Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Barvitý, personalizovaný až poetický rap z LA zazní na 1. 5. v UHELNĚ

Prvního května se nezadržitelně blíží a tak je na čase připomenout si právě probíhající turné GAV a REV European Tour 2016!
Přidat na Facebook
Článek se týká akce
GAVLYN and REVERIE w/ DJ LALA
neděle 1. května 2016 21:00
(konec +- pondělí 2. května 2016 04:00)
Uhelna Club & Restaurant
Praha (CZ)
Na prvního máje se v pražském klubu Uhelna rozezní rap z Los Angeles v podání dvou rapperek Gavlyn a Reverie. Kalifornské rapperky do Evropy společně vyrazily v doprovodu DJky Lala. Tourné startuje jejich vystoupením v Česku. Poté pokračují do Francie, Rakouska, Německa a Švýcarska. Fanoušci mohli tyto dámy vidět naposledy na HipHop Kempu v roce 2013. Reverie samostatně s obrovským úspěchem vystoupila v Česku i v roce 2015. Dámský rap na místě doplní DJ Nester a dvě ústřední dámy československého rapu Sharlota a Aless. Vstupenky jsou stále dostupné v předprodeji sítě Goout!

Oficiální trailer k evropskému turné zde:Hudba americké rapperky GAVLYN je inspirována zejména starou dobrou funk music 60. a 70. let. Jednoho dne se rozhodla věnovat naplno hiphopu, ale hiphop není jejím jediným zdrojem inspirace. Gavlyn sama říká: „Pro hudbu je důležitá především otevřená mysl a schopnost nelimitovat sám sebe“! Dá se říct, že je Gavlyn jediná svého druhu. Určitě především pro její svěží inspiraci v hudbě 90. let, v kombinaci s jejími moderními akcenty, unikátním hlasem, autentickými vibes a přímým tahem na branku. Díky těmto vlastnostem se řadí mezi vzácnou a omezenou skupinu autentických interpretů.

Když už si někdo zvolí umělecké jméno REVERIE, dá se předpokládat, že se jedná o pořádného snílka. Reverie totiž v angličtině popisuje doslova a dopísmene každodenního snílka. V jednom ze svých posledních příspěvků na Instagramu REV vyznala do hloubky svůj život, zrod svojí lásky k hiphopu a v podstatě i to, jak je možné že je věčným snílkem. Více o tom, jak jí hihop změnil život a jak může změnit život i vám se dozvíte na jejím LIVE vystoupení v pražském clubu Uhelna!

„Jsem Reverie. Dítě devadesátek. Narodila jsem se a vyrostla v Los Angeles. Poslouchám hip hop už tak dlouho, že už si ani nevzpomínám, kdy to přesně začalo. S undergroudhiphopem jsem se seznámila, až jako starší dorostenec. Následně se nemohlo stát nic jiného než to, že moje láska k hip hopu ještě více zesílila. Aniž bych předem mohla předvídat, o jak velkou sílu půjde.

V pubertě jsem si sáhla pořádně na dno, rázem jsem se v LA začala mít pekelné problémy. Stala jsem se součástí gangu, začala jsem být závislá na drogách, zažila jsem si první velké pouliční bitky, krádeže, jaké to je být zatčená, utíkala jsem před prasaty, dělala graffiti, bojovala s depresí a všemi dalšími příkořími, které tento druh životního stylu nutně obnáší. Ze střední jsem odešla v 16 letech a následně se do ní zase vrátila, aby mě případně jednou v posledním ročníku mohli vyhodit za tagování a bitky.

Tou nejdůležitější stálicí v mém životě zůstala láska k hiphopu. Po pravdě věřím v to, že mi hiphop tenkrát zachránil život.Minulý týden mi bylo 26 let.

Právě teď, když píši tyto řádky, jsem na svém již sedmém turné ve Francii jako headliner. Ve Spojených státech jezdím turné po celé zemi pravidelně. Mám vlastní oděvní značku. Před několika měsíci jsem poprvé vystoupila v Brazílii. Jsem nepopsatelná, nezávislá. Píši si svoji hudbu, podílela jsem se na polovině svých videoklipů. V současné době mám 132,000 lajků na Facebooku, 8 milionů shlédnutí na Youtube, atd.

Hiphop vážně zachránil můj posranej život. Moje hudba je hluboce personalizovaná a poetická.

Každý den dostávám zprávy od svých fanoušků, kteří mi touží sdělit, že jsem je uchránila od sebevraždy, zneužívání drog, nezdravých vztahů, od čekoholiv co vás napadne. Je to pro mě něco neuvěřitelného. Když vím, co všech může moje hudba dělat pro lidi.
Hiphop mi zachránil život. Nechte ho, ať zachrání i ten váš!“

Dodala: Martina Vacková
Missquire
(Michaela Chovancová)
čtvrtek 28. 4. 2016 08:00
Chovancová, Michaela. 2016. Barvitý, personalizovaný až poetický rap z LA zazní na 1. 5. v UHELNĚ. Vychytané.cz. [Online] 28. 4. 2016. [Citace: 3. 12. 2022.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=10220. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Barvity,-personalizovany-az-poeticky-rap-z-LA-zazni-na-1.-5.-v-UHELNĚ
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.087s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2022
Vaše IP: 44.197.198.214
Serverový čas: sobota 3. prosince 2022 06:21