Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Ukulele se valí na Prahu!

Palác Akropolis v květnu navštíví The Ukulele Orchestra of Great Britain.
Přidat na Facebook
Článek se týká akce
The Ukulele Orchestra of Great Britain
pondělí 9. května 2016 19:30
(konec +- úterý 10. května 2016 02:30)
Palác Akropolis
Praha (CZ)
The Ukulele Orchestra of Great Britain se po dvou letech vrací do Paláce Akropolis, aby znovu předvedli Praze svoji drnkací euforii. Nejslavnější soubor hráčů na ukulele na celém světě baví fanoušky už od poloviny osmdesátých let osobitými coververzemi, které převracejí zažité představy o hudebních žánrech. Ve svém repertoáru mají skladby od Čajkovského přes Davida Bowieho až po Nirvanu. The Ukulele Orchestra of Great Britain zahrají 9. května na večírku EuroConnections.

Kdo zažil jednou, musí vidět znova. A kdo ještě neviděl, tak ať neváhá ani chvíli. O ukulele se říká, že je to „bonsaj kytary“ a je trochu směšné, když ho ale vezmou do ruky skuteční mistři, přestanete se mu posmívat. Smát se ale vlastně nepřestanete, protože když na pódium nastoupí The Ukulele Orchestra of Great Britain, tak je dobrá nálada zaručena. A můžou hrát klasiku, punk nebo melodie ze spaghetti westernů. Zapomeňte na termíny jako dobrý vkus nebo kýč, osmičlenný tým The Ukulele Orchestra of Great Britain přiváží do Paláce Akropolis unikátní koncertní zážitek.

Navštívili všechny kontinenty, vystupovali v Royal Albert Hall či v opeře v Sydney, ale zahráli si i na rockovém festivalu v Glastonbury. Jejich desky bodují v žebříčcích, skladby doprovází seriály či filmy a jsou také častými hosty britských televizních stanic. Shrnuto a podrženo: slavnější těleso hráčů na ukulele než The Ukulele Orchestra of Great Britain patrně neexistuje. Když ho v polovině osmdesátých let zakládal Uke Richie Williams, dali si za cíl „změnit náhled veřejnosti na ukulele“ a o tři dekády později se dá říct, že jeho mise byla splněna na sto procent. UOGB jsou dnes tak slavní, že jejich pověst zrodila i jejich vlastní revival (The United Kingdom Ukulele Orchestra), který se snažil na jméně kapely přiživit. Po zásahu soudu museli ale přestat koncertovat.

Ačkoliv The Ukulele Orchestra skládá i vlastní skladby, největší proslulosti soubor dosáhl díky svérázným coververzím, které mají daleko k pokusům „na první dobrou“. Mezi koncertní stálice patří Wuthering Heights od Kate Bush přepracovaná do swingové podoby, nebo punková klasika Anarchy in the UK zahraná ve stylu Simona a Garfunkela. Pro punk mají ostatně velkou slabost - letos slavili úspěch s albem Pretty Girls - 20th Century Punk Classics, kde překopali další klasiky od The Undertones až po The Clash.

Filosofie The Ukulele Orchestra of Great Britain stojí na myšlence šíření radosti z hudby. Podtrhuje ji i fakt, že virtuózové se zkušenostmi z prestižních orchestrů se na pódiu neberou smrtelně vážně a vedle výletů do světa vážné hudby tak dojde i na komediální gagy, jako když pět členů kapely hraje spolu na jediný nástroj. Britský deník Independent je nazval „nejzábavnějším hudebním projektem v celé zemi“ a sklidili uznání i od slavných kolegů Davida Bowieho či Briana Eno. Pódium sdíleli s Robbie Williamsem, Catem Stevensem či Kaiser Chiefs.

9. května zažije Palác Akropolis s The Ukulele Orchestra of Great Britain drnkací extázi.

Diskografie:
The Ukulele Variations (1988, Disque Ethnique)
Hearts of Oak (1990, CBS/Sony Records)
A Fist Full of Ukuleles (1994, Sony Records)
Pluck (1998, Tachyon Records)
The Secret of Life (2004, Longman Records)
Miss Dy-na-mi-tee (2005, Longman Records)
Precious Little (2007, UOGB)
Christmas with the Ukulele Orchestra of Great Britain (2008, UOGB)
Pretty Girls (2016, UOGB)

Napsali o Ukulele Ochestra of Great Britain:
„Nejzábavnější hudební projekt v celé zemi." Independent
„Z tak malého nástroje dostanou víc, než se vůbec zdá být v lidských silách.“ The New York Times
„Za ty roky se z nich stala všemi milované instituce.“ Observer
„Báječně chytré!“ David Bowie

Více informací a audio ukázky:
www.palacakropolis.cz
http://www.ukuleleorchestra.com/

Předprodej lístků www.palacakropolis, v kavárně Paláce Akropolis, GoOut, Ticketpro

Dodala: Eva Kociánová
Missquire
(Michaela Chovancová)
pátek 8. 4. 2016 08:00
Chovancová, Michaela. 2016. Ukulele se valí na Prahu! . Vychytané.cz. [Online] 8. 4. 2016. [Citace: 3. 12. 2022.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=10137. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Ukulele-se-vali-na-Prahu!-
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.109s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2022
Vaše IP: 34.239.154.240
Serverový čas: sobota 3. prosince 2022 22:41