Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Planet Connection zavítá s písničkářkou Gaby Moreno do Guatemaly

Hudebně - cestovatelský večírek Planet Connection se 24. května vydá do latinskoamerické Guatemaly.
Přidat na Facebook
Článek se týká akce
Planet Connection: GABY MORENO (GU)
úterý 24. května 2016 19:00
(konec +- středa 25. května 2016 02:00)
Palác Akropolis
Praha (CZ)
Jeho hlavní hvězdou bude písničkářka Gaby Moreno. Držitelka Latin Grammy za objev roku 2013 míchá blues, jazz a soul s tradiční latinskoamerickou hudbou a její písně srší spontaneitou a láskou k životu. V roli předkapely se v Paláci Akropolis představí guatemalská dvojice The Hand of Midas, o zemi mezi dvěma oceány i kontinenty promluví na úvod cestovatelka Jana Troupová.

Guatemala je země lesů a mayských památek, jedním z místních pokladů je ale i písničkářka Gaby Moreno, která svojí živelnou hudbou na pomezí soulu, blues, popu a latinskoamerické hudby okouzluje fanoušky po celém světě. 24. května dorazí do Paláce Akropolis na latinskoamerický večírek série Planet Connection. Těžko bychom hledali lepšího průvodce po hudebním světě, v němž vládne spontaneita a láska k životu.

Jako velký talent podepsala Gaby Moreno první nahrávací smlouvu už v sedmnácti letech a po přestěhování do Los Angeles několik roků účinkovala na muzikálové scéně. Debutové album Still The Unknown z roku 2008 jí pomohlo k roli koncertní partnerky Tracy Chapman či Ani Difranco, mezinárodní věhlas přišel o dva roky později s titulní písní k oscarovému dokumentu The Cove, kde její hlas oživil Chaplinovu slavnou skladbu Smile. Ve stejném roce byla nominována i na Emmy za skladbu k seriálu Parks and Recreation.

V Latinské Americe proslavil Gaby Moreno v roce 2012 duet s hvězdným Ricardem Arjonou nazvaný Fuiste tu. Španělsky nazpívané album Postales jí v roce 2013 vyneslo Latin Grammy pro objev roku a ve stejném roce začala spolupracovat s hercem a zpěvákem Hughem Lauriem známým ze seriálu Dr. House. Hostovala na jeho desce a odjela s ním celosvětové turné, které zavítalo i do Prahy. Do České republiky se vrací po třech letech, tentokrát ale už sama za sebe a v roli jedné z nejpozoruhodnějších zpěvaček současné latinskoamerické hudby. „V jejím hlase ožívá oheň největších ženských zpěvaček,“ napsal o Gaby Moreno magazín Orlando Weekly.

Guatemalský večer v Paláci Akropolis zahájí geografka a cestovatelka Jana Troupová. V besedě představí zemi voňavé kávy, všudypřítomných fazolí, aktivních sopek a svérázných indiánů. Dá se vylézt na jednu z nejvyšších guatemalských sopek s kojotem? Proč guatemalský bůh kouří a nesmí do kostela? Jaké to je vidět belizské kopulační tance v deset dopoledne? Jak se myjí indiáni v horách? Tyto a další otázky zodpoví autorka knihy Mezi dvěma kontinenty.

Hudební část večera zahájí folk-rockové duo The Hand of Midas, které tvoří Andrés a Diego Sanjoseovi. Existují od roku 2012 a ve svém aktuálním domově v Berlíně letos natočili eponymní album plné emotivních skladeb, které čerpají z alternativního rocku, folku a samozřejmě latinskoamerické tradice. Gaby Moreno doprovází celé její turné a 24. května s ní dorazí i do Paláce Akropolis na večírek Planet Connection.

Napsali o Gaby Moreno:
„Dechberoucí hlas Gaby Moreno je plný vášně a života a bez problémů proplouvá žánrovými vodami mezi bossa novou a bluesem nasáklým rockem.“ NPR Tiny Desk

„V jejím hlase ožívá oheň největších ženských zpěvaček,“ Orlando Weekly

„Guatemalská písničkářka Gaby Moreno kouzlí ze své otřískané kytary ragtimeové synkopace a doplňuje je řízným bluesovým vokálem s živelností Edith Piaf.“ NY Times

Více informací a audio ukázky:
www.gaby-moreno.com
www.thehandofmidasmusic.com
www.palacakropolis.cz

Předprodej lístků www.palacakropolis, v kavárně Paláce Akropolis, GoOut
300,- Kč v předprodejích
380,- Kč na místě

Dodala: Eva Kociánová
Missquire
(Michaela Chovancová)
středa 27. 4. 2016 07:00
Chovancová, Michaela. 2016. Planet Connection zavítá s písničkářkou Gaby Moreno do Guatemaly. Vychytané.cz. [Online] 27. 4. 2016. [Citace: 3. 12. 2022.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=10211. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Planet-Connection-zavita-s-pisnickarkou-Gaby-Moreno-do-Guatemaly
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.105s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2022
Vaše IP: 44.197.198.214
Serverový čas: sobota 3. prosince 2022 07:38