Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Explosions In The Sky - Narozeninová exploze v ROXY

Americká post-rocková legenda Explosions In The Sky vystoupí jako jeden z headlinerů narozeninového týdne ROXY, který se bude konat tento rok opět na podzim a to od 17. - 23.října.
Přidat na Facebook
Článek se týká akce
BE24: Explosions in the Sky
úterý 18. října 2016 19:00
(konec +- středa 19. října 2016 02:00)
Roxy
Praha (CZ)
V úterý 18. října proběhne premiérový koncert texaské formace Explosions In The Sky v ČR. Vstupenky se začínají prodávat v pátek 8. dubna.

„Očišťující mini-symfonie“ tak svůj styl vidí sami členové texaské post-rockové legendy Explosions In The Sky, která vznikla v americkém Austinu v roce 1999 a navázala na projekt Breaker Morant. Jejich debut How Strange, Innonce v roce 2000 byl v rychlosti následován dalším přelomovým albem Those Who Tell the Truth Shall Die, Those Who Tell the Truth Shall Live Forever a soundtrackem k úspěšnému filmu z prostředí amerického fotbalu Světla Páteční Noci. Do současnosti vydali EITS sedm studiových alb, poslední The Wilderness vyšlo 1. dubna tohoto roku a již posbíralo několik nadšených recenzí v čele s Guardianem: “krásně decentní epos”.

Harmonické čistě instrumentální skladby, úžasně vrstvené až orchestrální aranže a hypnotická práce s kytarami stojí za kultem EITS, který již dávno překročil hranici žánru. I když se sami členové nepovažují za post-rockovou, ale „spíše rockovou kapelu“, jejich vliv na post-rockovou scénu je neoddiskutovatelný. Veškerá energie EITS tradičně vrcholí a exploduje až na pódiu, kde dokáží svým fanouškům nabídnout emočně vypjatý, až extatický koncertní zážitek. Historicky první takovou možnost budou mít čeští fanoušci 18. října v rámci 24. narozenin klubu ROXY.-EN-
In February 1999, three longtime friends from West Texas went to a pizza place in Austin, Texas, for a prearranged meeting with a young man from Illinois. The Illinoisan had just moved to Austin, and he had put up a flyer that caught the interest of the others. They ate pizza and discussed movies and arcana. 17 years later these guys form the legendary post-rock band Explosions In The Sky. The 7th album The Wilderness is out on 1st April and Czech fans will for the 1st time ever have the chance to see them live on stage. Stunning live performance as a part of 24th anniversary of ROXY called BE24.

Dodal: Daniel Bacho
Missquire
(Michaela Chovancová)
pátek 8. 4. 2016 08:00
Chovancová, Michaela. 2016. Explosions In The Sky - Narozeninová exploze v ROXY. Vychytané.cz. [Online] 8. 4. 2016. [Citace: 22. 9. 2023.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=10138. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Explosions-In-The-Sky---Narozeninova-exploze-v-ROXY
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.089s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2023
Vaše IP: 18.206.194.21
Serverový čas: pátek 22. září 2023 00:13