Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Dreampop v podání Me and My Drummer v Lucerně!

Me And My Drummer už konečně připravili nástupce tři roky starého veleúspěšného debutu. Nové album se jmenuje Love Is a Fridge a dvojice ho představí už tuto neděli 17. dubna v pražském Lucerna Music Baru.
Přidat na Facebook
Článek se týká akce
Me And My Drummer (DE)
neděle 17. dubna 2016 21:00
(konec +- pondělí 18. dubna 2016 04:00)
Lucerna - Music Bar
Praha (CZ)
Jako speciální hosté vystoupí domácí Sundays on Clarendon Road a německý umělec Tristan Brusch.

Když se Me And My Drummer objevili v roce 2012 na scéně, stali se jednou z nejdiskutovanějších kapel v Evropě. Jejich singly You’re a Runner a Don’t Be So Hot se virálně šířily online a dočkaly se hned několika remixů. Debut The Hawk, The Beak, The Prey (2012) byl skvěle přijatý jak v Německu, tak i v ostatních zemích starého kontinentu. Nedlouho po vydání prvního alba se začaly šířit zvěsti, že právě oni mohou být dalším velkým evropským „power-pop duem“. Více jak tři roky se čekalo na následovníka, ale čekání se vyplatilo. Podle prvních ohlasů se novinka Love Is a Fridge, jež vyšla letos v únoru, může stát právě tím albem, které udělá z Me And My Drummer skutečné electropopové hvězdy.

Love Is a Fridge je nostalgické a zároveň současné album. Někteří z vás při poslechu uslyší Abbu anebo Ace of Base, jiní zas Phantogram nebo CHVRCHES. Ve srovnáním s debutem je na novince barevnější a možná i experimentálnější tvorba. Dvojici už dnes nestačí pouhé rozvíjení jednoduché přímočaré melodie, ale soustředí se na dramatické změny v rytmu skladby, důmyslně vypointovanou instrumentaci a nečekané inspirace ve starosvětském rhythm’n’blues nebo indických gamelanech. Pilotní singl Blue Splinter View svádí hutným, téměř až rockovým zvukem, ale to je jen jedna barva z pestré palety, kterou pro své posluchače Me And My Drummer připravili. Love Is a Fridge je nadčasová nahrávka, kterou ocení a užijí si hudební fanoušci hned několika generací.Spolu s Me And My Drummer v neděli vystoupí jako host také jiná dvojice, domácí naděje Sundays on Clarendon Road. Jonáš Zbořil a Jan Tůma uspěli s albem Unward, jež představili například na festivalech Colours of Ostrava či Beseda u bigbítu, ale již nyní pracují na jeho nástupci. I proto budou v první polovině roku 2016 koncertovat velice zřídka a i proto by si jejich set v rámci tohoto večera neměl nikdo nechat ujít. Večer otevře Tristan Brusch, berlínský kamarád hlavních hvězd, tedy Matzeho a Charlotte, kteří mu s jeho výstupem pohostinsky také vypomůžou.

Vstupenky v předprodeji jsou za přátelskou cenu 190 Kč + poplatky. Předprodej běží na pokladně Lucerna Music Baru (bez poplatku), na webu Lucerna Music Baru a v předprodejních sítích GoOut.cz, Ticketpro, Ticketportal a Eventim. Na místě 290 Kč.

Vstupenky online: http://www.musicbar.cz/program/me-and-my-drummer-de-2/
Facebook událost: http://www.facebook.com/events/634891089987089/

Dodal: Jaromír Telenský
Missquire
(Michaela Chovancová)
sobota 16. 4. 2016 08:00
Chovancová, Michaela. 2016. Dreampop v podání Me and My Drummer v Lucerně!. Vychytané.cz. [Online] 16. 4. 2016. [Citace: 26. 11. 2022.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=10157. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Dreampop-v-podani-Me-and-My-Drummer-v-Lucerne!
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

Reklama. Chcete ji také?
o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.118s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2022
Vaše IP: 3.229.117.149
Serverový čas: sobota 26. listopadu 2022 20:42