Reklama. Chcete ji také?
Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!
Reklama. Chcete ji také?

Punková událost roku - Visací zámek & Johny Rotten

Frontman Sex Pistols Johnny Rotten, přichází do Bratislavy se svým aktuálním seskupením Public Image Limited (P.I.L.).
Přidat na Facebook
Článek se týká akce
Public Image Limited, Visací Zámek, B-Complex
úterý 17. května 2016 21:00
(konec +- středa 18. května 2016 04:00)
MMC
Bratislava (SK)
Na koncertu, který se uskuteční 17. května 2016 v bratislavském klubu MMC, se v roli supportu představí české punkové legendy Visací zámek a hned po koncertu P.I.L. si střihne svůj set ikona slovenské drum’n’bassové scény B-Complex.

Visací zámek je neznámější českou punkovou kapelou a jako support pro bratislavský koncert si je vybral sám Rotten. Legendární Visáči působí na scéně už 34. rokem a stále si zachovávají nadhled, ducha původní rebelie a ten správný punkový drajv. Na koncertě odehrají své největší hity jako Traktor, Cigára, Stánek, Známka punku, Prezident, Padesát, ale také písničky z aktuálního alba Punkový království, které se několik týdnů drželo na špičce prodeje alb v ČR. O tom, jak velké přízni fanoušků se VZ těší, svědčí i zaplněná Incheba aréna v rámci oslav Kristových let Visacího zámku, které proběhly na podzim minulého roku.

“ Moje první veřejné vystoupení spočívalo v tom, že jsem dělal osvětlovače skupině Frekvence v jakési jihočeské vísce. Seděl jsem uprostřed pódia, přepínal světla a lil do sebe piva. Pak jsem se náhle vztyčil a odrecitoval jsem báseň Religion od Johnnyho Rottena z první desky PIL. Měl jsem to naučené jen foneticky a vůbec jsem nevěděl, co říkám. Úspěch jsem nesklidil žádný, přesto na to rád vzpomínám.“ uvádí Honny Haubert ( zpěv Visací Zámek ) jako svou první vzpomínku na legendární Sex Pistols.B-Complex je jedním z mála slovenských interpretů, kteří jsou známí i v zahraničí. Prorazil celosvětovým hitem Beautiful Lies a od té doby se řadí k prominentním zástupcům drum’n’bassové značky Hospital.

Kromě svého nedávného coming-outu upoutal londýnské punkové legendy nepochybně také tím, že se neštítí písničky z jiných žánrů oblékat do drum’n’bassových šatů.

Netradičního zpracování se od něho dočkali už například Horkýže Slíže a nejnověji také Jan Werich, jehož slovy Matia reaguje na aktuální politickou situaci.Johnny Rotten jako frontman Sex Pistols změnil způsob, jak dnes vnímáme hudbu, a ovlivnil celé generace hudebníků. Po rozpadu Sex Pistols založil Public Image Limited a v květnu s nimi vyráží na evropské turné, které začíná ve španělské Valencii a končí v Charkově na Ukrajině. Půjde o první vystoupení Johnnyho Rottena alias Johna Lydona, jedné z nejvlivnějších osobností hudebního světa, v Bratislavě. Koncert bude směsicí největších hitů minulosti jako Rise nebo Public Image a materiálu z posledních dvou alb – This is PiL (2012) a What the World Needs Now (2015)

Na rozdíl od některých jiných legendárních kapel, které žijí jen ze zašlé slávy, P.I.L. podle renomovaných hudebních publicistů zrají jako víno. Většina jejich koncertů v roce 2015 byla vyprodaná a podle recenzí šlo o nejvydařenější koncerty, jaké kdy kapela odehrála.

Vstupenky na koncert jsou k dispozici na stránce www.orepole.sk.

Dodala: Martina Jablanovská
Missquire
(Michaela Chovancová)
pondělí 16. 5. 2016 08:00
Chovancová, Michaela. 2016. Punková událost roku - Visací zámek & Johny Rotten. Vychytané.cz. [Online] 16. 5. 2016. [Citace: 18. 4. 2024.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=10278. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Punkova-udalost-roku---Visaci-zamek-&-Johny-Rotten
Reklama. Chcete ji také?
Reklama. Chcete ji také?
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.115s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2024
Vaše IP: 3.230.143.213
Serverový čas: čtvrtek 18. dubna 2024 04:16