Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Kniha ti sluší - už od pondělí

Týdenní oslavy Světového dne knihy a autorských práv pod názvem KNIHA TI SLUŠÍ odstartují 18. dubna křtem CD autorského čtení, na němž zazní hlasy předních českých spisovatelů
Přidat na Facebook
Oslavy Světového dne knihy a autorských práv letos odstartují oficiálním představením unikátního CD autorského čtení KNIHA TI SLUŠÍ, pro něž načetli ukázky ze své tvorby přední čeští spisovatelé.

Křest za účasti spisovatelů Michala Viewegha, Petra Stančíka, Bogdana Trojaka, Michala Šandy a Václava Větvičky proběhne v pondělí 18. dubna od 14 hodin v knihkupectví Knihy Dobrovský (Václavské náměstí 22, Praha 1).

Součástí křtu bude podrobné představení kampaně, pro kterou Svaz českých knihkupců a nakladatelů (SČKN) vybral motto KNIHA TI SLUŠÍ. Předseda SČKN Martin Vopěnka vysvětlí poslání celého projektu, ředitel Nadačního fondu Českého rozhlasu Světluška Přemysl Filip a výkonná ředitelka Nadace Leontinka Barbara Hucková následně přiblíží jeho charitativní rozměr. Moderátorem křtu bude Petr Vizina.CD autorského čtení KNIHA TI SLUŠÍ, na jehož vzniku se vedle výše zmíněných spisovatelů podíleli také Radka Denemarková, Petra Soukupová, Václav Kahuda, Josef Formánek a Halina Pawlowská, dostane jako dárek každý, kdo si mezi 18. a 23. dubnem koupí knihu v některém z knihkupectví zapojených do projektu, případně navštíví některou z akcí pořádaných knihovnami.

Oslavy Světového dne knihy pojal SČKN letos poprvé i jako benefiční akci. Knihkupci a knihovníci dárkové CD pro své čtenáře nakupují. Takto získané finance pak poputují do organizací Světluška Nadačního fondu Českého rozhlasu a Nadace Leontinka, které je využijí na zpřístupňování knih lidem se zrakovým postižením.

Ke kampani nově vzniklo video Terezy Reichové. Co vše se může skrývat pod sloganem Kniha ti sluší se můžete podívat na FB či webu akce KNIHA TI SLUŠÍ nebo zde:Na facebookových stránkách KNIHA TI SLUŠÍ také až do 22. dubna probíhá fotosoutěž snímků na téma „jak ti sluší kniha“ o knížky dle vlastního výběru v hodnotě až 3 000 Kč. Výsledky budou vyhlášeny tamtéž na Světový den knihy a autorských práv – tj. 23. dubna 2016.

Na webu www.knihatislusi.cz jsou postupně doplňovány doprovodné akce k projektu (autogramiády, autorská čtení atd.).

Dodala: Johana Turner
Missquire
(Michaela Chovancová)
neděle 17. 4. 2016 08:00
Chovancová, Michaela. 2016. Kniha ti sluší - už od pondělí. Vychytané.cz. [Online] 17. 4. 2016. [Citace: 29. 11. 2022.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=10160. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Kniha-ti-slusi---uz-od-pondeli
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.072s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2022
Vaše IP: 44.192.38.248
Serverový čas: úterý 29. listopadu 2022 07:57