Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Mikolas Josef znovu rozvířil hladinu české pop music


Teprve dvacetiletý hudební talent, který sám sebe definuje jako anti-modela i po úspěšné zkušenosti ve světě modelingu, přichází sedm měsíců od debutu „Hands Bloody“ s druhým singlem „Free“, koprodukovaným v Berlíně.
Přidat na Facebook
S ním zároveň uvádí klip, jehož premiéra na televizních obrazovkách proběhne na hudební stanici Óčko 1.4.2016. 

Mikolas je mladý, pohledný, zcela osobitý druhem hudby i projevem a perfekcionista, který na poli domácí populární hudby nastavuje zcela jiné mantinely, co se produkce a žánru týče. 
Jeho hudební vývoj je doslova raketový a sám popisuje změny, které musel udělat za účelem tohoto posunu: “Po Hands Bloody jsem si uvědomil, že nahrávání v kůlně za domem na mikrofon za pár tisíc prostě není možnost. Několikrát do měsíce chodím pomáhat do studia Soundevice Borise Carloffa a za to mám jeden den v měsíci, kdy můžu nahrávat. A tak vzniklo Free. Demo nahrávka poté putovala do Berlína, kde sklidila ohlas od místních rádiových producentů a na jejich doporučení jsem se následně dostal k německému producentovi vystupujícím pod jménem MAVIA.“ 


Přestože po prvním poslechu může být singl vnímán pouze jako příjemný „letní“ song, posluchači v anglickém textu mohou nalézt řadu citlivých sociálních témat, jichž se skladba dotýká a k nimž Mikolas dodává: „Věřím, že lze dělat taneční hudbu, která nese poselství. Free bojuje za mír a nabádá k jeho zachování. Je o svobodě, ale také o cestě k ní. Současně cítím ve společnosti obrovský strach, bojechtivost a určitou dávku zaslepenosti.“ Ve všech rolích se objevuje Mikolas, který ve skladbě vystupuje proti fanatismu a lpění na dogmatech, rasové a národnostní nesnášenlivosti, vykořisťování minorit, především posledních zástupců domorodých kmenů, a poukazuje na negativní postoj Ruska vůči gay komunitě. Pro ztvárnění této antimilitaristické myšlenky se Mikolas objevuje v roli vojáka, který zatímco umírá na bitevním poli, vypráví své dívce o světě, ve kterém by si tolik přál žít.
Stejně jako u „Hands Bloody“ i tentokrát je Mikolas autorem písně, ujal se produkce a současně režie klipu, který vznikal v rekordně krátkém čase a předcházelo mu několik hodin tréninku nejen v tělocvičně, ale také v jízdě na koni, na motorce a především v budování zákopů v úvodní scéně klipu, které jsou výsledkem manuální práce nikoho jiného než hlavního protagonisty. Solitérský přístup tvůrce se projevuje téměř v každé části skladby „Free“, avšak vysvětlení Mikolase je zcela prosté a pochopitelné: „Je pro mě těžké najít člověka, kterému bych na 100% mohl svěřit svojí vizi a vědět, že to bude posun vzhůru. A tak dokud můžu, dělám si vše sám.”MIKOLAS JOSEF / BIO


Teprve dvacetiletý (4.10.1995) umělecky nadaný skladatel, zpěvák a producent na sebe upozornil v roce 2015 prvním autorským singlem „Hands Bloody“. Rapovou skladbou, kterou kompletně produkoval a stejně tak se sebevědomě ujal scénáře a režie obrazově poutavého klipu, jenž stále rotuje v televizi Óčko a diváci jej mohli zaznamenat také v pořadu Snídaně s Novou. Muzikantské zkušenosti, vlivy a další rozhled sbíral na rušných ulicích evropských metropolí, kdy si „buskingem“ vydělával na živobytí ještě jako folkový kytarista, aby se přes Oslo, Hamburg, Curych a Vídeň vrátil do Čech a realizoval své hudební vize. Ty se však začaly rodit už v době jeho modelingové kariéry, kdy v 17 letech absolvoval řadu módních přehlídek a focení pro přední oděvní značky Diesel, Replay či Prada, a to i přímo v mecce módy v Miláně. Znechucen prostředím, v němž dle jeho slov dominují neupřímnost vztahů a materiálnost, postupně nacházel největší uspokojení a potřebu seberealizace právě při psaní textů a jejich zhudebnění.

V jeho současné tvorbě převažuje žánr deep-house s charakteristickým rapovým frázováním, ale kytara, s níž se muzikantsky zoceloval na svých cestách, stále efektně podbarvuje beaty a zůstává jedním z dominantních prvků písní. Na podzim roku 2016 plánuje vydání EP.

MÉDIA:FACEBOOK
www.facebook.com/Mikolasjosefmusic

INSTAGRAM

www.instagram.com/mikolasjosef/

WEB

www.mikolasjosef.com

Dodal: Vít Sekvard
Missquire
(Michaela Chovancová)
neděle 3. 4. 2016 16:00
Chovancová, Michaela. 2016. Mikolas Josef znovu rozvířil hladinu české pop music
. Vychytané.cz. [Online] 3. 4. 2016. [Citace: 4. 12. 2023.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=10126. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Mikolas-Josef-znovu-rozviril-hladinu-ceske-pop-music

Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Všechno nejlepší!!
Dnes slaví narozeniny člen redakce! Redakce Blahopřeje! ;) 
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.069s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2023
Vaše IP: 18.205.26.39
Serverový čas: pondělí 4. prosince 2023 21:47