Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Music Infinity 2016 uvede Ambassadeurs a Kalipo

Večer inteligentní elektroniky se chystá na 25. května do Paláce Akropolis. Na pozvání průběžného festivalu Music Infinity zde vystoupí britský elektronický producent Ambassadeurs a německý zvukový mág Kalipo. Oba přivezou do Prahy nové desky, které propojují sofistikované klubové beaty s lidskými emocemi.
Přidat na Facebook
Článek se týká akce
Music Infinity 2016
středa 25. května 2016 19:30
(konec +- čtvrtek 26. května 2016 02:30)
Palác Akropolis
Praha (CZ)
Pod pseudonymem Ambassadeurs se skrývá anglický producent Mark Dobson, který po začátcích v rodném Brightonu přesídlil do Londýna. Talentovaný DJ s eklektickým vkusem dělá vlastní hudbu od začátku dekády a její nadžánrovou expanzivní vizi představil na triu EPček. Vlivy houseu, dubstepu, R&B i trip hopu tady míchá do podoby kouzelných skladeb, které se vůbec nestydí za své popové kvality. Průlomové pro něj bylo EPčko M.O.P.E. z roku 2012, na kterém vplétal lidské hlasy do neobvyklých beatových konstrukcí a atmosférických syntezátorových ploch. Své debutové album Patterns vydal Ambassadeurs vloni na značce Lost Tribe Records. Potvrzuje na něm svoji verzatilitu, když se zde vydává na výlet od přímočarého house (Somehow, My Way), přes vlivy osmdesátkového synthpopu (No More) až k současnému novativní trapu (From You). Výtečně také dopadly všechny kolaborace s vokalisty – C Duncan, Tigger Da Author nebo Folly Rae podtrhují, že v hudbě Ambassadeurs jsou důležité i lidské emoce. „Ambassadeurs skvěle míchá něžné, hladivé vokály, výbušné beaty a majestátnou náladu houseu.“ napsal o desce pochvalně portál Crimson.

Bavorský hudebník Jakob Häglsperger alias Kalipo sdílí s Ambassadeurs nejen lásku k rovným beatům, ale také k lidskému hlasu. Jeho euforické kapesní symfonie z alb Yaruto a Wanderer se vznáší ve zvláštní snové atmosféře, kde se lidské hlasy proplétají mezi houseovými beaty a neobvyklými nástroji jako je třeba kalimba. Häglsperger/Kalipo působí dlouhé roky v electro-punkovém triu Frittenbude, s nímž vydal čtyři úspěšná alba. Na rozdíl od přímočarých vypalovaček domovské kapely, je ale jeho sólová tvorba intimnější a celkově delikátnější, houseový rytmus nicméně zachraňuje skladby od bezbřehé melancholie. Kalipo svojí prací s beaty i vokály připomíná Caribou či SOHNa, zapomenout ale nemůžeme ani na produkci německého labelu Kompakt, který se vždy snažil najít průsečík mezi funkcionálními beaty taneční hudby a atmosférou. A Kalipovi se to na jeho albech daří skvěle. Po debutu Yaruto z roku 2014, doplněném vloni o kolekci B-stran a remixů, přispěchal v lednu letošního roku s pokračování Wanderer. Tracky shrnují jeho zážitky z cest a vedle Vídně (Lost in Vienna) či Berlína (Berliner Gambit) došlo v Memories of Praha i na naše hlavní město, které navštívil na začátku roku 2015 jako host festivalu Spectaculare. ¨

Po roce a půl se Kalipo do Paláce Akropolis vrátí znovu 25. května a společnost mu bude dělat anglický kolega Ambassadeurs.

Více informací a audio ukázky:
http://www.ambassadeursmusic.com
http://kalipo-music.blogspot.com
www.palacakropolis.cz

Předprodej lístků na www.palacakropolis, v kavárně Paláce Akropolis, na GoOut.cz, v Ticketpro

Dodala: Eva Kociánová
Missquire
(Michaela Chovancová)
neděle 1. 5. 2016 08:00
Chovancová, Michaela. 2016. Music Infinity 2016 uvede Ambassadeurs a Kalipo. Vychytané.cz. [Online] 1. 5. 2016. [Citace: 28. 11. 2022.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=10229. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Music-Infinity-2016-uvede-Ambassadeurs-a-Kalipo
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.066s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2022
Vaše IP: 3.239.75.52
Serverový čas: pondělí 28. listopadu 2022 12:28