportovních aktivit. Těšit se můžete na prověření vašich fotbalových dovedností s AC Spartou Praha, na skate camp s mistryní republiky Klárou Kašparovou, rugby, golf, box, florbal a další sporty. První pomoc se naučíte s Českým červeným křížem a s lékaři z Ústřední vojenské nemocnice, kteří vám rádi ukážou vybavení přistavené sanitky. S požární ochranou vás již tradičně seznámí sbory dobrovolných hasičů Nebušice a Suchdol.

Kašpárkohraní největší rodinný festival v ČR podporuje již třetím rokem spolek předčasně narozených dětí Nedoklubko, který sdružuje a pomáhá rodičům předčasně narozených dětí. V rámci festivalu se uskuteční sbírka dětského oblečení velikosti 32 až 56.

Kašpárkohraní vzniklo od dětí pro děti, logo a název festivalu vytvořila tehdy devítiletá dcera organizátora Viktora Součka Viktorka ve spolupráci s uznávaným grafikem Michalem Škapou. Umělecké vlohy dnes již osmnáctiletá Viktorie Součková rozvíjí na Střední uměleckoprůmyslové škole Jihlava – Helenín.

„Děti byly u samého počátku Kašpárkohraní, vymyslely název, podobu loga a dokonce i spolupracují na dramaturgii a namlouvají rádiové spoty," říká organizátor festivalu Viktor Souček. „V době, kdy vzniklo Kašpárkohraní, nebyly v Praze žádné akce podobného rázu, jen festivaly pro dospělé. Proto za mnou před devíti lety přišla má dcera s nápadem uspořádat festival jen pro děti," uzavírá Souček.

Festival se bude konat za každého počasí. Kašpárkohraní pořádá agentura Riff Raff za finanční podpory Magistrátu hl. m. Prahy a MČ Prahy 7. Záštitu nad festivalem převzali starosta MČ Praha 7 Mgr. Jan Čižinský a Jan Wolf radní hlavního města Prahy. Veškeré informace o festivalu na https://www.facebook.com/kasparkohrani a www.kasparkohrani.czPROGRAM KAŠPÁRKOHRANÍ

HUDEBNÍ SCÉNA / MUSIC STAGE
12:00 – JAROSLAV UHLÍŘ
14:00 – NENY MUSIC
16:00 – IVAN MLÁDEK A BANJO BAND
18:00 – KAŠPÁREK V ROHLÍKU

DIVADELNÍ SCÉNA / THEATRE STAGE
12:00– INDANCE
12:30 - DIVADLO MIMOS – KOUZELNÝ KUFR
13:30 – 1. PRŮVOD –AMANITAS + LONG VEHICLE CIRCUS

14:00 – BUBLINOVÁ SHOW VÁCLAVA STRASSERA + BUBLINOVÝ WORKSHOP
14:45 – CIRCUS SACRA - ŠPRUŠLE
16:00 – 2. PRŮVOD – AMANITAS + LONG VEHICLE CIRCUS
16:15 - INDANCE
16:45– LONG VEHICLE CIRCUS
17:30 – DIVADLO TONDY NOVOTNÉHO – O PEJSKOVI A KOČIČCE

Dodala: Martina Chvojka Reková
Missquire
(Michaela Chovancová)
pondělí 6. 6. 2016 08:00
Chovancová, Michaela. 2016. Kašpárkohraní už v neděli! . Vychytané.cz. [Online] 6. 6. 2016. [Citace: 30. 11. 2023.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=10363. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Kasparkohrani-uz-v-nedeli!-
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.142s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2023
Vaše IP: 44.197.101.251
Serverový čas: čtvrtek 30. listopadu 2023 19:15