Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

Kniha: Knihy, které stojí za to číst!

Tři výjimečné březnové tituly: Anthony Doerr, ZEĎ VZPOMÍNEK, J. B. Morrison, MIMOŘÁDNÝ ŽIVOT FRANKA DERRICKA, 81 LET a Robert Littell, AMATÉR z nakladatelství MOBA.
Přidat na Facebook
Tři knihy, tři zajímaví autoři, tři různé žánry. Všechny však stojí za to přečíst.

Může vás sbírka povídek vzít na více míst a seznámit s více lidmi než román? Odpověď najdete v povídkách knihy ZEĎ VZPOMÍNEK Anthonyho Doerra, jehož jméno bylo v loňském roce velmi často zmiňováno zejména v souvislosti s titulem JSOU SVĚTLA, KTERÁ NEVIDÍME (Pulitzerova cena za prózu 2015).

Tentokrát Anthonymu Doerrovi vydává nakladatelství MOBA soubor povídek ZEĎ VZPOMÍNEK (24. 3. v překladu Jakuba Kaliny), z nichž každá získala alespoň jednu prestižní literární cenu a často bývá považován za vrchol dosavadní autorovy tvorby.V úchvatné titulní povídce se mladý chlapec z JAR zmocní tajemství jedné staré ženy, úlomku minulosti, který má moc změnit mu život. V Řece Nemunas se dospívající osiřelá dívka stěhuje z Kansasu do Litvy a objevuje svět, v němž se mýty stávají skutečností. Povídka nazvaná Vesnice 113, za niž autor získal ocenění O'Henry Prize, vypráví o budování přehrady Tři soutěsky a staré semenářce, která hlídá dějiny vesnice určené k zaplavení. A v příběhu Život po životě pronásledují ženu, jež přežila holocaust, přízraky jejích německých kamarádek z dětství, ona však nachází útěchu v něžné péči svého vnuka.

Jaké to je, když se britský rocker rozhodne věnovat se literatuře? Dozvíte se z knihy MIMOŘÁDNÝ ŽIVOT FRANKA DERRICKA, 81 LET J. B. Morrisona. Je jasné, že romantiku čekat nemůžete, nečekejte ani tolik oblíbený krimi žánr. Na co se však můžete spolehnout, je notná dávka vytříbeného anglického humoru. Její autor J. B. MORRISON byl také svého času velmi známý pod jménem Jim Bob - zpíval punk-popové kapele Carter the Unstoppable Sex Machine (Carter USM). MIMOŘÁDNÝ ŽIVOT FRANKA DERRICKA, 81 LET přeložila Jana Krollová (vyšlo 15. 3.).Zvlhlé sušenky, scvrklé brambory anebo železná zásoba konzerv se špagetami. Takhle vypadala Frankova lednice, než k němu nastoupila pečovatelka Kelly Christmasová. Udělala pořádný vítr nejen v potravinách, ale i v jeho životě. Takže nakonec nehoda, která mu způsobila pár zlomenin na těle, bylo to nejlepší, co ho mohlo potkat! Kelly za ním bude docházet další tři měsíce. A to ještě netuší, že Frank nosí v hlavě plán, jak její návštěvy co nejvíc prodloužit.

„Autor, kterého nelze nečíst. Robert Littell udělal pro CIA totéž, co Mario Puzi pro mafii,“píše The Economist o napínavém špionážním románu AMATÉR amerického spisovatele Roberta Littella, který se řadí k těm nejlepším svého žánru vůbec. Část se odehrává v Československu a v jeho filmové hollywoodské podobě hrají Jan Tříska, John Savage, Christopher Plummer a další (více zde http://www.imdb.com/title/tt0082005/). Kniha vyšla v překladu Romana Tilcera 17. března. Více v přiložené tiskové zprávě.Vynikající kryptograf Charlie Heller nerušeně pracuje u Ústřední zpravodajské služby v Langley, dokud mu teroristé na americkém konzulátu v Mnichově chladnokrevně nezastřelí snoubenku. Charlie se pere s beznadějí a marně nutí CIA k odvetě. Teprve když řediteli Služby pohrozí, že proti němu využije přísně tajné materiály, k nimž má jako šifrant přístup, donutí ho přistoupit na podmínky. Heller projde rychlým výcvikem, brzy pronikne za železnou oponu a pronásleduje vrahy napojené na Sovětský svaz do Československa. To už ho ale kromě pomsty zaměstnávají i nečekané vražedné nástrahy od zpravodajské služby a on se jako neřízená střela řítí do nebezpečné hry vysokých vrstev mezinárodní špionáže. Ve světě profesionálů je Charlie Heller… AMATÉR.

Dodala: Johana Turner
Missquire
(Michaela Chovancová)
středa 23. 3. 2016 08:00
Chovancová, Michaela. 2016. Kniha: Knihy, které stojí za to číst! . Vychytané.cz. [Online] 23. 3. 2016. [Citace: 4. 12. 2022.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=10095. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/Kniha:-Knihy,-ktere-stoji-za-to-cist!-
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Všechno nejlepší!!
Dnes slaví narozeniny člen redakce! Redakce Blahopřeje! ;) 
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.098s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2022
Vaše IP: 18.207.136.189
Serverový čas: neděle 4. prosince 2022 03:31