Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

ADI přijíždí do České republiky

Hvězda taneční a elektronické scény ADI vystoupí v květnu v Praze a Českých Budějovicích
Přidat na Facebook
Článek se týká akce
ADI
pátek 27. května 2016 21:00
(konec +- sobota 28. května 2016 04:00)
České Budějovice
České Budějovice (CZ)
ADI: To je jméno, které v současnosti skloňují fanoušci elektronické muziky po celém světě. Patří jeruzalémské zpěvačce, rapperce a producentce, dříve známé pod občanským jménem Adi Ulmansky, která vystoupí v pražských prostorách Tiskárna na Vzduchu ve Stromovce v sobotu 28. května v rámci Dnů Jeruzaléma a na Budějovickém majálesu v Českých Budějovicích o den dříve, v pátek 27. května.

Během tří let se ADI díky unikátní směsici elektronických hiphopových beatů, zpěvu ve stylu r'n'b s vlivy trapu vyšvihla mezi nejzajímavější interprety taneční a elektronické scény. Stačila si již podmanit publikum na slavném Glastonbury, německém Meltu či DMJ Music Marathonu v New Yorku. Drobná žena si z pódia umí nekompromisně poradit s davy fanoušků, a stejně zdatně si vede i při studiové práci, sluší se zmínit zejména její spolupráci s hvězdným krajanem, producentem Borgorem, jejichž společné singly načetly na YouTube milióny kliků. V Česku má silnou komunitu příznivců, kterou si získala nejen předchozími koncerty v Praze, na Dnech Jeruzaléma v roce 2013 a na loňském Electronic Beats Festivalu v Arše. Britský Guardian výstižně glosuje tuto vycházející hvězdu: „ADI přetavila svoji lásku k Radiohead do rachotivě šlapajícího, MIAózního popu...“. Více na www.daysofjerusalem.com.

Dramaturgie letošního ročníku festivalu DNY JERUZALÉMA / DAYS OF JERUSALEM se zaměřuje hlavně na mladé jeruzalémské hudebníky. Od 25. do 29. května se v Praze v prostorách Tiskárna na Vzduchu ve Stromovce vystřídají prvotřídní jeruzalémští muzikanti mnoha vyznání, nejen stylových. Kromě ADI budou jistě výrazným lákadlem uskupení Echo&Tito, které podpoří energické duo Malox. Zaujme i mladá kapela Beta Zinq, rapper Muhammad Mughrabi, nebo energické seskupení OSOG.

Dojde i na kulinární umění jeruzalémských kuchařů, poprvé se objeví stánky s lokálními produkty, mladí designéři a pozornost jistě přitáhnou i zástupci jeruzalémské skateové komunity. Součástí Dnů Jeruzaléma budou i filmové projekce, besedy a přednášky a premiéru bude mít také dětský program.

Program festivalu prokáže, že tři tisíce let historie města potvrzuje Jeruzalém jako místo, kde je nezpochybnitelný prostor pro vzájemné poznávání a obohacování judaistické, křesťanské i islámské kultury. Vstup na celý festivalový program je zdarma. Více na www.daysofjerusalem.com.

ADI odstartovala svoji sólovou kariéru v lednu roku 2013 s mixtapem Shit Just Got Real a úspěšnými videi A.D.I. a I Always Liked Men With Good Hands, které ještě téhož roku následovalu EP Hurricane Girl. Singl Was It You? definitivně odstartoval zájem odborné veřejnosti a médií, magazíny The Fader či Hypetrak či výběr do Vimeo’s “staff picks” následovali brzy The Guardian, Independent, Noisey, Mixmag, Clash, The 405, Jay-Z Life & Times, Notion či Balcony TV. ADI pravidelně křižuje světovou klubovou scénou a vystupovala kromě již zmíněného Glastonbury, Melt Festivalu či CMJ Music Marathonu také na Canadian Music Week a čerstvě také na sérii čtyř Electronic Beats Festivalů, kde sdílela pódium s renomovanými Metronomy, Gillesem Petersonem či Róisín Murphy. V Izraeli ADI vystupovala společně s Kelis či francouzsko-kubánskými dvojčaty Ibeyi, v Berlíně pak s hvězdou britské slam poetry Kate Tempest.

Klíčovým kreativním parťákem zůstává pro ADI samozřejmě Borgore, ale spolupracovala také na debutu srílansko-britského muzikanta vystupujícího pod (pro nás v současnosti trochu kontroverzním) jménem My Panda Shall Fly a natočila také track pro reunion album německého IDM tandemu Funkstörung.

http://soundcloud.com/adiulmansky
http://www.facebook.com/AdiUlmanskyOfficial

http://www.youtube.com/user/adiulmansky


DNY JERUZALÉMA / DAYS OF JERUSALEM
Název festivalu vychází z historického názvu města, které je považováno za jedno z nejdůležitějších míst v dějinách lidstva. Jeruzalém byl v průběhu tří tisíciletí nejednou zničen a znovu vybudován. Stále ale zůstával duchovním a kulturním průsečíkem - centrem, které vedlo vývoj společnosti dál.  Days of Jerusalem představují Jeruzalém jako otevřený prostor pro mírovou koexistenci různých náboženství, jejich vzájemné poznávání a tolerantní soužití, v němž je místo pro spolupráci Židů i Arabů, stoupence judaismu, křesťanství i islámu. Festival Dny Jeruzaléma se pyšní nálepkou Hate Free Fest, kterou uděluje iniciativa HateFree Culture, jejíž postoje a hodnoty festival svým charakterem sdílí.

Cílem festivalu je přiblížit realitu města, které je přes propast vzdálenosti i věků intimně provázáno s evropskou kulturou. Pouto, které nejspíš nejlépe dokáží vyjádřit tamní umělci. Dny Jeruzaléma jsou apolitickou multikulturní akcí a dávají prostor jeruzalémským tvůrcům rozličných vyznání i národností. Festival si tedy klade za cíl posloužit jako platforma pro setkání, diskusi a konfrontaci pestrého spektra uměleckých pohledů a směrů, které se v srdci starobylého kulturního, duchovního a civilizačního centra už po staletí dynamicky rodí.

Dodala: Silvie Marková
Missquire
(Michaela Chovancová)
neděle 17. 4. 2016 08:00
Chovancová, Michaela. 2016. ADI přijíždí do České republiky. Vychytané.cz. [Online] 17. 4. 2016. [Citace: 1. 12. 2022.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=10159. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/ADI-prijizdi-do-Ceske-republiky
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.067s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2022
Vaše IP: 35.172.224.102
Serverový čas: čtvrtek 1. prosince 2022 10:48