Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Nový kubánský objev producenta Orishas v květnu poprvé v Česku

Kubánská rapperka, zpěvačka a flétnistka Yaite Ramos vystupující pod pseudonymem La Dame Blanche poprvé zavítá do České republiky
Přidat na Facebook
Článek se týká akce
La Dame Blanche
sobota 28. května 2016 19:00
(konec +- neděle 29. května 2016 02:00)
Lucerna - Music Bar
Praha (CZ)
V sobotu 28. května představí v pražském Lucerna Music Baru společně se svou kapelou ještě horké debutové album „2“, které vyjde 16. května.

Tato všestranná umělkyně je dcerou Jesus „Aguaje“ Ramose, hudebního ředitele slavného Buena Vista Social Club Orchestra, takže se jí dostalo základů tradiční kubánské muziky přímo od zdroje. Sama se pak začala orientovat na modernější podání. Speciálně ji oslovil hip hop, který je však kvůli textům plných sociálních témat trnem oku represivnímu kubánskému režimu, který hip hop odsunul do absolutního undergroundu. Jejím blízkým kamarádem a kolegou se také stal Sergent Garcia, a tak právě Yaite hrála na flétnu i nazpívala drtivou většinu doprovodných vokálů jeho tvorby včetně desky, kterou Garcia nahrál společně s Manu Chao.

Stejně jako oba pánové i La Dame Blanche ve své tvorbě originálně spojuje tradiční latinskoamerickou hudbu s dalšími žánry – v tomto případě hlavně s rapem, reggae, nu-cumbia a dalšími současnými směry taneční urban music. Songy na nové desce vznikly pod dohledem Emiliana Gomeze aka El Hijo de la Cumbia, argentinského producenta proslulého zejména pro jeho originální přístup k mísení tradičního jihoamerického žánru cumbia s moderními prvky. Studiovou práci měl pod palcem Marc „Babylotion“ Damblé, který je podepsaný pod produkcí nejen Sergenta Garcii, ale i kubánských Orishas, Amadou & Mariam a dalších velkých jmen. Na novince najdete také hned několik prestižních kolaborací: Philippe Cohen-Solal z Gotan Project, Toy Selectah a také sám Flaco Nuñez, bývalý člen oblíbených Orishas.

La Dame Blanche vystoupí poprvé v Česku v sobotu 28. května v rámci světového turné k nové desce a její premiéra se uskuteční v pražském Lucerna Music Baru. Klub otevře již v 18:30 s lokálními předskokany a samotný koncert La Dame Blanche bude od 20:00.

Vstupenky v předprodeji jsou za 250 Kč + poplatky na pokladně Lucerna Music Baru (bez poplatků), na webu Lucerna Music Baru a v předprodejních sítích GoOut.cz, Ticketpro, Ticketportal a Eventim. Na místě 300 Kč.


Facebook událost: https://www.facebook.com/events/787701144698731/
Vstupenky online: http://www.musicbar.cz/program/la-dame-blanche-cubafr/

Fred
(Fred Durst)
středa 4. 5. 2016 09:46
Durst, Fred. 2016. Nový kubánský objev producenta Orishas v květnu poprvé v Česku. Vychytané.cz. [Online] 4. 5. 2016. [Citace: 30. 11. 2022.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=10244. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Novy-kubansky-objev-producenta-Orishas-v-kvetnu-poprve-v-Cesku
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.108s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2022
Vaše IP: 44.210.85.190
Serverový čas: středa 30. listopadu 2022 04:27