Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

ROXY Visuals vol.6

Projekt ROXY Visuals se zaměřuje na oživení hudebního prostoru prostřednictvím vizuálního umění
Přidat na Facebook
Článek se týká akce
FREE MONDAYS w/ THANKS
pondělí 9. května 2016 21:00
(konec +- úterý 10. května 2016 04:00)
Roxy
Praha (CZ)
Každý půlrok je interiér klubu vzat do rukou umělců, kteří v něm instalují svá vizuální díla. Malby, kresby, videa, světelné instalace nebo objekty. Všechny tyto prostředky vyjadřování jsou pak umístěny více či méně viditelně a záleží na každém příchozím, zda je v prostoru zachytí. Vernisáž už šestých ROXY Visualas proběhne 9. května v Chill outu klubu v rámci Free Mondays.

Na první pohled by se mohlo zdát, že estetika klubu je svazující a omezující. Členitý prostor vytváří problematiku, které se není lehké vyrovnat. Umělci jsou postaveni před vizuálně náročné, mediálně pop-kulturní prostředí, ve kterém se snaží obstát. Výsledkem jejich snažení jsou 3D objekty, video projekce, světelné instalace a plátna. Zachovají si autenticitu nebo upadnou k dekorativnosti?

Každá z instalací obhajuje unikátnost projevu jejího autora a zastává svůj vlastní postoj. Dominantou je meziplanetární světelná brána vytvářející symbolický přechod mezi hlavním sálem ROXY do druhého, menšího prostoru. Portál se skládá z poměrně zastaralých technologií zářivkových obalů, které musel XYZ zrenovovat . Interiér chill outu bude doplněn strukturálními grafikami Michala Škapa s figurativním motivem z cyklu “Graffoman”, doplněné o vlastní typografii v textových light-boxech. Další prostorovou 3D instalací bude obohacen prostor balkonu. Jakub Roztočil připravil soubor tří reliéfních podsvícených objektů řezaných vodním paprskem z plechu.

Projekt „videobanka“ se zabývá fenoménem světa reklamy, autorka Juliana Hoshová v něm pracuje s formou rozsáhlé rešerše ilustračních fotografií na témata, která symbolizují standardy doby. Překreslování této vizuální masivní komunikace formou kresebné linie vycházejí najevo absurdní pozice, které v černobílém lineárním provedení přeměňují nabízející blýskající se štěstí v novém autě ve vyprázdněný obrazový zombie výjev.

Vystavující umělci: Michal Škapa (aka Tron), Juliana Höschlová, XYZ, Magdalena Roztočilová, Jakub Roztočil, Pavel Novotný

Kurátoři: Helena Sequens, Adam Stanko

Vernisáž probíhá v rámci Free Mondays w/ THANKS (US)
FB event koncertu: https://www.facebook.com/events/1013022468736338/
Fred
(Fred Durst)
středa 4. 5. 2016 10:09
Durst, Fred. 2016. ROXY Visuals vol.6. Vychytané.cz. [Online] 4. 5. 2016. [Citace: 7. 12. 2022.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=10245. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/ROXY-Visuals-vol.6
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.113s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2022
Vaše IP: 44.210.85.190
Serverový čas: středa 7. prosince 2022 14:50