Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Kniha: přinášíme dubnové novinky!

Je libo nový historický román Františka Niedla RYTÍŘI Z VŘESOVA, norskou krimi ČERNÝ ANDĚL nebo australskou detektivku AMNÉZIE? Stačí si vybrat z dubnových knižních novinek.
Přidat na Facebook
Oblíbenému českobudějovickému spisovateli Františku Niedlovi vychází nový román. Tentokrát jde o historický příběh ze 14. století s názvem RYTÍŘI Z VŘESOVA.

Píše se rok 1310 a do Čech přijíždí mladičký Jan Lucemburský, aby se zde ujal vlády. Země je rozpolcená. Na jedné straně přívrženci slabého Jindřicha Korutanského, na druhé straně přívrženci Jana Lucemburského, manžela Elišky Přemyslovny. Vysoko na šachovnici stojí i Jindřich z Lipé a Eliška Rejčka, královská vdova a jeho milenka. Je tu i Petr I. z Rožmberka, nejmocnější jihočeský velmož. Skutečnými hrdiny tohoto příběhu jsou však spíše ti, o nichž kroniky většinou mlčí. Ti, jejichž životy upadly v zapomnění, jejichž příbytky a tvrze se rozpadly v prach, a dnes si již nikdo nevzpomene na to, kde se nacházely...ČERNÝ ANDĚL norského spisovatele Kjella Ola Dahla přinese již druhou detektivní zápletku, kterou musí ostřílený policejní vyšetřovatel Frank Frølich vyšetřit. Z originálu Svart Engel přeložila do češtiny Alice Týnská, vyjde 26. dubna.

Detektiv šéfinspektor Gunnarstranda vede vyšetřování případu policisty Ivara Killiho, který byl v civilu zastřelen. Při zběžné obhlídce jeho bytu najde fotoaparát a v něm kontroverzní snímky velmi mladé dívky. Odnese ho na policejní ředitelství a uloží do zásuvky, ze které ale zakrátko materiál zmizí, stejně jako počítač z Killiho bytu... Policejní vyšetřovatel Frølich zatím pracuje na oddělení, které se zabývá pohřešovanými osobami, a aktuálně vyšetřuje případ zmizelého advokáta s pohnutým rodinným osudem. Gunnarstranda postupně nachází souvislosti mezi oběma zdánlivě nesouvisejícími případy.AMNÉZIE světově známého australského spisovatele Michaela Robothama vychází v nakladatelství MOBA v edici Světový bestseller.

Jedné studené londýnské noci je z Temže vytažen detektiv oddělení vražd Vincent Ruiz. V noze má kulku a v paměti mu zeje obří propast. Nevzpomíná si ani na střelbu, ani na to, jak se ocitl v řece. Jediným vodítkem je fotografie nalezená v jeho kapse. Je na ní Mickey Carlyleová, sedmiletá dívka, pohřešovaná už celé tři roky… Co když to ale policie celé špatně pochopila? Ruizovou jedinou nadějí, jak celou záhadu vyřešit, je vydat se po svých vlastních stopách a rozpomenout se, co se tu noc vlastně stalo. Čím víc střípků vzpomínek nachází, tím víc si uvědomuje nutnost získat svou pamět zpět. Obraz události se však zdá stále zmatenější. Pomoci mu může jediný muž – psycholog Joe O’Loughlin.Dále v dubnu v nakladatelství MOBA vychází:
Panství Daringham Hall – Rozhodnutí, Kathryn Taylor, světový bestseller, společenský román
Utajený drahokam, Virginia C. Andrewsová – román pro ženy
Miluji tě… i s natáčkama, Alena Jakoubková – román pro ženy
Dravec, František Uher – edice Původní česká detektivka
Smrtící okamžik pravdy, Roman Cílek - edice Původní česká detektivka

Dodala: Johana Turner
Missquire
(Michaela Chovancová)
neděle 17. 4. 2016 08:00
Chovancová, Michaela. 2016. Kniha: přinášíme dubnové novinky!. Vychytané.cz. [Online] 17. 4. 2016. [Citace: 5. 12. 2022.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=10166. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Kniha:-prinasime-dubnove-novinky!
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Všechno nejlepší!!
Dnes slaví narozeniny člen redakce! Redakce Blahopřeje! ;) 
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.066s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2022
Vaše IP: 44.197.198.214
Serverový čas: pondělí 5. prosince 2022 18:08