Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Kniha: Bude to dobrý rok, říká britská spisovatelka Lucy Diamond

LUCY DIAMOND v češtině vychází již třetí kniha. Jesse Kornbluth, špičkový hollywoodský scénárista, v románu MANŽELSKÝ SEX zase nabízí vskutku brilantní nahlédnutí do mužské psychiky!
Přidat na Facebook
Svěží a chytrý humor v knihách Britky Lucy Diamond oslovil i české čtenářky, a tak po románech KAVÁRNA NA PLÁŽI a JÁ A PAN JONES vychází její třetí kniha v pořadí, i tentokrát v edici Romantika nakladatelství DOMINO.

BUDE TO DOBRÝ ROK z originálu The Year of Taking Chances přeložila Jana Vlčková.

Autorka píše pod vlastním jménem Sue Mongredien ještě dětské knihy. Jako Lucy Diamond vydala desítku románů. Vystudovala angličtinu na Leedské univerzitě, pracovala v Londýně pro několik mediálních domů včetně BBC. Aktuálně žije v Bath se svojí rodinou.

BUDE TO DOBRÝ ROK, Lucy Diamond
Do nového roku vstupujeme vždy s nadějí, že se něco změní. Jako bychom opakovaně zapomínali, že něco změnit můžeme pouze my.

Děláme to všichni: na konci roku sestavujeme seznamy předsevzetí a věříme, že během nadcházejících dvanácti měsíců si užijeme mnohem více radosti než tomu bylo letos, loni a předloni. Stejně si počínají i tři ženy, které se sešly na společném silvestrovském večírku.

Hostitelka Gemma byla až donedávna spokojenou ženou v domácnosti. Poslední dobou však cítí, že potřebuje něco víc, a je odhodlána vrátit se ke své někdejší profesi.

Saffron se nachází ve zcela opačné situaci: až doposud se věnovala úspěšné kariéře, ale teď má tajemství, které jí v blízké budoucnosti převrátí celý život naruby.

A Caitlin? Ta je momentálně úplně na dně – zemřela jí matka, přišla o práci a rozpadl se jí vztah. Jako jediná vlastně vůbec netuší, kam se pohnout dál. Jediný důvod k optimismu spatřuje v jistotě, že hůř už být nemůže.

A tak s nadějí hledí do nového roku všechny tři hrdinky. Bude to dobrý rok, ujišťují se navzájem. Ano, čeká je spousta změn. A některé naprosto nečekané…MANŽELSKÝ SEX, Jesse Kornbluth
Román MANŽELSKÝ SEX z originálu Married Sex přeložila Hana Čapková. Autor, Jesse Kornbluth, napsal řadu scénářů pro taková esa, jako je například Paul Newman nebo Robert De Niro – a na jeho literární tvorbě je to znát (ostatně právě píše scénář Manželského sexu). A nedejte se mýlit, román Manželský sex není v žádném případě laciným přídavkem do nadprodukce erotických románů! Liší se od nich už jen tím, že nepředstírá, že sex po padesátce neexistuje. A také jej můžeme považovat za brilantní sondu do mužského myšlení...

Únik z nudy manželského sexu může nabýt rozličných podob. Málokterá z nich se ale obejde bez následků...

David Greenfield je rozvodový právník z Manhattanu, takže velmi dobře ví, kam až může člověk klesnout. Za léta praxe už vyslechl bezpočet nechutných a intimních příběhů, které provázejí rozpadlá manželství. On sám je v tomto ohledu naprosto spokojený: svou ženu Blair si vzal před dvaceti lety a nikdy toho rozhodnutí nemusel litovat. I ti nejvyrovnanější z nás jsou ale občas vystaveni pokušení, kterému je téměř nemožné odolat. V Davidově případě má podobu atraktivní fotografky Jean, která ho požádá, aby se stal jejím milencem. Jen na šest týdnů, pak ji zase pracovní povinnosti odvedou do světa. David váhá. Nechce se dopustit nevěry, vždyť přece až moc dobře ví, kam až to může vést. Ovšem na druhou stranu... kdyby se přidala i Blair, už by to přece nebyla nevěra. Chvíle strávené ve třech by naopak mohly být vítaným oživením rutiny, do které manželský sex po mnohaletém soužití neodvratně upadne. Nikomu přece neublíží, když si splní svou celoživotní sexuální fantazii. Anebo se v tomto úsudku David trestuhodně mýlí?V dubnu v nakladatelství DOMINO vyšel vysoce oceňovaný krimiromán z Londýna:
DÍVKA, KTERÁ SI ŘÍKALA TUESDAY, Stephen Williams
Hluboko pod ulicemi Londýna žije Tuesday. Labyrint opuštěných tunelů se stal jejím domovem i útočištěm. Sem se uchýlila, aby se schovala před lidmi, kteří jí krutě ublížili. Odtud se jim mstí. Ukradli jí celý život. A ona jim teď vezme ten jejich. Nemá už totiž co ztratit. Když se objeví spojení mezi Tuesday a brutálními útoky na členy londýnského gangu, přistane případ na stole detektiva Losse: vyhořelého policajta, kterého pronásleduje stín nikdy nevyřešené vraždy jeho dcery.

Dodala: Johana Turner
Missquire
(Michaela Chovancová)
úterý 19. 4. 2016 15:00
Chovancová, Michaela. 2016. Kniha: Bude to dobrý rok, říká britská spisovatelka Lucy Diamond. Vychytané.cz. [Online] 19. 4. 2016. [Citace: 28. 11. 2022.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=10179. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Kniha:-Bude-to-dobry-rok,-rika-britska-spisovatelka-Lucy-Diamond
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.137s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2022
Vaše IP: 34.239.154.240
Serverový čas: pondělí 28. listopadu 2022 16:59