Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Mydy Rabycad zahrají na Glastonbury i v Koreji!

Na Rock for People jsou dramaturgy elektroswingového večírku.
Přidat na Facebook
Článek se týká akce
Rock for People 2016
neděle 3. července 2016 21:00
(konec +- pondělí 4. července 2016 04:00)
Festival Park / Letiště
Hradec Králové (CZ)
Kapela Mydy Rabycad slaví další úspěchy na své cestě za pevnou pozicí na mezinárodní hudební scéně. Začátkem května poprvé vykročí mimo evropský kontinent, aby zahrála na festivalech Jazz in Seoul a Jazz in Daegu v Koreji. V červnu ji pak čeká další meta, kterou včera pořadatelé oficiálně zveřejnili: Vystoupí na legendárním festivalu Glastonbury. „Je to jako sen. Vloni jsme hráli poprvé v UK a letos už jedeme na Glastonbury,” říká nadšeně frontwoman kapely Žofie Dařbujánová, a dodává: „Je to pro nás velká čest, stejně jako to, že si nás vybral korejský showcase festival Jazz in Seoul.” V Koreji vystoupí kapela díky významné podpoře Ministerstva kultury ČR. Kapela se ráda vrací po půlroce také do velšského Narberthu, těší se na festival la Fête de l’Europe ve Francii či na německý Trebur Open Air. Zajímavou zkušeností bude premiéra Mydy Rabycad ve Středozemí na srpnovém festivalu Porto Latino v Saint-Lorent na Korsice.

Vedle zahraničních cest čeká Mydy Rabycad řada koncertů pro vděčné domácí publikum. Zcela mimořádnou důvěru kapela dostala od pořadatelů Rock for People: Ještě než do Hradce zavítají headlineři Massive Attack, bude nedělní program na scéně ve festivalovém stanu plně v jejich dramaturgii a režii jako elektroswingový večírek Mydy Rabycad a jejich přátel. Postaví se vedle Kooks a Iggyho Popa na pražském festivalu Metronome, zahrají na Colours of Ostrava či Rock for Churchill. Podrobný seznam koncertů na www.mydyrabycad.cz

Včera to největší a nejprestižnější evropský festival veřejně potvrdil: Mydy Rabycad vystoupí v červnu v Glastonbury! Bude to po devíti letech teprve podruhé, kdy se na legendárním festivalu představí česká kapela. V Silver Hayes Area zahrají 24. června na Gully stage a ocitnou se tak vedle prověřených veličin i nadějných talentů, jmenujme Lee Scratch Perryho, Craiga Davida a jeho TS5, Ms. Dynamite, NAO, Vault nebo stále respektovanější holandskou kapelou Kovacs. Pohled na plejádu hvězd z hlavních pódií komentuje kapelník Mydy Rabycad Nèro Scartch s úsměvem: „Vím, že jedni z letošních headlinerů Foals někdy před osmi nebo devíti lety hráli na jiném velkém festivalu v UK na malé scéně u cesty mezi festivalem a kempem. Kdo chce jednou na Pyramidu, musí nejdříve poctivě a naplno odehrát v Silver Hayes. To je naše heslo, kterým se řídíme.” Do Asie odletí Mydy Rabycad již příští týden. Vystoupí v korejské metropoli na showcaseovém festivalu Jazz in Seoul v sobotu 7. května, o den později v neděli 8. května potom na sesterském festivalu Jazz in Daegu, ve čtvrtém největším městě země. Kapela míří na korejský poloostrov poprvé, ale neletí do neznáma, díky labelu Indies Scope tam má fungující digitální distribuci.

Letošní 12. ročník festivalu la Fête de l’Europe ve francouzském Amilly jižně od Paříže je věnován české kultuře, Mydy Rabycad město roztančí v sobotu 2. července. 9. července se vrátí Mydy Rabycad do velšského Narberthu, města, se kterým se do sebe navzájem zamilovali. Německý Trebur Open Air uprostřed trojměstí Frankfurt, Meinz a Darmstadt uvítá kapelu 29. července, a 5. srpna zakotví Mydy Rabycad na festivalu Porto Latino v přístavu Saint-Florent na francouzském ostrově Korsika, kde se představí společně s francouzskými hvězdami taneční scény Federem, Kaminskym, The Shoes, kolumbijským mistrem salsy a mamba Yuri Buonaventurou nebo u nás populárním zpívajícím režisérem Emirem Kusturicou a jeho The No Smoking Orchestra.Za pozornost z plánů kapely v tuzemsku stojí privilegium, kterého se Mydy Rabycad dostalo od pořadatelů letošního Rock for People. Nedělní program 3. července ve festivalovém stanu se ponese pod pracovním názvem Mydy Rabycad a jejich přátelé a kapela tady plní dvojjedinou roli headlinera večera i dramaturgického týmu. Představí elektroswing v četných variacích a podobách. K tomu si přizvala energický mladý Orchestr Ježkovy stopy hrající předválečnou a válečnou českou swingovou hudbu, svižné eloktroswingově glitch hopové rakouské Eugene The Cat, kteří loni předskakovali hvězdnému Parov Stelarovi, či výtečné francouzské popové elektroswingaře Ginkgoa s řadou mezinárodních zkušeností. Po hostitelích, domácích Mydy Rabycad program uzavře legenda a věrozvěst elektroswingu DJ Mackie Messer.

Aktuální a také stále průběžně aktualizovaný kalendář koncertů Mydy Rabycad je online zde. Informace, vlastní komentáře členů kapely, zábavné i dobrodružné momentky z cest a zákulisí najdete také na kapelním facebooku, twitteru a také na instagramu. Videa ze studií i pódií naleznete samozřejmě na youtube.

Dodala: Silvie Marková
Missquire
(Michaela Chovancová)
neděle 1. 5. 2016 08:00
Chovancová, Michaela. 2016. Mydy Rabycad zahrají na Glastonbury i v Koreji!. Vychytané.cz. [Online] 1. 5. 2016. [Citace: 7. 12. 2022.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=10224. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Mydy-Rabycad-zahraji-na-Glastonbury-i-v-Koreji!
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.108s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2022
Vaše IP: 44.210.85.190
Serverový čas: středa 7. prosince 2022 15:01