Reklama. Chcete ji také?
Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!
Reklama. Chcete ji také?

Knha: 4. vydání Husitské epopeje je zde

HUSITSKÁ EPOPEJ II. byla vyhlášena českým bestsellerem loňského roku, její čtvrté pokračování vyšlo před pár dny
Přidat na Facebook
Vlastimil Vondruška kraluje prodejním žebříčkům knih již po mnoho let. Od roku 2013 je také nejpůjčovanějším českým autorem našich knihoven. Je držitelem celé řady cen a minulý týden k nim přibylo i ocenění Český beststseller 2015 za titul

HUSITSKÁ EPOPEJ II., jehož čtvrtý díl vyšel před pár dny. Letos na podzim mu vyjdou další dva nové romány nejen v češtině, ale i na Slovensku a v Německu.

Historická sága z pera nejen oblíbeného spisovatele Vlastimila Vondrušky, která získává stále více příznivců, ale i ocenění, odstartovala prvním dílem HUSITSKÁ EPOPEJ I. – Za časů krále Václava IV. na podzim roku 2014.

Vícedílný historický román na pozadí osudu rozvětveného rodu píseckých Prokopů vypráví o mocenském a náboženském zápase v českých zemích. Začíná rokem 1400 a měl by pokrýt epochu celého jednoho století.



Snad poprvé se v naší literatuře objevuje dílo, které se odehrává v obou znepřátelených táborech, aniž by jeden upřednostňovalo před druhým. Snaží se postihnout důvody, proč se chudí postavili proti bohatým, prostí proti vzdělaným, Češi proti Němcům, a jak dopadl střet rozumných s fanatiky. Historicky věrně popisované události tvoří kulisu čtivého a napínavého příběhu rozvětvené rodiny Prokopů, jejíž příslušníky postaví neúprosný osud proti sobě.

V těchto dnech se Vondruškovi husité se vrací na scénu již po čtvrté. V nejnovějším pokračování pod názvem HUSITSKÁ EPOPEJ IV. – Za časů bezvládí. Děj se odehrává mezi lety 1438 až 1449 a začíná těsně po smrti císaře Zikmunda. Na trůn nastoupí jeho zeť Albrecht Habsburský. Ten však záhy také umírá a v zemi se znovu rozhoří domácí válka, kterou proti sobě vede šlechta podporovaná městy.

Knihy Vlastimila Vondrušky v češtině si našly mnoho příznivců i na Slovensku. Pro ně chystá spisovatel spolu s nakladatelstvím MOBA na podzim překvapení. V první polovině listopadu vyjde souběžně v obou zemích v češtině a ve slovenštině nový příběh středověkého detektiva, ale také královského prokurátora a správce severních Čech Přemysla Otakara II., Oldřicha z Chlumu pod názvem NITRANSKÁ BRÁNA SMRTI. Jak je z názvu zřejmě, děj se bude odehrávat v Nitře, kam se jeho hlavní představitel dostane spolu s královskými vojsky.

Vlastimil Vondruška plánuje na začátek listopadu setkání se slovenskými čtenáři a křty knihy v Nitře a v Bratislavě.

Všechny největší bestsellery Vlastimila Vondrušky vycházejí v nakladatelství MOBA, které letos slaví 25 let své existence.



Další květnové novinky z nakladatelství MOBA
Jennifer Harper, Tajemství čínského léčitelství
Lesley Pearse, Společnice, historické krimi
Jan Bauer, S cejchem vraha, historické krimi
Hana Marie Körnerová, Dlouhá cesta, román
Jaroslav Kuťák, Strašidla z Woodlandu, edice Původní česká detektivka
Jarmila Pospíšilová, Když se rojí smrt, edice Původní česká detektivka

Dodala: Johana Turner
Missquire
(Michaela Chovancová)
pátek 20. 5. 2016 08:00
Chovancová, Michaela. 2016. Knha: 4. vydání Husitské epopeje je zde. Vychytané.cz. [Online] 20. 5. 2016. [Citace: 16. 4. 2024.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=10314. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Knha:-4.-vydani-Husitske-epopeje-je-zde
Reklama. Chcete ji také?
Reklama. Chcete ji také?
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.083s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2024
Vaše IP: 3.233.242.67
Serverový čas: úterý 16. dubna 2024 18:47