Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Jeff Angell přestaví v Praze nový projekt

Jeff Angell z The Missionary Position a Walking Papers v Praze představí svůj nový projekt Jeff Angell’s Staticland
Přidat na Facebook
Článek se týká akce
Jeff Angells’s Staticland
neděle 12. června 2016 19:00
(konec +- pondělí 13. června 2016 02:00)
Klub 007 Strahov
Praha 6 (CZ)
Jeff Angell’s Staticland je nový projekt amerického písničkáře Jeffa Angellse, jehož jméno si hudební svět spojuje především s kapelami The Missionary Position a Walking Papers. Právě dokončili nahrávání svého debutového alba, poutavé kolekce písniček načichlé stoneovským soundem, které budete chtít poslouchat donekonečna. Album produkoval držitel ocenění Grammy Vance Powell (Jack White, The Dead Weather, The Raconteurs, Seasick Steve), který pomohl vytvořit provokativní a imaginativní blues rock, který oživuje tento žánr jak zvukově, tak stylisticky.

Poprvé se Angell setkal s hudbou jako malý kluk, když mu matka pouštěla v autě bluesové a rockandrollové nahrávky. Mnohem později ho upoutalo hudební dění v městě Seattle, kdy se stává zpěvákem a hlavním autorem skladeb kapely Post Stardom Depression. Vydali jedno E.P. na Will Records (Sexual Uno 2000) a později dvě alba na labelu The Control Group. (Ordinary Miracles 2003, Prime Time Looks A Lot Like Amateur Night, 2005) Kapelu si oblíbili všichni, kterým se zamlouval jejich výbušný, sexuálně laděný Rock and Roll. Post Stardom Depression hráli na turné s Dee Dee Ramonem, Queens Of the Stone Age, Nebulou a Bell Rays, mimo jiné. Po rozpadu kapely Angell začal hrát s kapelou ve složení Benjamin Anderson - klávesy, Michael Alex – bicí a Gregor Lothian – saxofon. Dali si jméno The Missionary Position a vydali spolu dvě alba (Diamonds In A Dead Sky 2009, Consequences 2012) s jedinečným osobitým materiálem.

The Missionary Position hráli post punkový blues-rock s ambientními podtóny a osobními texty, díky kterým je posluchači přirovnávali ke kapelám jako Doors, Townes Van Zandt, Morphine a Gun Club. V té době už byl Angell v Seattlu znám jako jedinečný a originální hudebník, který si získal mnoho příznivců. Tehdy zformoval skupinu Walking Papers.

Kapela Walking Papers hrála ve složení Barrett Martin (Screaming Trees, Mad Season) a Duff McKagan (Guns N Roses) s klávesistou Benjaminem Andersonem a členem Pearl Jam Mikem McCreadym. Jejich debutové album z roku 2012 bylo nazváno “mistrovským dílem nálad a napětí” časopisem Classic Rock Magazine a “klasickým koktejlem temného zlověstného blues ” časopisem Rolling Stone. Walking Papers vystupovali po boku Alice in Chains, Jane’s Addiction, Biffy Clyro a Aerosmith. Walking Papers nahráli v období 2014-2015, své druhé album, ale díky odchodu McKagana ke Guns n Roses bylo jeho vydání odloženo.

Angell s hlavním spolupracovníkem Benjaminem Andersonem dostali od labelu UDR nabídku zaplnit náhlé volno nahráváním nového materiálu. Přibrali bubeníka z Post Stardom Depression Joshuu Fanta a ve studiu v Seattlu začali zkoušet. Výsledkem byly spontánní a dynamické písničky, které se objeví na nové desce.

Angellův chraptivý a osobitý hlas je maximálně autentický. Když zpívá o svých snech nebo vypráví příběhy barvitých postav, věříte mu každé slovo.

"Pokud bych měl určit jedno téma, které se v mých písničkách objevuje, tak je to tohle – nechte být minulost tam, kam patří,” říká Angell.

Debutové album Jeff Angell’s Staticland vyjde 20.května. V ten samý den současně zahájí i své první evropské turné, při kterém zavítají také do Prahy, aby se 12.6. se představili na strahovské Sedmičce.

Vstupenky za 200,- Kč + poplatky jsou k zakoupení na www.goout.cz, na místě v den koncertu pak za 250,- Kč.

Více info:
work.jeff-angells-staticland.com
www.facebook.com/staticland
www.klub007strahov.cz
www.facebook.com/klub007strahov
www.dsmacku.com
www.facebook.com/dsmackupromotion

Dodal: Michal Rejzek
Missquire
(Michaela Chovancová)
úterý 19. 4. 2016 17:00
Chovancová, Michaela. 2016. Jeff Angell přestaví v Praze nový projekt. Vychytané.cz. [Online] 19. 4. 2016. [Citace: 3. 12. 2022.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=10182. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Jeff-Angell-prestavi-v-Praze-novy-projekt
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.096s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2022
Vaše IP: 34.239.154.240
Serverový čas: sobota 3. prosince 2022 23:10