Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Bono Vox taneční scény - Paul van Dyk

Paul van Dyk, hvězda říjnové Citadely v Ostravě, je známý nejen ve světě taneční hudby ale i ve světě, který se snaží pomáhat lidem, ke kterým není štěstí nakloněno.
Přidat na Facebook
Článek se týká akce
Citadela: Paul van Dyk
pátek 21. října 2016 20:00
(konec +- sobota 22. října 2016 03:00)
Trojhalí Karolina
Ostrava (CZ)
Vše začalo ještě před pádem berlínské zdi, čili v době, kdy adolescent PvD dospíval na té „východní“ straně pod vládou diktatury, stejně jako my tehdy v Československu. Paulův silný altruismus a vlastní zkušenosti s totalitním režimem jej po pádu komunismu utvrdily v tom, že je zapotřebí aktivně se zapojit do projektů, které pomáhají lidem jak z jeho rodného města Berlín tak třeba z Indie nebo New Yorku. Se stoupající popularitou jeho jména se proto na konci 90. let rozhodl aktivně podporovat několik charitativních organizací, mezi nimiž je i německý Červený kříž, které se starají například o chudé indické děti.
V roce 2004 se jakožto jediný producent elektronické hudby připojil ke kampani Rock The vote, během které se společně s Bono Voxem, P Diddym, Black Eyed Peas a Georgem Clintonem snažili přesvědčit mladé Američany, aby přišli k volebním urnám. Dostal také čestnou medaili za spolupráci na programu, který měl za cíl pomoci chudým berlínským dětem.

Mezi legendární taneční kompilace se řadí také mixalbum s názvem The Politics of Dancing  z roku 2001, jehož hlavním cílem bylo prezentovat taneční hudbu jako univerzální jazyk napříč národy, díky němuž dokáží i odvěcí rivalové alespoň na chvíli zapomenout na své rozepře. Paul van Dyk toto mixalbum uvedl slovy:
 
„Palestinci tančí s Izraelci. Libanonci mávají s rukama nad hlavou na stejném tanečním parketě jako Izraelci – bez válek, bez násilí a s respektem jednoho vůči druhému.“
 
Toto album se okamžitě zapsalo do historie trancu, a proto není divu, že se v roce 2005 dočkalo dalšího pokračování, které mělo opět za cíl podporovat mírového ducha skrz taneční hudbu.Velmi zajímavě v této souvislosti mluví Paul van Dyk v roce 2006 také o taneční hudbě jako celku:
 
„Elektronická taneční hudba je politický a diplomatický nástroj, který je skutečně použitelný!“
 
PvD je pacifista, který se nebojí vyjádřit svůj názor před televizním či rádiovým publikem, ani před vyprodaným stadionem. Tvrdě dával najevo svůj nesouhlas s válkou v Iráku a Afghánistánu a v té době jsme ho mohli několikrát spatřit v tričku s tradičním hippie nápisem „Make peace, not war“.

Proč se ale vlastně Paul van Dyk zapojuje do politiky, když mu jde především o charitu? Vysvětlení přišlo v rámci rozhovoru, který nám Paul před několika týdny exkluzivně poskytl.

“Rád bych zdůraznil, že demokracie je nejlepší způsob vlády který existuje, ale vyžaduje zapojení nás všech jinak není stabilní. A proto se snažím pomáhat lidem kolem sebe - zapojuji se do charitativní činnosti. Jakmile chce ale člověk v tomto systému něco dokázat, musí automaticky začít jednat i s politiky. To oni tvoří zákony, které nám mohou být prospěšné, a proto je zapotřebí vyvinout na ně tlak.“
 
Být tváří charitativní organizace je pro mnoho celebrit spíše povinným doplňkem celkové vizáže, avšak Paul van Dyk je svou aktivitou a angažovaností na charitativních projektech světlou a ceněnou výjimkou. PvD je Bono Vox taneční scény.

Paul van Dyk vystoupí poprvé 21.10.2016 v Ostravě, Trojhalí Karolina - vstupenky exkluzivně nabízí předprodejní síť Ticketpro.

Dodal: Dalin Vajčner
Missquire
(Michaela Chovancová)
neděle 1. 5. 2016 08:00
Chovancová, Michaela. 2016. Bono Vox taneční scény - Paul van Dyk . Vychytané.cz. [Online] 1. 5. 2016. [Citace: 30. 11. 2022.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=10225. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Bono-Vox-tanecni-sceny---Paul-van-Dyk-
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.103s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2022
Vaše IP: 44.210.85.190
Serverový čas: středa 30. listopadu 2022 03:46