Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Michael Clayton - drsný chlap?

Bojíte se v poslední době jít do kina, protože máte strach, že usnete nudou? Tak zajděte na filmík Michael Clayton. Nebudete litovat.
Přidat na Facebook

Film byl náležitě oceněn na půdě Oscarové, teď jen záleží na zlínských divácích, jestli ho ocení i oni. George Clooney hraje právníka „uklizeče“, který zametá špinavou práci pod koberec pro jednu z největších pro jednu z největších právnických firem v New Yorku. Nevystupuje samozřejmě na veřejnosti, ale všechno pěkně potajmu a v klidu. Náš hlavní hrdina není se svou prací spokojen, jenomže když něco děláte už tak dlouho, nechce se vám jen tak odejít. Zvyk je zvyk. Prachy roztáčí kde se dá a manželka mu vzala do zaječích. Co má teda dělat?

Všechno se ještě víc pokalí, když jeho dlouholetému kamarádovi Arthurovi rupne v bedně. Dlouhých šest let pracoval na důležitém případu, případu pro známou agrochemickou společnost. Tahle firma však prezentuje svinstvo, které způsobuje rakovinu. Arthur měl za úkol téhle společnosti chránit zadek před farmáři, který tento problém postihl. Doposud bylo vše v naprostém pořádku, jenomže černé svědomí se začalo ozývat, člověk není kamenný stroj bez citů. Při jednom přelíčení prostě sebou švihl na zem, kvílel, hekal, ječel. Přišla na něj slabá chvilka.

A tak společnost najala milého Michaela, aby se postaral o blázínka Arthura, který by mohl nadělat víc škody než užitku. To víte, když se jedná o multimiliónovou žalobu, sranda jde stranou. Prachy vládnou světem, stejně dobře jako nevděk. Bohužel se Clayton nechá trochu od svého přítele nahlodat a dá se do zjišťování větších podrobností o nekalém případu. Začínají se roztáčet kola výhružek, nadávek a zlosti. Kdo s koho..

Film vás donutí přemýšlet. Nečekejte potoky krve, utržené ruce a podobné serepetičky. Mráz po zádech vám bude přebíhat už jen díky komplikovaným dialogům mezi postavami. Dokonalé drama..

Režie: Tony Gilroy
Scénář: Tony Gilroy
Kamera: Robert Elswit
Hudba: James Newton Howard
Hrají: George Clooney, Sean Cullen, Tom Wilkinson, Tilda Swinton, Sydney Pollack

joslin
(Petra Hrabalová)
čtvrtek 3. 4. 2008 08:00
Hrabalová, Petra. 2008. Michael Clayton - drsný chlap?. Vychytané.cz. [Online] 3. 4. 2008. [Citace: 1. 10. 2023.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=1015. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Michael-Clayton---drsny-chlap?
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.077s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2023
Vaše IP: 3.236.46.172
Serverový čas: neděle 1. října 2023 01:23