Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Tonbruket nově jako předskokani Ane Brun

Hvězda severského nezávislého popu Ane Brun se 2. dubna vrací do Prahy v rámci koncertní série Femme Fatale
Přidat na Facebook
Článek se týká akce
Ane Brun
sobota 2. dubna 2016 21:00
(konec +- neděle 3. dubna 2016 04:00)
Palác Akropolis
Praha (CZ)
Hostem dalšího pokračování koncertní série Femme Fatale bude 2. dubna norská zpěvačka a skladatelka Ane Brun. Výrazná osobnost alternativní scény se už více než dekádu drží na výsluní prodejních žebříčků, sbírá skvělé kritiky a má za sebou spolupráci třeba s Peterem Gabrielem či Koop. Do Prahy přiveze v rámci svého dvouhodinového! koncertu i nové album When I’m Free. Předskakovat bude švédská skupina Tonbruket.

Severská popová scéna si rozhodně nemůže stěžovat na nedostatek výrazných interpretů. Ane Brun je ale jen jedna. Zpěvačka původem z Norska, žijící roky ve Švédsku, patří od začátku tisíciletí mezi největší hvězdy místního popu. Za výtečné desky sbírá platinová ocenění, Brun se ale nikdy nepotřebovala nikomu podbízet a úspěch jí dal možnost umělecké svobody. 2. dubna to přijede připomenout do Paláce Akropolis i českým fanouškům, kterým přiveze aktuální desku When I’m Free.

V rodině Ane Brun vždy vládl jazz, jí to ale víc táhlo k folkovému písničkářství. Debutu Spending Time with Morgan z roku 2003 tak vévodí vedle jejího hlasu i akustická kytara. S o dva roky mladší introspektivní kolekcí A Temporary Dive získala první norskou Grammy a následné album Duets ze stejného roku bylo dokonce dvakrát platinové. Další mezinárodní úspěchy Ane Brun přišly s nahrávkou Changing of the Seasons, stylově rozmáchlejší sbírkou písní o rozchodech.

O mezinárodním věhlasu Ane Brun svědčí pozvání od Petera Gabriela na desku New Blood i následné turné. Na vzniku dalšího studiového alba It All Starts With One se podíleli skladatel Nico Muhlyho či José Gonzáles. Loňský počin When I’m Free se honosí uvolněnou, bezmála jazzovou atmosférou, samozřejmě ale nechybí ani epické refrény, v nichž může Ane Brun naplno rozeznít svůj báječný nenapodobitelný hlas. Ten vládne třeba i klubové hymně Can't Stop Playing (Makes Me High), díky níž se vloni podívala do Top 5 britského žebříčku. Brun ale není jen skvělá zpěvačka, ale aktivně podporuje boj proti globálnímu oteplování a vlastní vydavatelství Balloon Ranger Recordings.

Ane Brun sebou do Prahy na večírek Femme Fatale veze šestičlennou kapelu, v níž figuruje i bubeník Andreas Werliin známý z dua Wildbirds & Peacedrums. Ten se objeví také v předkapele Tonbruket, která vystoupí v úvodu večera. Skupina, pro kterou neexistují hudební přihrádky, hraje ve složení: Andreas Werliin – bicí nástroje; Dan Berglund – kontrabas; Johan Lindström – kytary, Martin Hederos – klávesové nástroje. Jedinečný kvartet se hudebně pohybuje někde mezi jazzem, psychedelickým rockem a neo-folkem a v Praze představí své nové album.

Line up:
19:20 - 19:50 Tonbruket
20:00 - 22:00 Ane Brun

http://anebrun.com
http://tonbruket.se/

Dodala: Petra Ludvíková
Missquire
(Michaela Chovancová)
sobota 26. 3. 2016 08:00
Chovancová, Michaela. 2016. Tonbruket nově jako předskokani Ane Brun. Vychytané.cz. [Online] 26. 3. 2016. [Citace: 5. 12. 2022.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=10099. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Tonbruket-nove-jako-predskokani-Ane-Brun
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Všechno nejlepší!!
Dnes slaví narozeniny člen redakce! Redakce Blahopřeje! ;) 
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.138s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2022
Vaše IP: 44.210.77.106
Serverový čas: pondělí 5. prosince 2022 01:38