Aktuální akce
Prosím zkontrolujte si, jakou oblast máte vybranou vpravo nahoře na stránce.
Nebo jednoduše nemáme v databázi žádnou další akci. Víte o nějaké? Řekněte nám o ní ve formuláři zde!

The Kills v rámci své tour zavítají premiérově i do Prahy

Dámy a pánové, virbl prosím! Americko-britské duo The Kills se představí poprvé českému publiku. V lednu oznámili tour v rámci jejich nově vycházející desky „Ash & Ice“, která vychází 3. června.
Přidat na Facebook
Článek se týká akce
The Kills - ZRUŠENO
neděle 7. srpna 2016 19:00
(konec +- pondělí 8. srpna 2016 02:00)
Roxy
Praha (CZ)
Zapomeňte na všechno, co jste od nich doposud slyšeli! Nová deska bude dle jejich slov „completely different“. Určitě ale nebude chybět drzý a sexy hlas Alison, doplněný těmi nejzajímavějšími prvky od edgy, přes post-punk a indie až k dub soundu.

Předprodej bude spuštěn ve čtvrtek 24. března v 11 hodin.

Seznámení zpěvačky Alison Mosshart a kytaristy Jamie Hince je tak trochu osudovým. Ještě, když Alison působila v punk-rockové kapele Discount a Jamie ve více jemnější formaci Scarfo, potkali se náhodou na hotelu. Od první chvíle bylo jasné, že se budou skvěle hudebně doplňovat. Když se Alison vrátila zpět na Floridu, skládali hudbu na dálku a posílali si své nápady přes oceán. Chyběl pak už jen kousek k tomu, aby se přestěhovala do Londýna a tím společně započali novou kapitolu se jménem The Kills, dříve pod přezdívkami VV and Hotel.

Hned jejich první EP Black Rooster vydali pod dominantním labelem Domino Records, který v té době ulovil i Franz Ferdinand. Surový garážový lo-fi sound okořeněný trochu přidrzlým, ale lascivním hlasem Alison si brzy získal svůj okruh fanoušků a tak začala dvojice pracovat na nových albech. Každé z nich zní trochu jinak a je znát, že se snaží stále objevovat nový způsob vyjádření. To s sebou přineslo post-punkového ducha, ale i trochu indie hitovky jako je třeba „Last Day of Magic“ nebo „Cheap and Cheerful“ - skladby, které mají na Youtube přes 3 miliony zhlédnutí. Už jen díky této různorodosti je jasné, že The Kills nepotřebují nikoho dalšího - potřebují jen jeden druhého.Po několikaroční odmlce teď následuje čas na popsání dalšího listu knihy. Nejenže je čeká spousta koncertů v klubech a na festivalech jako je třeba Coachella, Pukkelpop nebo Off Festival, ale také mají v plánu support shows pro Jack White nebo The Black Keys, Krátce po oznámení tour jejich domovský label potvrdil i vydání v pořadí už páté desky „Ash & Ice“. Běhěm její tvorby hledali inspiraci i v dubstepu a raggae a sama Alison se nechala slyšet, že bude “completely different”. Malou předzvěstí toho, jak bude znít, je nedávný release klipu „Do it to death“, který se symbolicky odehrává na hřbitově za doprovodu spousty funebráků. Určitě to ale není pohřbení jejich hudby, ale spíše znovuzrození. Jestli máš The Kills k smrti rád, tohle si nesmíš nechat ujít.

-EN-
British-american duo The Kills is going on tour with a stop in Prague for the first time. Alison Mosshart was previously in Floridian punk rock band Discount, and Hince was in the British rock band Scarfo. Before the two had met, Mosshart overheard Hince playing music in an upstairs flat during Mosshart's European tour with Discount. They finally met up, and started playing around with some music ideas. After Mosshart went back to Florida under the influence of Lauren Antonina Herbert, she continued writing songs with Jamie, by sending her ideas overseas to London, where he lived. Mosshart saved her money and eventually moved to London. Wanting to cut themselves off from their pasts, Mosshart and Hince renamed themselves "VV" and "Hotel", respectively. In May 2014, Mosshart said that they were looking for a new sound, Alison Mosshart says The Kills' next album will be 'completely different'. 5th record ‘Ash & Ice’ will be released June 3rd.

Dodal: Daniel Bacho
Missquire
(Michaela Chovancová)
úterý 22. 3. 2016 08:00
Chovancová, Michaela. 2016. The Kills v rámci své tour zavítají premiérově i do Prahy. Vychytané.cz. [Online] 22. 3. 2016. [Citace: 28. 11. 2022.] http://clanky.vychytane.cz/clanek.php?id=10092. ISSN 1802-2677.
link na článek: http://clanky.vychytane.cz/The-Kills-v-ramci-sve-tour-zavitaji-premierove-i-do-Prahy
Hledání na Vychytané.cz
text-fotky-akci DJ-vystupující

Prohledávat:   články    akce   
Seznam redaktorů naleznete zde
Fotoreporty z akcí
Nezobrazil se vám žádný fotoreport? Nebo ten správný? A vybrali jste si o pár řádků výše ten správný region? ;)

o serveru Vychytané.cz
(c) Vychytané.cz, 2003-2009. Všechna práva vyhrazena. Použité zdroje citujeme dle normy ČSN ISO 690. Registrace ISSN: 1802-2677. | Více o Vychytané.cz
Pravidla mediálního partnerství | Chcete se k nám přidat? Neustále hledáme fotografy a fotoreportéry! | Jak fotíme a které fotky nestahujeme | Chcete nám uploadovat fotoreport? Můžete!
Máte problém se zobrazením? Zkuste znovu načíst nastavení stránky. Generování stránky trvalo 0.07s.
 

Odkazy, které by vás mohly zajímat..


(c) Vychytané.cz, 2004-2022
Vaše IP: 34.239.154.240
Serverový čas: pondělí 28. listopadu 2022 03:04