Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Tom Odell vymění Lucerna Music Bar za Malou sportovní halu

Nové album na letošek oznámil velký talent britské pop music Tom Odell, který se jako velký talenkt v roce 2013 poprvé představil pražskému publiku.
Přidat na Facebook
Článek se týká akce
Tom Odell
sobota 26. listopadu 2016 19:00
(konec +- neděle 27. listopadu 2016 02:00)
Malá sportovní hala, Výstaviště Holešovice
Praha (CZ)
Do Prahy zamíří i v rámci turné k jeho dalšímu albu, tentokrát však odehraje koncert 26.listopadu v pražské Malé sportovní hale. Vstupenky se začnou prodávat 24.5. na Crowdsurge, 26.5. od 10.hodin pak v předprodejích www.GoOut.cz, Ticketpro a Tickeportal za 720,- Kč + poplatky, na místě v den koncertu pak za 900,- Kč.

V roce 2014 si Tom Odell s hrůzou uvědomil, že strávil téměř rok propagací písniček ze svého debutového alba “Long Way Down”, alba, které mu zajistilo velký a zasloužený úspěch v roce předešlém.

Album se skvěle prodávalo – milion kusů, dosáhlo první příčky v britské hitparádě a získalo platinovou desku. Odell, který za album získal cenu Ivor Novello Award pro Nejlepšího skladatele, si ale uvědomoval, že tenhle úspěch také znamená, že během neustálého koncertování neměl čas složit nic nového.

Tohle trápí každého umělce – jak a kde najít čas, v Tomově případě čas navázat na desku, kterou pochválili i Elton John, Billy Joel a The Rolling Stones, kteří Toma pozvali jako předskokana na svůj koncert v londýnském Hyde Parku.

Tom Odell tedy udělal to, co mnozí umělci před ním. Zastavil rozjetý vlak, koupil si letenku do New Yorku, kde si v East Village pronajal malý byt s klavírem, a začal pracovat na nové desce. Ve městě, kde znal jen velmi málo lidí, a kde je tak snadné být cizincem.

Tak začalo vznikat album “Wrong Crowd”.

Kromě samotářských toulek po New Yorku několikrát na koncertě doprovodil Billy Joela v Madison Square Garden. Získal zas životní rovnováhu a písničky se začaly v jeho hlavě samy objevovat.

Na jaře 2014 Tom podnikl turné po Evropě a převzal cenu Ivor Novello Award, ale v září opět opouští Londýn a tentokrát je jeho cílem Los Angeles a čtvrť Echo Park. Album “Wrong Crowd” právě zde začalo dostávat svoji podobu.

Desku produkoval Tom s Jimem Abbissem – a dali mu rytmičtější, energičtější tvář.

Album ovlivnila také Tomova láska k filmům. V New Yorku jich viděl desítky – mezi jeho nejmilejší režiséry patří Wong Kar-wai, Paolo Sorrentino, Terrence Malick, Wim Wenders a Fellini.

Během natáčení desky Tom vytvářel scénáře ke kolekci filmů, které hudbu doprovázejí. Společně s režisérem George Belfieldem odcestoval do Jižní Afriky, kde natočili první část filmu o člověku, který je ničen svým nihilistickým a hedonistickým životním stylem. Film také ukazuje, jaký má takový rozklad vliv na lidi kolem hlavního hrdiny.

“Jeho životní styl nakonec zničí jedinou nevinnou věc, která mu zůstala, jeho lásku. Tím končí první část filmu, ale příběh pokračuje….”

Album “Wrong Crowd” vychází 10. června, 26
Missquire
(Michaela Chovancová)
úterý 24. 5. 2016 08:00
Chovancová, Michaela. 2016. Tom Odell vymění Lucerna Music Bar za Malou sportovní halu. Vychytané.cz. [Online] 24. 5. 2016. [Citace: 29. 11. 2022.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=10322. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Tom-Odell-vymeni-Lucerna-Music-Bar-za-Malou-sportovni-halu
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.103s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2022
Vaše IP: 100.24.118.144
Serverový čas: úterý 29. listopadu 2022 18:40