Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Âme live představí poprvé v Praze svůj osobitý deep house

Producentské a Djské duo vystupující pod aliasem Âme je dnes už synonymem pro prvotřídní berlínský deep house s minimalistickými prvky.
Přidat na Facebook
Článek se týká akce
Âme live
pátek 20. května 2016 22:00
(konec +- sobota 21. května 2016 05:00)
Roxy
Praha (CZ)
Do povědomí se dostali především díky EP Rej, které obletělo celý svět a založením labelu Innervisions společně s Dixon. Poprvé se u nás představí 20. května jedna polovina této dvojice - Frank Wiedemann, který se specializuje na live sety.

Kristian a Frank se pravidelně potkávali na parties a také v obchodě s deskami, který Kristian vlastnil. Po propařených nocích, naposlouchaných deskách a společném hraní jim v hlavě uvízlo několik nápadů na tracky. Tak začala jejich práce ve studiu a také produkování vlivných deep house LPs pro Sonar Kollektiv.

Působí jako naškrobení nerdi - košile ke krku, svetry, účes na patku, brýle a člověk by řekl, že víkendy tráví s čajem a čtením novin. Opak je ale pravdou! Německé Djské a producentské duo Âme celoročně projíždí festivaly a kluby nebo sedí ve studiu nad novými remixy a tracky. Přes více než deset let jejich kariéry si vyšlapali svou vlastní cestu na výsluní deep housu a to i díky tanečním hymnám jako “Rej” nebo “Where We At”, na které spolupracovali s Henrik Schwarz a Dixon, se kterým jejich partnerství v roce 2005 přerostlo v založení labelu Innervisions. Ten je je známý pro svou důslednou kontrolu kvality a vydáváním pouze 5-6 titulů ročně.

Každý je hudebně individuální, každý hledá trochu něco jiného, popichují se, ale nakonec se v mnohém shodnou a ve studiu bez sebe nedají ránu. “Myslím, že jsme spíš jako velmi starý manželský pár, ve kterém se protiklady přitahují, ale s respektem pro harmonií.” vysvětlil Kristian v rozhovoru pro Attack Magazine.

Kristian sám sebe považuje za vášnivého Dj, který si užívá dj sety a Frank má spíše zápal pro live sety kvůli své minulosti muzikanta. Před několika lety udělali společné rozhodnutí a rozdělili pole působnosti tam, kde je každý nejsilnější. Jedna polovina Âme, Frank Wiedemann, míří 20. května do Prahy se svým live setem. Jestli máš rád osobitý a promyšlený deep house, tohle je zážitek, který by sis neměl nechat ujít.

-EN-
Âme are deep house masters and, alongside Dixon, run one of the most prestigious labels in dance music – Innervisions. Kristian Beyer and Frank Wiedemann don’t follow the rules. Over a decade into their career, the German house duo continue to tread their own path, whether it’s with their own soulful dancefloor anthems or the output of the ever-reliable Innervisions label they co-founded with Dixon back in 2005. It’s even right there in the way they perform: turn up to an Âme DJ set and it’ll be Kristian on his own in the booth; if it’s a live set, you’ll find Frank in full control. “It was a decision we made around four years ago. I was always a DJ and I never lost the passion for that but Frank comes from a band background so he had something missing in his life for a long time.” Kristian says.

Dodal: Daniel Bacho
Missquire
(Michaela Chovancová)
neděle 10. 4. 2016 08:00
Chovancová, Michaela. 2016. Âme live představí poprvé v Praze svůj osobitý deep house. Vychytané.cz. [Online] 10. 4. 2016. [Citace: 3. 12. 2022.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=10147. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Âme-live-predstavi-poprve-v-Praze-svuj-osobity-deep-house
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.098s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2022
Vaše IP: 44.197.198.214
Serverový čas: sobota 3. prosince 2022 07:41