Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Emma Smetana pokřtí v úterý v Lucerna Music baru debutové album

Přidat na Facebook
Článek se týká akce
Emma Smetana – křest CD
úterý 12. dubna 2016 21:00
(konec +- středa 13. dubna 2016 04:00)
Lucerna - Music Bar
Praha (CZ)
První album Emmy Smetana s názvem What I’ve Done vyšlo 25. března a již za pár dnů, 12. dubna, se jej chystá zpěvačka s plnou parádou a zajímavými hosty pokřtít v pražském Lucerna Music Baru. Pokud by si Emma Smetana překlad názvu svého prvního CD What I’ve Done opatřila otazníkem a položila sama sobě jako otázku, odpověď by mohla znít: “To, co jsem chtěla!”. Udělala totiž vydařené debutové album, plné zajímavých písní, které přijala vstřícně kritika a těší se zájmu posluchačů. Dvojnásob příjemným zjištěním je, že spolupráce s renomovaným Jiřím Burianem a sestavou mladých, ale zkušených muzikantů bude pokračovat i naživo: Pomyslným startem koncertní sezóny bude právě úterní křest alba v pražském Lucerna Music Baru, který začíná od 21 hodin.

Kmotry budou otcové zakladatelé Tata Bojs - Mardoša a Milan Cajs. První ze jmenovaných také později v rámci večera vystřídá DJ Pierra Urbana za DJským pultem. V jedné písni si střihne s protagonistkou večera duet frontman Monkey Business Matěj Ruppert. Emmu Smetana, Jiřího Buriana a jejich skvěle šlapající band podpoří úvodem také tři v Česku žijící britští sourozenci a jejich kamarád, tedy nadějná mladá indie-rocková formace The Silver Spoons.

„Upřímně řečeno jsem byla dost nervózní z přijetí alba kritikou, a její vesměs příznivé reakce mi udělaly velkou radost,“ říká o svých pocitech krátce po vydání alba před dvěma týdny Emma Smetana a dodává: „Nyní nás čeká spousta práce a koncertování, hrozně moc se těším na to, že svoji hudbu teď budu předávat lidem naživo přímo z pódia...“.Na třinácti skladbách zpívaných anglicky i francouzsky zpěvačka spolupracovala s Jiřím Burianem, který je jednou z klíčových postav české alternativní scény (Republic Of Two, Southpaw, Kapitán Demo, Rádio 1), a také dlouholetým partnerem Jordanem Hajem, jinak členem skupiny Peter Pan Complex. Jiří Burian se následně postaral i o citlivou produkci alba, kterému vdechl určitou tajuplnost a navzdory stopám melancholie i optimistické vyznění. Je také kapelníkem Emmina bandu. Od podzimu loňského roku se o Emmu Smetana a její kapelu stará širší tým managera, zvukaře a producenta Petra Kužela Blažka, který stojí také za domácími i zahraničními úspěchy kapely Mydy Rabycad.

Slavnostní křest alba What I´ve Done se uskuteční 12. dubna v Lucerna Music Baru od 21.00 hod. Předprodej vstupenek v sítích GoOut.cz, Ticketpro, Ticketportal a Eventim. Více na www.emmasmetana.com/ a www.facebook.com/emma.smetana.7?fref=ts.

Album už v prosinci 2015 předznamenal singl Waiting, ke kterému vzniklo i podařené, svobodomyslné, svým způsobem libertinské video, pod výtvarnou supervizí Jordana Haje a v režii Tomáše Bláhy - https://youtu.be/Sf0Lyj8heik. Klip byl nominován na Cenu Anděl ve své kategorii. S menšími sestavami Emma Smetana poprvé své písně představila na koncertech před legendou balkánské hudby Goranem Bregovičem a v Praze i Brně pak před famózní francouzskou hvězdou Zaz.

Skladby Emmy Smetana nabízejí moderní pop a bývají přirovnávány k tvorbě Lany del Rey, Adele nebo Amy Winehouse. Jejich interpretka se hlásí i ke starému rhythm and blues a také připomíná svou lásku k nesmrtelným melodiím Beatles. Pokud si při prvních zprávách o chystaném albu někdo myslel cosi o “další zpívající moderátorce”, nahrávka ho z toho lehce vyvede. Vedle singlu či melancholické titulní písně obsahuje deska například i svižný duet s Jordanem Hajem No Fire. A nechybí na ni ani skladba Emmina otce Jiřího Smetany, známého DJe, autora textu slavného hitu Vladimíra Mišíka Slunečný hrob a strůjce francouzského úspěchu Věry Bílé. Píseň Wall of Kampa vznikla už před lety ve Francii jako pocta Johnu Lennonovi a v současné podobě dostala zcela nové aranžmá.


Kritika konstatuje na Aktuálně.cz, že „Debut Emmy Smetany není vyprázdněné album vyumělkované celebrity,” zatímco Reflex hovoří o popu bez komplexů: „Ačkoli se v žánrových vlivech album vůbec neomezuje a pod vše překrývajícím pláštěm melodického a jen občas teskně zamyšleného popu vystrkuje prvky swingu, funky nebo tepající elektroniku, přesto celá nahrávka drží pohromadě a netrpí neujasněností.” S kolegiálním vtipem zkušeného předchůdce ve spletité síti cest světem showbyznysu reaguje na Emmino album v Headlineru Kay Buriánek: „Zkuste si album pustit jen jako kulisu a běžte u toho třeba vařit nebo krémovat boty. Pokud se přistihnete, že kolem trouby samovolně tančíte a usmíváte se přiblblým úsměvem, tak je všechno v pořádku.”

Emma Smetana se narodila v roce 1988 v Praze, ale od svých dvou let žila nejprve v Paříži a později čtyři roky ve Štrasburku. Je dcerou diplomatky Moniky MacDonagh-Pajerové a hudebního manažera Jiřího Smetany. Hudba pro ni byla dlouhá léta jen koníčkem - po studiu francouzského lycea v Praze studovala na Pařížském institutu politických věd a také Politologii na Svobodné univerzitě v Berlíně. Vedle českého má i francouzské občanství a kromě češtiny mluví dalšími pěti jazyky.
Absolvovala stáž ve francouzském deníku Liberation a později se stala moderátorkou a reportérkou zpráv televize Nova. Zahrála si ve snímcích Colette, Muži v naději, Donšajni či ceněné životopisné sérii Agnieszky Holland Hořící keř. A objevila se i v několika televizních seriálech.

Zpívá od svých pěti, ve stejnou dobu začala hrát na klavír a od devíti let skládá i vlastní písničky. Jak ale sama říká, než se stala zpěvačkou, musela nejdříve přijít tři osudová setkání. Nejprve to s životním partnerem Jordanem Hajem, rovněž muzikantem, který ji povzbudil v tom, aby dělala to, co má na světě nejradši- tedy hudbu. Druhým důležitým mezníkem se stal konkurz, na kterém si ji kapela Lucie vybrala jako hlavní ženskou představitelku do muzikálu Lucie, větší než malé množství lásky, ve kterém hraje v Hudebním divadle Karlín už dva roky. Třetím momentem pak bylo setkání s Jiřím Burianem, který přišel s nápadem na její samostatné album. Většinu ze třinácti písní, které obsahuje, složila Emma a doufá, že se jí na českou hudební scénu podařilo přinést kvalitní pop západního střihu. 

The Silver Spoons je anglická kapela velmi talentovaných mladých hudebníků žijící v Čechách, která vznikla před třemi lety ze společné chuti po dobrodružství a po rozvíření stojatých českých hudebních vod. Srdcem kapely jsou tři sourozenci a kamarád John, kteří jsou zapáleni pro indie rock. Unikátní britský zvuk i texty originálních písní, které si sami píší, dávají tušit, že něco podobného se na českých pódiích jen tak nevidí. V jejich tvorbě se mísí cit pro melodii, láska k ušpiněnému zvuku zkreslené kytary a spíš introspektivní texty. Jejich skladby se zavděčí zvlášť náročnějším posluchačům, ale i mainstreamový posluchač si může přijít na své.

Dodala: Silvie Marková
Missquire
(Michaela Chovancová)
neděle 10. 4. 2016 08:00
Chovancová, Michaela. 2016. Emma Smetana pokřtí v úterý v Lucerna Music baru debutové album. Vychytané.cz. [Online] 10. 4. 2016. [Citace: 5. 12. 2022.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=10144. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Emma-Smetana-pokrti-v-utery-v-Lucerna-Music-baru-debutove-album
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Všechno nejlepší!!
Dnes slaví narozeniny člen redakce! Redakce Blahopřeje! ;) 
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.104s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2022
Vaše IP: 44.210.77.106
Serverový čas: pondělí 5. prosince 2022 03:15