Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Premiéra November Steps na mimořádném koncertu Pražského jara


Dneškem začíná jubilejní 10. ročník International Shakuhachi Festival Prague, největší událost japonské hudby v Evropě.
Přidat na Facebook
Mezinárodní festival přiveze do Prahy mimo jiné i mistry bambusové flétny šakuhači, tradičního japonského hudebního nástroje. Jedinečná kulturní akce potrvá až do pondělí 6. června 2016. Na programu jsou desítky koncertů avantgardní i klasické hudby, výstava, workshopy, master classes hudebních Mistrů či filmové projekce.

Hlavní událostí letošního jubilejního ročníku ISFP je jedinečný koncert Symfonického orchestru Českého rozhlasu a japonských sólistů. Představí se zde například nejprestižnější šakuhačista součastnosti Kifu Mitsuhashi, světozámá biwistka Shuto Kumiko, Christopher Yohmei Blasdel a Jim Franklin pod taktovkou dirigenta Marko Ivanoviće. Toto jedinečné uskupení zahraje mimo jiné skladbu November Steps Toru Takemitusa.

“Skladba November Steps se bude hrát v České republice vůbec poprvé a pro hudební svět je zásadní hlavně tím, že ukázala krásu šakuhači západnímu světu,” doplňuje ředitel festivalu Marek Matvija. "Máme štěstí, že November Steps poprvé uslyšíme od mistrů, kteří již s touto skladbou zcestovali celý svět."

Mimo jiné se diváci v rámci sobotního večera mohou těšit i na světovou premiéru skladky Kánon pro orchestr a shakuhaci Vlastislava Matouška. Koncert, který je mimořádným uvedením v rámci Pražského jara, se uskuteční v neděli 5. června od 20 hodin na Nové scéně Národního divadla. 

V průběhu posledních 10 let se festival International Shakuhachi Festival Prague, jehož prezidentem je český skladatel a etnomuzikolog Vlastislav Matoušek, stal nejprestižnější a nejvýraznější událostí japonské hudby v Evropě. Jako jediný na světě spojuje zdánlivě vzdálené světy japonské tradiční hudby a západní hudební avantgardy, jejichž přístupy ke zvuku, tichu a rytmu jsou až překvapivě paralelní. Vzniká tím nesmírně zajímavé prolnutí mezi starou hudbou Zenu a aktuálními perspektivami současných skladatelů.Dodala: Veronika Chvojková
Missquire
(Michaela Chovancová)
čtvrtek 2. 6. 2016 08:00
Chovancová, Michaela. 2016. Premiéra November Steps na mimořádném koncertu Pražského jara
. Vychytané.cz. [Online] 2. 6. 2016. [Citace: 22. 9. 2023.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=10358. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Premiera-November-Steps-na-mimoradnem-koncertu-Prazskeho-jara

Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.065s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2023
Vaše IP: 44.192.254.173
Serverový čas: pátek 22. září 2023 07:40