Reklama. Chcete ji také?
Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!
Reklama. Chcete ji také?

Brněnské výstaviště obsadí desetitisíce lidí. Majáles a Utubering

Na brněnském výstavišti už v pátek vypukne Brněnský Majáles. Největší festival pro mladé na jižní Moravě je vyvrcholením a zároveň hlavním dnem studentských majálesových oslav.
Přidat na Facebook
Letos se koná společně s akcí Utubering, který je unikátním festivalem generace Z. Návštěvníci Majálesu se mohou těšit na celkem 20 vystoupení na třech hudebních scénách. Na akci také Brno pozná své letošní Krále a Miss Majálesu. O tituly se utká trojice vysokých škol. Utubering zase na výstaviště přivede nejznámější youtubery, kteří jsou idoly teenagerů.

Středobodem zájmu mladých lidí se v pátek stane brněnské výstaviště. Desetitisíce studentů začnou už od dvanácti hodin proudit na Brněnský majáles. První tóny se z reproduktorů na výstavišti ozvou ve 12:30 hodin. „Letos bude ke vstupu do areálu sloužit pouze hlavní brána výstaviště. Jako každý rok mají návštěvnici předem koupené vstupenky, na místě je neprodáváme,“ uvedl David Peštál, který je jedním z organizátorů Majálesu.

V brzkých odpoledních hodinách se představí vítěz studentské soutěže Nová krev – What you Want z řad středoškolských kapel. Rovněž na pódium přijde vítěz soutěže Starobrno Band Contest - Junior band z vysokoškolských kapel. Návštěvníci se mohou těšit na české kapely jako například Rybičky 48, Slza, UDG a Voxel. Po třetí hodině na pódiích zahrají Sto Zvířat, Vypsaná Fixa, kapela Jelen, ATMO Music, Paulie Garand i Skyline. V podvečer publikum rozburácí Xindl X, Wohnout, Marpo, Majk Spirit a Mandrage, v nočních hodinách stage uzavírají vystoupení Kontrafaktu, Horkýže Slíže a letošního největšího headlinera kapely Kryštof. „Vystoupení kapel budou v průběhu dne doplňovat jednotlivé soutěžní disciplíny kandidátů na Krále a Miss Majálesu. Brněnský Majáles se koná pod záštitou brněnského primátora Petra Vokřála. Ten mimo jiné na hlavním pódiu slavnostně předá v 19:50 hodin klíč od města letošnímu Králi Majálesu,“ konstatoval Peštál.

Program chystají i brněnské univerzity

V areálu jsou pro návštěvníky nachystány nejrůznější zóny partnerů i brněnských vysokých škol. V zóně VUT si návštěvníci vyzkouší simulátor formule nebo třeba i na oheň, který nepálí. V rámci zóny Mendelovy univerzity se seznámí s netradičními výukovými prvky, jakými je například výroba piva, ukázky myslivosti a střípky z oborů vinařství. Jak vypadá vesmírná nemocnice? A jaké to je být světovým politikem? Oboje mohou lidé na vlastní kůži vyzkoušet v zóně Masarykovy univerzity. Svůj areál připravila i Univerzita obrany, kde si lidé zkusí zastřílet na pistolové laserové stanici. Veterinární a farmaceutická univerzita Brno zase pod patronací spolku IVSA Brno předvede zajímavosti molekulární kuchyně a spoustu dalších perliček s veterinární a farmaceutickou tématikou.

Novinkou oproti předchozím letům je současné konání festivalu Utubering, fakticky se ale jedná o dvě oddělené akce. Utubering umožňuje lidem potkat nejoblíbenější blogery a videoblogery. „Utubering má zastávku v Brně poprvé, minulý týden se odehrál druhý ročník v Praze. Festival patří k nejúspěšnějším akcím pro teenagery v Česku. Kostrou programu nebude pouze vystoupení blogerů a youtuberů, ale také zahrají populární kapely. Součástí je i vyhlášení Utubering Festival Awards,“ konstatoval Lukáš Dejl, jeden z pořadatelů Utuberingu. Oficiální program Utuberingu startuje ve tři hodiny odpoledne.

Pro návštěvníky, kteří budou mít koupenou vstupenku na Majáles i Utubering, bude zajištěna možnost průchodu z jednoho festivalu na druhý. „Areál výstaviště je obrovský a nebude mít s kapacitou návštěvníků žádný problém, ten však může nastat u počtu parkovacích míst. Doporučujeme využít služeb MHD a nejezdit na akci autem. Brněnský dopravní podnik posílí veškeré spoje kolem výstaviště, a to v odpoledních i nočních hodinách,“ uvedl Peštál.

Předpověď na pátek 6. května hlásí krásné jarní počasí a statistiky pořadatelů zase hlásí, že bude vyprodáno. „Posledních pár stovek vstupenek je v předprodejích do 4. května. Zájemci by tak s nákupem neměli váhat,“ uzavřel Peštál.

O festivalu Majáles

Majáles je oslava jara a mládí, širší program oslav je prezentací studentských dovedností a hlavní den oslav tvoří tradiční majálesový průvod a velký open-air festival, na kterém se volí král studentů. Brněnský Majáles 2016 je největší open air festival pro mladé na jižní Moravě. Hlavní den oslav se uskuteční v pátek 6. května 2016 na brněnském Výstavišti.

Kompletní informace lze najít na webu www.brno.majales.cz


O festivalu Utubering

Utubering je nejúspěšnějším festivalem pro teenagery v Česku. V rámci akce vystupují nejoblíbenější blogeři a videoblogeři. První ročník se odehrál v roce 2015 v Praze, letos se koná nově i v Brně. Festival zajímá nejvíce takzvanou generaci Z, tedy lidi s datem narození po roce 2000. Právě mezi jejich idoly a hrdiny patří videoglobeři, kteří neváhají sdílet téměř vše ze svých životů na sociálních sítích, či se snaží bavit prostřednictvím svým virtuálních identit. Na festivalu mají návštěvníci unikátní možnost nahlédnout „za kameru“, tedy do jejich reálného života.

Kompletní informace lze najít na webu www.brno.utubering.cz


Fred
(Fred Durst)
pátek 6. 5. 2016 10:17
Durst, Fred. 2016. Brněnské výstaviště obsadí desetitisíce lidí. Majáles a Utubering. Vychytané.cz. [Online] 6. 5. 2016. [Citace: 16. 4. 2024.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=10250. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Brnenske-vystaviste-obsadi-desetitisice-lidi.-Majales-a-Utubering
Reklama. Chcete ji také?
Reklama. Chcete ji také?
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.079s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2024
Vaše IP: 3.233.242.67
Serverový čas: úterý 16. dubna 2024 19:32